Ana içeriğe atla

aaa

Güle güle 2018

19.12.2018 - 14:40

Ne güzel başlamıştı 2018.
Bütün firmalar, yılın ilk bölümünde, belirledikleri hedeflere doğru hızla koşuyordu. Ama ikinci yarısında döviz, kredi faizleri ve enflasyondaki ani yükselişler, herkesi derinden etkiledi. Yazın sıcağına piyasaların ateşi eklenmiş, ocaktaki hesap ağustosa uymamıştı.
Kimse önünü göremiyordu. Kimi yatırımları durduruyor, kimi işçi çıkarıyor, kimi küçülüyor, kimi konkordato ilan ediyor, kimi de batıyordu. İhracat odaklı çalışanlar kısmen rahattı ama sonuçta herkes aynı gemideydi.
Aralık sayımızda, 2018’e dair dosyalara geniş yer verdik. Firmaların üst düzey yöneticilerine 2019 ile ilgili beklentilerini de sorduk. 
Herkes, 2018’e iyi başlandığı ancak ikinci yarısında her şeyin tersine döndüğü konusunda hemfikir. 
2019 ile ilgili genel görüş ise seçimlerden sonra tablonun netleşeceği yönünde. Şu an 2019 ile ilgili temkinli bir bekleyiş söz konusu.
Her şeye rağmen çalışmalarına son sürat devam eden firmalar da az değil. Onlardan biri, United Group. Bünyesindeki UFS Tesis Yönetim firması ile işletmesini İGA’nın üstlendiği İstanbul Havalimanı’nın temizlik hizmetleri ihalesini alan United Group, istihdama da önemli katkılarda bulunuyor.
Bu nedenle, United Group-İGA güç birliğini kapağımıza taşıdık. UFS Tesis Yönetim Genel Müdürü Nazlı Uzunlar Hanımefendi ile de röportaj yaptık. 
Aralık sayımızda ayrıca gelişen kentlere, turizme, bilişime, lojistiğe, finansa ve güncel ekonomiye geniş yer ayırdık.
Aralık sayımızla birlikte yeni bir bölüm de başlattık: Mutfak Dünyası… 
Mutfak Dünyası bölümümüzde bundan böyle ünlü şeflerle röportajlar, makaleler, tedarikçilerle ilgili haberler, gıda firmalarıyla ilgili söyleşiler, mutfak sektörüne yönelik üretimler yapan firmalar yer alacak. 
Daha birçok dosyayla dolu dolu hazırladığımız aralık sayımızı da zevkle okuyacağınızı düşünüyoruz.
Güle güle 2018, bereketinle gel 2019!

arf

Yukarı