Ana içeriğe atla

FFF

Ruhun şad olsun ağam

10.04.2019 - 15:51

Daha dün gibi… Ama 15 yıl geçmiş aradan. Türk sanayiinin duayen ismi Sakıp Sabancı, nam-ı diğer Sakıp Ağa, bir nisan günü ayrılmıştı aramızdan. 10 Nisan 2004’te…
Ne ilginçtir ki yine bir nisan günü dünyaya gelmişti değerli iş insanımız. 7 Nisan 1933’te… 
Renkliydi, sevecendi, güler yüzlüydü, espriliydi. Onu tanıyanların hafızasında hep o gülen yüzü var. Tecrübelerini aktarmayı sever, bol bol nasihat eder, espri yapar, güler ve güldürürdü. 
Hayatı hep çalışmakla, Türk sanayiinin ve ekonomisinin yüzünü güldürmekle geçti. 71 yaşında hayata gözlerini yumup herkesi derinden üzen merhum Sakıp Sabancı, ömrü boyunca birçok başarıya imza attı. 
10 Nisan 2004’te tedavi gördüğü Amerikan Hastanesi’nde şiddetli akciğer iltihabından vefat etti. Arkasında birçok eser ve nasihat bırakarak…
Nisan sayımızda, ölümünün 15, doğumunun ise 86. yıldönümü vesilesiyle yokluğunu hep hissettiğimiz Sakıp Ağa’mızı kapağımıza taşıdık. Rahmetle anmak için…
Ruhun şad olsun ağam.
Sakıp Ağa’mızı rahmetle andığımız nisan sayımızda dergimizi yine dopdolu hazırladık.
Bu sayımızda en geniş bölümlerden biri Tesis Yönetimi oldu. 3-6 Nisan’da Yenikapı’daki Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nde ikincisi düzenlenecek olan FM Expo Tesis Yönetim Fuarı ve Konferansı öncesinde sektörle ilgili firmalar gerek haber ve röportaj, gerekse reklam çalışmalarıyla dergimize yoğun ilgi gösterdiler. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. 
Ayrıca ekonomi dosyalarımızı doyurucu bir şekilde hazırladık.
Bilişim, finans, lojistik, perakende, franchising, sigorta ve mutfak dünyası gibi bölümlerimiz de yine renkli ve zengin bir şekilde hazırlandı. 
Emeği geçen çalışma arkadaşlarıma ve katkıda bulunan tüm firmalara, sektörlerin önde gelen patronlarına, yöneticilerine çok teşekkür ediyorum. 
Daha güzel, daha zengin sayılarımızda görüşmek üzere…
İyi okumalar.  

arf

Yukarı