Ana içeriğe atla

F

Fuarımız hayırlı olsun

09.05.2018 - 11:25

Turgut Tahnal

Turgut Tahnal

 

Hizmetix Dergisi olarak bundan 11 yıl önce yayın hayatımıza başladık. Heyecanla, aşkla ve şevkle yola çıkarken hizmet sektörünün hızlı gelişimini ve gelecekteki potansiyelini görebiliyorduk.

 

Hizmet sektörünü çok yakından takip ettiğimiz, yüzlerce firmayı ve onlarca iş kolunu sayfalarımızda bir araya getirdiğimiz için bu hızlı gelişimi anbean takip etme şansımız oldu. Görüştüğümüz bütün yönetim kurulu başkanları, CEO’lar, genel müdürler ve diğer üst düzey yöneticiler, hep şunları söylüyordu: “Geçen yıl şu kadar büyüdük. Gelecek yıl şu kadar büyüyeceğiz. Hizmet sektörünün önü çok açık.”

 

Evet, hizmet sektörünün önü çok açıktı. 11 yılda köprünün altından çok sular aktı. Sadece güvenlik, sadece temizlik ya da sadece catering hizmeti veren firmalar, bir de baktık ki tesis yönetim adı altında birçok hizmeti birlikte veriyor. Global firmalar da potansiyeli görüp Türkiye pazarına giriyor.

 

Hızla büyüyen ve tesis yönetim hizmeti veren firma sayısı o kadar çoğalmıştı ki dernekleşmeleri kaçınılmaz oldu. Geçtiğimiz aralık ayında sektörün en büyük 15 firmasının bir araya gelmesiyle Tesis Yönetim Derneği (TRFMA) kuruldu. Başkanlığa da Koza Yönetim Genel Müdürü Levent Alatlı Bey seçildi.

 

Aslında çok geç kalınan bu dernek, kurulur kurulmaz büyük bir organizasyonun altına girdi: FM Expo İstanbul Tesis ve Bina Yönetim Fuarı. Sayfalarımızda geniş yer verdiğimiz ve 9-11 Mayıs’ta Harbiye’deki İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek fuarda biz de olacağız. Standımızda dergimizi tüm katılımcı firmalara ve ziyaretçilere ulaştıracağız.

 

Hizmet sektörünün bugünlere gelmesinde Hizmetix’in de büyük rolü olduğunu düşünüyorum. Bu vesile ile ‘Fuarımız hayırlı olsun’ derken sektörün geleceğinin daha da parlak olduğunu ifade etmek istiyorum.

 

Hizmetix olarak dün olduğu gibi yarın da firmalarımızın hep yanında olacağımızı belirterek herkese başarılar diliyorum.

arf

Yukarı