14 Haziran 2024
Beşyol Mahallesi 1.İnönü Caddesi 18/8 Küçükçekmece İstanbul
Lojistik

NARPA ANTREPO, 40 BİN METREKARE DEPOLAMA ALANIYLA MÜŞTERİLERİNE HİZMET VERİYOR

35.000 metrekare kapalı gümrüklü antrepo ve 5.000 metrekare açık gümrüklü depolama alanıyla birlikte toplamda 40.000 metrekare alanda müşterilerine depolama hizmeti sunan Narpa Antrepo, Mersin Limanı’na olan yakınlığıyla da sektörde avantajlı bir konumda bulunuyor. Mayıs sayımızda dergimizde ağırladığımız Narpa Antrepo Firma Sahibi Cem Narin ile müşterilerine sundukları hizmetlerin detaylarını konuştuk.

Narpa Antrepo’yu tanıyabilir miyiz, çözüm ortağı olduğunuz müşterilerinize sunduğunuz hizmet çerçevenizden bahseder misiniz?

Narpa Antrepo, Türkiye’nin önemli liman şehirlerinden biri olan Mersin’de toplamda 40.000 metrekare alan üzerinde müşterilerine hizmet vermektedir. Narpa Antrepolarının limana olan uzaklığı ise 7 kilometredir.

Toplamda 35.000 metrekare kapalı gümrüklü antrepo ve 5.000 metrekare açık gümrüklü alana sahiptir. Aynı zamanda bir bakliyat firması olan Narpa’da, müşterilerimizin gelen kuru gıda yüklerine her türlü  paketleme, eleme ve temizleme hizmeti sunulmaktadır.

Ayrıca Narpa Antrepo, müşterilerinin limandan Narpa’ya gelen yüklerine karayolu hizmeti de sunmaktadır. Depomuzda bulunan forkliftler ve kepçeler ile paletli ve dökme ürünler için indirme ve yükleme hizmeti verilmektedir. Firmamızın paketleme, eleme olanakları sayesinde talep edilen elleçleme faaliyetleri hızlı bir şekilde sonuçlandırılmaktadır.

Teknolojik altyapımıza yaptığımız yatırımlar neticesinde depomuzda yangın uyarı sistemi ile 7/24 kayıt yapan güvenlik kameralarımız mevcuttur.

Türk lojistik ve taşımacılık sektörünün küresel lojistik pazarından aldığı payın yüzde 2,5’e çıkmasıyla dünya sıralamasında 11. sıraya yerleşmesine ilişkin görüşlerinizi okurlarımızla paylaşır mısınız, sektörün bu payının artırılması adına şirket ve kamu kurum/kuruluşlarına düşen görevler nedir?

Türkiye coğrafi konumu gereği lojistik sektöründe yükselen bir değerdir. Özellikle Mersin şehri sunduğu liman hizmeti ve depolama alanlarıyla etrafındaki ülkelere transit hizmeti vermeye uygun bir pozisyondadır. Türkiye’nin lojistik sektöründe pazar payının artması için en büyük görev limanlara düşmektedir. Türkiye’deki limanlar, müşterilerine daha hızlı hizmet sağlayarak ve uygun fiyat politikaları hayata geçirerek müşterilerinin Türkiye’yi tercih etmeleri konusunda daha cazip hale getirmelidirler.