Ana içeriğe atla

aaa

Hayırlı Ramazanlar

09.05.2019 - 16:39

Ekonomi ve iş dünyasının çok değerli temsilcileri ve kıymetli okuyucularımız, herkese merhaba.
Öncelikle 11 ayın sultanı ramazanın iş dünyasına, firmalara ve ülkemize bereket, huzur ve hayır getirmesini temenni ediyorum. 
Ramazanı da içine alan mayıs ayı boyunca masalarınızda olacak olan bu sayımızda, son dönemlerde adından sıkça söz ettiren KJ Power Jeneratör’ün Yönetim Kurulu Başkanı Musa Kürkçü Bey’i kapağımıza taşıdık. Hem kendisinin hem de firmasının ilginç hikâyesine sayfalarımızda yer verdik.
KJ Power Jeneratör, kendini sürekli geliştirip üretim standartlarını her daim yükselten bir firma. Firmanın özelliği, tüm iklim koşullarında kesintisiz çalışan yüksek performanslı jeneratörler üretmesi. Firmanın ürünlerinin Gröndland’da da, Tanzanya’da da sorunsuz çalışıyor olması, tüm dünyadan büyük talep görmesine sebep oluyor. Yılda 4 bin civarında jeneratör üreten firma, bunların yüzde 80’ini, son zamanlarda da yüzde 85’ini ihraç ediyor. İhracat yaptığı ülke sayısı 90’ın üzerinde.  
Talepleri karşılamakta zorlanmaya başlayan firma, yeni fabrika yatırımlarına hız vererek kapasiteyi iki katına çıkarmanın çalışmalarını yapıyor şu an. 
Sayfalarımızda hem Musa Bey’in hikâyesini hem de KJ Power Jeneratör’ün özelliklerini ve yatırımlarını ilgiyle okuyacaksınız. 
Bu sayımızda ekonomi ve iş dünyasını yakından ilgilendiren dosyaların yanı sıra bilişim, mutfak dünyası, tesis yönetim, otomotiv, enerji, turizm, finans ve lojistik gibi sektörlere de geniş yer ayırdık.
Lojistik sektöründeki ağırlıklı konumuz ise kadın patronlar oldu. Erkek egemen bir sektör olarak bilinen lojistikte kadın yöneticilerin ve patronların sayıları her geçen gün artıyor. Kadın patronlar, sektörle ilgili güzel çalışmalara imza atıyorlar. 
Bu sayımızda, lojistik sektörünün kadın patronlarının hikâyelerini ve başarılarını da ilgiyle okuyacaksınız. 
Sizleri dopdolu bir sayımızla daha baş başa bırakırken; Reis Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Reis’in çağrıda bulunduğu gibi huzurun, kardeşliğin, bereketin, maddi-manevi bütün güzelliklerin ve nimetlerin paylaşıldığı nice ramazanlar diliyorum.

arf

Yukarı