23 Haziran 2024
Beşyol Mahallesi 1.İnönü Caddesi 18/8 Küçükçekmece İstanbul
Atamalar

Nestlé Türkiye Pazarlama ve Kurumsal İletişim Departmanında üst düzey atama

Dünyanın lider gıda şirketi Nestlé, şirket bünyesindeki bireysel kariyer hedeflerini destekleyen küresel çapta yürüttüğü çalışan gelişim programları çerçevesinde gerçekleştirdiği yerel atamalarla Türkiye’de güçlenmeye devam ediyor.

Bu kapsamda, Nestlé çatısı altında 17 yıldır, Türkiye ve global ölçekte çeşitli üst düzey pozisyonlarda rol alan Çikolata İş Birimi Global Kategori Lideri Başak Ünal, 2024 yılı itibari ile Pazarlama ve Kurumsal İletişim Direktörü olarak yeni görevine başladı.

Nestlé’deki kariyerine 2007 yılında başlayan Ünal, Çikolata ve İçecekler İş Birimlerinde marka değerini katkı sağlayan yatırımlarla güçlü lansmanlar gerçekleştirdi. Tüketici içgörü ve iletişimi ile geliştirip zenginleştirdiği birçok projeye de imza attı. Ünal, Nestlé’nin çalışanlarına globalde kariyer deneyimi imkânı sağlayan ve yerel pazarlarındaki pozisyon potansiyellerine ivme katan stratejisiyle 2020’de Global Kategori Lideri oldu. Şirketin Genel Merkezinin yer aldığı İsviçre’deki görevi sırasında, ürün portföyü ile büyüme stratejisi, inovatif ürün lansmanları, sürdürülebilirlik iletişimleri gibi önemli planlamaları gerçekleştirdi. Global ölçekte inovasyon ve araştırma ile geliştirilmiş ürün lansmanları üzerinde çalışarak, ürünlerin piyasaya sunulmasını destekledi.

Ünal, yeni görevinde global tecrübeleri ile yerel hedefleri gerçekleştirmek üzere kapsamlı bir pazarlama ve iletişim stratejisi geliştirmek ve uygulamaktan sorumlu olacak. Marka kimliği ile entegre tüm pazarlama ve iletişim kanallarında şirketin kamuoyundaki imajını ve itibarını yönetecek. İç iletişimden medya satın alma ve planlamaya, paydaş ilişkilerinden kriz yönetimi, sürdürülebilirlik, dijital pazarlamaya kadar iletişimin her alanında ekibiyle birlikte rol üstlenecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir