Ana içeriğe atla

http://www.alltrans.com.tr/

Türkiye ekonomisine güvenen firmalar yatırımlarında hız kesmiyor

06.09.2017 - 11:54

Sevgili Hizmetix Okuyucuları,
Yeni bir sayıyla tekrardan karşınızdayız, hem de oldukça kapsamlı ve zengin bir içerikle… Bu ayda geleneği bozmayarak, CEO’larla Yatırım Sohbetlerimize devam ettik. DemirDöküm’den Türkiye Petrolleri’ne, Kuveyt Türk’ten APlus Hastane Otelcilik Hizmetleri’ne kadar pek çok firmanın CEO’su Türkiye’nin mevcut durumunu değerlendirirken, aynı zamanda gelecek döneme ilişkin yatırımları hakkında da bilgiler verdi. 
Bu ay ayrıca Türkiye ekonomisinde katma değer yaratan OSB’ler de konularımızdan birini oluşturuyordu. Kapsamlı planlar dahilinde elektrik, su, doğalgaz… vs altyapı hizmetlerinin sağlandığı arazi parçalarının beraberce yararlanabilecekleri diğer hizmetlerle birlikte girişimcilerin yararına sunulduğu OSB’lerin ülke ekonomisine sağladığı katma değeri ve bu organizasyona dahil olmanın avantajlarını sizler için ele aldık. 

MICE TURİZM ORGANİZASYONLARININ POTANSİYELİ 
Geçtiğimiz dönemlerde yapılan bir araştırmaya göre dünya turizm gelirinin yüzde 30’u MICE tarafından elde ediliyormuş. Uluslararası Kongre Organizatörleri Birliği (ICCA) verileri de MICE turizm organizasyonlarının avantajlarının ve ekonomik getirilerinin, diğer turizm organizasyonları ile kıyaslandığında oldukça yüksek noktada olduğunu gösteriyor. 
Bilindiği üzere Türkiye’de gerek coğrafi konumu, gerek genç nüfusu, gerek doğal güzelleri, gerekse kültürel ve tarihsel zenginliği ile MICE turizmi açısından güçlü bir potansiyeli barındırıyor. Haliyle ülkemizde gün geçtikçe büyüyen bu sektörün mevcut durumunu Eylül sayımızda ele alarak, MICE sektörüne ilişkin iyi ülke imajının nasıl oluşturulması gerektiğini, olumlu imaja katkı sağlayan unsurları, markalaşmanın MICE sektörü açısından ülkeye sağladığı avantajları, MICE sektörünün gelişimi için otellere ve organizasyon şirketlerine ne gibi görevler düştüğünü de turizmcilerle konuşmuş olduk.

yurtiçi

Yukarı