Ana içeriğe atla

aaa

NAKİTİNİZ LOOMIS TÜRKİYE İLE YÜZDE 100 GÜVENDE

13.11.2018 - 14:12

LOOMIS TÜRKİYE İŞ GELİŞTİRME VE SATIŞ  DİREKTÖRÜ DEMİR BÜKÜLMEZ: “BAŞTA BANKACILIK, KUYUM VE PERAKENDE SEKTÖRÜ OLMAK ÜZERE HER TÜRLÜ KIYMETLİ EMTIA, PARA VE EVRAK TRANSFERİNİ YÜZDE 100 GÜVENLE GERÇEKLEŞTİRİYORUZ.”

Loomis Türkiye İş Geliştirme ve Satış  Direktörü Demir Bükülmez, nakit ve kıymetli maden taşıma hizmetleriyle ilgili sorularımızı cevapladı.

Loomis, 2011’de Türkiye pazarına girdi. Aradan geçen 7 yılda Loomis’in Türkiye’de geldiği nokta nedir?
Loomis, İsveç kökenli dünyanın en büyük nakit yönetim şirketlerinden biri. 2011’den beri Türkiye’de her yıl yüzde 50’nin üzerinde büyüyerek sektörün en güçlü şirketlerinden biri konumunda. Başta bankacılık, kuyum ve perakende sektörü olmak üzere sigortalı, yüksek güvenlik eşliğinde emtia, para ve evrak transferi gerçekleştirdiğimiz operasyon ağımızda 975 zırhlı aracımız, bine yakın personelimizle ayda 300 binden fazla noktaya hizmet götürüyoruz. 

Loomis Türkiye, müşterilerine hangi hizmetleri veriyor?
Bankaların şube ve ATM noktalarının nakit trafiğini yönetmek, kasalamak ve ulaştırmak, hizmetlerimiz arasında. Banka şubesi gibi çalışan nakit toplama merkezlerimizde sayılan ve paketlenen nakdi ihtiyaç duyulan noktaya ulaştırıyor, ihtiyaç fazlasını da kasalara geri alıyoruz. Hizmetlerimizin diğer bölümü ise altın, kuyum, döviz, çek ve diğer kıymetli evrak taşımacılığı. Hizmet verdiğimiz önemli bir alan da perakende sektörü. Perakende sektöründe biriken nakitlerin toplanması hizmetini veriyoruz. Market zincirleri, giyim firmaları ve restoranlarda her gün nakit birikiyor. Bu nakdin bizim gibi profesyoneller tarafından teslim alınması, nakit merkezine getirilip sayılması ve kurumun çalıştığı banka nezdinde Merkez Bankası hesaplarına yatırılması işlemleri yapılıyor.
 
BEYAN EDİLEN DEĞERİN TAMAMI VE TÜM RİSKLER SİGORTALI

Müşterilerinize verdiğiniz garantilerin kapsamından bahsedebilir misiniz?

Tüm taşımalarımızı özel donanımlı zırhlı araçlarımız ve silahlı güvenlik personellerimiz nezaretinde yapmaktayız. Teslim alma anından teslim edilme anına kadar tüm süreç sigortalıdır. Sigorta, müşterinin beyan ettiği değerin tamamını ve tüm riskleri kapsar.
 
Türkiye’nin ve dünyanın her yerine para veya kıymetli maden taşıyabiliyor musunuz?
1995’ten beri IATA lisansına sahip bir şirket olarak değerli kargo taşımacılığında öncü bir isim haline geldik. Amerika, Uzakdoğu, Afrika ve Avrupa’nın birçok noktasından havalimanı veya kapı teslimi değerli kargo taşımacılığı hizmetini müşterilerimize sunuyoruz. Seçkin havayolu şirketleriyle yapılan anlaşmalarımız sayesinde değerli kargo taşımalarında, yüzde 100 sigorta güvencesinde hizmet sağlıyor, zaman avantajı yaratıyoruz.

arf

Yukarı