18 Mayıs 2024
Beşyol Mahallesi 1.İnönü Caddesi 18/8 Küçükçekmece İstanbul
Ekonomi Son Dakika

MÜSİAD, TÜRKİYE’NİN GÜCÜNE GÜÇ KATANLARI ÖDÜLLENDİRDİ

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) 17 yıldır düzenlediği “Türkiye Ekonomi Basını Ödül Töreni”ni bu yıl “Türkiye’nin Gücü Ödül Töreni” adıyla ulusal ölçekte kapsamlı ve güçlü bir programa dönüştürdü. Törende Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a “MÜSİAD Türkiye’nin Gücü Özel Ödülü” verildi.

Törenin açılış konuşmasını yapan Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Mahmut Asmalı; “MÜSİAD; bugün yurt içinde 84, yurt dışında ise 81, toplam da 164 şubeyle ülkemizde ve tüm dünyada etkin ve yaygın büyük bir sermeye platformuna dönüştü. Değişik sektörlerde faaliyet gösteren 12.500 üyemiz ve 60 bin firmamız ile yaklaşık 2 milyon insanımıza istihdam sağlıyor, ekonomik büyümeye ise kadim ahîlik geleneği çerçevesinde katkıda bulunuyoruz.” dedi.

2022’yi Yatırım Yılı ilan ettik
Asmalı, MÜSİAD’ın her zaman ekonominin lokomotifi olmaya devam edeceğini söylerken, “Türkiye ekonomisine katma değer sağlamak, üretim projeksiyonunu güçlendirmek ve ihracat sürecine ivme kazandırmak için MÜSİAD olarak 2022 yılını yatırım yılı ilan ettik. 2023 yılı hedeflerimiz doğrultusunda üyelerimizle, ‘Anadolu Üretim ve Yatırım Hareketi’ ile aralarında büyükşehirlerin de bulunduğu 40’ın üzerinde noktada yatırım seferberliği başlattık. Toplam yatırım bedeli 25 milyar Türk lirası olan bu yatırımlar tamamlandığında 25 bin insanımıza yeni istihdam alanları oluşacak. Bu yatırımlarla birlikte 1 milyar dolar ihracatı aşan illerimizin sayısını ise 30’a çıkarmayı hedefliyoruz.” dedi.

MÜSİAD Ticaret Ofisi Müjdesi
Mahmut Asmalı konuşmasında bir önemli müjdeyi daha paylaştı: “Üyelerimiz arasındaki ticareti daha da geliştirecek ve yeni ortaklıklara zemin hazırlayacak MÜSİAD Ticaret Ofisini kuruyoruz. Yeni dönemde genç ve kadın girişimcilerimizi her alanda daha çok destekleyeceğiz.” Açılış konuşmasının ardından MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı tarafından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a “Türkiye’nin Gücü Özel Ödülü” takdim edildi.

Ödül takdiminin ardından kürsüye gelen Erdoğan; “Ülkemizin üretimine, ihracatına katkı sağlayan cesur isimlerin ödüllendirilmesini anlamlı buluyorum. Esasen bugün ödül tevcih ettiğimiz isimler Türkiye’nin yazdığı başarı hikâyesinin kahramanlarından küçük bir örnektir. Vatanımızın dört bir yanında aralarında kadınlarımızın gençlerin olduğu on binlerce insanımız benzer başarılara imza atıyor.” dedi.

9 Dalda Türkiye’nin Gücü Ödülü

Prof. Dr. Aykut Özdarendeli – Akademinin Gücü Ödülü (Turkovac)

Hakan Güldağ – Basının Gücü Ödülü (Dünya Gazetesi Genel Yayın Yön.)

Hakan Altınay – Dönüşümün Gücü Ödülü (Altınay Robot Tek. A.Ş. Yön. Kur. Bşk.)

Tuncay Tütek – Girişimin Gücü Ödülü (Getir Kurucu Ortağı)

Alper Önoğlu – İklimin Gücü Ödülü (Altaca Çevre Tek. ve Enerji Üretim A.Ş. Yön. Kur. Bşk.)

Zeynep Bodur Okyay – Kadının Gücü Ödülü (Kale Grup Bşk. ve CEO’su)

Vahap Küçük – Markanın Gücü Ödülü (LC Waikiki Yön. Kur. Bşk.)

Hatice Dilruba – Sosyal Sorumluluğun Gücü (Dilruba Evleri Yardımlaşma Derneği Kurucusu)

Fuat Tosyalı – Üretimin Gücü Ödülü (Tosyalı Holding Kurucusu ve Yön. Kur. Bşk.)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir