26 Şubat 2024
Beşyol Mahallesi 1.İnönü Caddesi 18/8 Küçükçekmece İstanbul
Turizm

NG HOTELS, 2 YENİ OTELLE GELİYOR

NG Kütahya Seramik’in Yükselen Değerler 2023 Toplantısı’nda konuşma yapan NG Kütahya Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Güral, başta turizm sektörüne kazandıracakları 2 yeni otel olmak üzere gelecek dönem yatırımlarına dikkat çekerek “Ülkemize değerler katarak marka gücümüzü daha da artıracağız.” dedi.

Son beş senede Antalya’da 270 adet otele, Ege Bölgesi sahil şeridinde 250 otele ürün tedariği sağladıklarını ve Bodrum’da yeni bir turizm yatırımına başladıklarına değinen NG Kütahya Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Güral, “Ortakent’te 40 villadan oluşan bir turizm kompleksini Türk turizmine kazandıracak olmanın heyecan ve mutluluğunu biz şimdiden yaşamaya başladık. Kemer Göynük’te mevcut otelimizin yanında bulunan araziyi satın aldık. Burada 53 villalık bir proje yapacağız ve bu proje Türkiye’de bir ilk olacak.” diyerek turizm sektörüne kazandıracakları 2 yeni otelin müjdesini verdi.

2022 yılında 240 mağazaya ulaştık

NG Kütahya Seramik’in 240 mağazaya ulaştığını ve 2022 senesinde 16 bin metrekare alana sahip yeni mağaza açılışı gerçekleştirdiğini belirten Güral, 2023 yılında da 21 mağaza açılışı gerçekleştireceklerini ifade etti. Yurt dışında yer alan mağazalar konusuna da değinen Güral şunları kaydetti: “Yurt dışında bizim halihazırda NG Kütahya Seramik tabelalı 80 mağazamız var. Bu sene 16 mağaza daha açacağız. Dubai, Riyad, Cidde, Kosova, Belgrad, İngiltere Cardiff, Stockholm, Hollanda Den Haag, Gent, Umman, Kuveyt, Erbil, Bağdat, Haskova, Bratislava, Marakeş Fas olmak üzere 16 yeni mağaza ile 96 mağazaya çıkıyoruz.” diyen Güral, hayata geçirdikleri diğer yatırımlar hakkında da, “160x 320 şu anda dünya seramik teknolojisinin ürettiği, üretebildiği en büyük ebat, bundan ötesi şu anda yok. Tezgahlar başta olmak üzere ıslak hacimler, dış cepheler, zeminler, duvarlarda bu ebatları kullanıma sunmak için bu yatırım kararını aldığımızı ve anlaşmayı imzaladığımızı ifade etmek istiyorum. Bu ürün şu anda ülkemizde üretilmediği için cari açığa sebebiyet veren bir ürün. Tamamıyla ithalat yapıyoruz. Biz ülkemizde üreterek hem cari açığın artmasına engel olacağız hem de ülkemize değerler katarak marka gücümüzü daha da arttıracağız. Yeniliği seviyoruz, teknolojiyi seviyoruz. Teknolojiye yatırımı seviyoruz. Sektörde bu yönümüz bizi farklılaştırıyor.” şeklinde açıklamada bulundu. 25 kilovatlık bir enerji yatırımı da gerçekleştirdiklerini aktaran Güral, “Seramik sektöründe bu enerji yatırımını, fabrikasında, çatılarında yapıp kullanan ilk, tek ve en büyük enerji yatırımına sahip marka haline geldiğimizi de mutlulukla belirtmek istiyorum.” dedi.

8 havalimanı ve 8 hastanenin seramiği NG Kütahya Seramik’ten

Üretimi azaltmak ve duraklatmak gibi bir düşüncelerinin olmadığının altını çizen Güral, “Birlikte güç, enerji ve yeni bir potansiyel yarattık. Bu süreçte de yüzde yüz kapasiteyle hiç durmadan kapasitelerimizin tamamını üretime çevirerek ekonomimize katma değer yarattık. Biz bu süre içerisinde 8 havalimanının ürün tedarikçisi olduk. Antalya, Rize, Artvin, Kayseri, Gaziantep, Kıbrıs Ercan, Nijer Uluslararası, Azerbaycan Fuzuli ve Türkmenistan Halkara havalimanı projeleri NG Kütahya Seramik ürünleriyle donatıldı. Ülkemizde hastane projeleri çok hızlı bir şekilde ilerliyor. Bu sene içerisinde 8 hastanenin ürün tedarikçisi olduk. İzmir, Samsun, Konya, Malatya, Kütahya Şehir Hastaneleri, Samsun Anadolu Hastanesi, İstanbul Esenyurt ve Bağcılar, Bartın, Nizip, Bursa Ali Osman Sönmez devlet hastanelerinde NG Kütahya Seramik ürünleri yer aldı.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir