Ana içeriğe atla

http://www.alltrans.com.tr/

İŞ DÜNYASININ ÖNCELİĞİ YENİ YATIRIMLAR

11.04.2017 - 18:19

2017 yılına yeni yatırımlarla giren iş dünyasına baktığımızda bu yıl yatırımların devam ettiğini görüyoruz. Her dönemde krizi fırsata çevirmeyi başaran holdingler bunu gerçekleştirdikleri yatırımlara borçlular. İş dünyasında rekabet sürekli artıyor. Rekabet arttıkça şirketlerin daha fazla strateji üretmeleri ve bunları hızla uygulamaya koymaları artık bir zorunluluk haline geldi. Yaşanan dijitalleşmeyle birlikte artık yeni yatırımlar yapmak kaçınılmaz halde. Bu sayımızda CEO’larla sohbetlere devam ediyoruz, ilerleyen sayfalarda iş dünyasının yatırım hedeflerini okuyabilirsiniz.

KAPAK KONUĞUMUZ; İNCİ HOLDİNG YÖNETİM KURULU BAŞKANI NEŞE GÖK
Bu ay kapağımızda İnci Holding Yönetim Kurulu Başkanı Neşe Gök’ü ağırlıyoruz. Neşe Gök, “Kadınların iş hayatından uzak tutulmadığı aksine işin tam merkezinde yer aldığı bir ailede doğdum. Çalışmak, bir köşesinden işe katılmak hepimizin hayatının doğal bir parçasıydı. Böyle bir ortamda büyüyüp çalışmamayı düşünemezsiniz. Farkında olmadan iş dünyası içinde yetişiyorsunuz ve bakış açınız buna göre şekilleniyor. Zamanla, çalışarak, başararak, hatalar yaparak ama hep dedemden ve ailemizin diğer çalışan üyelerinden görerek öğrendim” diyor.

KATILIM BANKACILIĞI BÜYÜYOR
Katılım bankacılığı, faizsizlik prensiplerine göre çalışan, bu prensiplere uygun her türlü bankacılık faaliyetlerini gerçekleştiren, kar ve zarara katılma esasına göre fon toplayıp, ticaret, ortaklık ve finansal kiralama yöntemleriyle fon kullandıran bir bankacılık modeli. Katılım bankacılığında yaşanan rekabeti ve pazarda ulaşılan son durumu, katılım bankacılığı yapan bankaların sundukları hizmetleri ve katılım bankacılığında bankaların hedeflerini bu sayımızda masaya yatırdık.

FRANCHISING
Franchising bölümümüzde pazarın ulaştığı büyüklüğe ve pazarın sunduğu yepyeni fırsatlara yer verdik. Dosya konumuzda firmaların franchising konusundaki yatırım hedeflerini de bulabilirsiniz.

Bir sonraki sayıda buluşabilmek dileğiyle…

GALATA

Yukarı