25 Şubat 2024
Beşyol Mahallesi 1.İnönü Caddesi 18/8 Küçükçekmece İstanbul
Otomotiv Son Dakika

MERCEDES-BENZ ÜRETİM VE YATIRIMLARINDA HIZ KESMİYOR

Mercedes-Benz projelerine büyük bir hızla devam ediyor. Son zamanlarda yaptığı çalışmalar ile öne çıkan Mercedes-Benz, Haziran ayında gerçekleşen dünya lansmanında tanıtılan yeni Mercedes-Benz GLC Türkiye’de yollara çıkıyor. Aynı zamanda hafif ticari araçlarını da elektriklendirmeye devam eden Mercedes-Benz, bu yatırımlarının yanı sıra Aksaray Kamyon Fabrikası’nda 320 bininci kamyonunun da üretimini gerçekleştirdi.

Çalışmalarına ve projelerinde hız kesmeyen Mercedes-Benz, 2022 yılının bitmesine sayılı günler kala hayata geçirdiği projelerini tanıtmaya devam ediyor. Haziran ayında gerçekleşen dijital dünya lansmanıyla tanıtılan Mercedes-Benz SUV ailesinin en dinamik üyesi yeni GLC, Türkiye yollarına çıkmaya hazır. Yeni GLC, hem şehir içi asfalt yollarda hem de arazide her zaman üstün performans ve sürüş konforu sunuyor. İlk defa sunduğu arka aks yönlendirme sistemi ise manevra kabiliyetini ve sürüş güvenliğini daha da ileriye taşıyor.

Mercedes-Benz Otomotiv İcra Kurulu Başkanı Şükrü Bekdikhan yeni GLC hakkında yaptığı açıklamada; “MercedesBenz olarak duyusal sadelik tasarım felsefemizi sürdürüyoruz. Yeni GLC de bütün SUV portföyü modellerimiz gibi duyguları harekete geçiriyor. Dinamik sürüş keyfi, modern tasarımı ve off-road detaylarına sahip MBUX ve Artırılmış Gerçekliğe Sahip Navigasyon gibi özellikleriyle yeni GLC’nin hem macera tutkunları hem de ailelerde merak uyandıracağına eminim. Ayrıca yeni GLC, asfaltta üstün yol tutuş ve sürüş dinamikleri ve arazide üstün performans gibi tüm Mercedes-Benz SUV araçlarına özgü özelliklere de sahip.” dedi.

Hafif ticari araçlarını da elektriklendirmeye devam eden Mercedes-Benz Hafif Ticari Araçlar, stratejisinde elektrikli mobilite konusunda sağlam liderlik hedefleri belirleyerek tüm model serilerini sistematik olarak elektriklendiriyor. Firma, EQT Marco Polo konsepti ile segment için birçok yenilikle donatılmış EQT’ye dayanan yeni, tamamen elektrikli ve tam teşekküllü mikro kampçı hafif ticarinin ilk örneğini kamp severlerle buluşturuyor. Üretilecek konsept araç, şu anda hala geliştirilmekte olan, tamamen elektrikli ve tam teşekküllü Mercedes-Benz yıldızlı mikro kampçıya bir ilk bakışı niteliğinde.

Son olarak Aksaray’ı “Mercedes-Benz Şehri” yapma hedefiyle kapılarını açan, hedefini başarıyla gerçekleştiren ve kurulduğu günden bu yana bölge ve ülke ekonomisine katkı sağlamaya devam eden Mercedes-Benz Türk Aksaray Kamyon Fabrikası, 320 bininci kamyonunu üreterek önemli bir dönüm noktasına daha ulaştı. Daimler Truck AG’nin en önemli kamyon üretim ve AR-GE üslerinden biri konumunda olan ve sürekli iyileştirme prensibi ile üretimine devam eden Aksaray Kamyon Fabrikası’nın 320 bininci kamyonu bu fabrikada üretilen 100 bininci Actros ünvanına da sahip.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir