Ana içeriğe atla

tansa

Otomotiv

SON TEKNOLOJİYE SAHİP YENİ ACTROS İLE PAZARDA FARK YARATACAĞIZ

12.08.2020 - 10:01

Mercedes-Benz Türk Kamyon Pazarlama ve Satış Direktörü Alper Kurt ile hem pandemi dönemini hem de Yeni Actros’un üretimi hakkında konuştuk. Haziranla birlikte satışlarda artış yaşandığını belirten Kurt, “Mercedes-Benz Türk olarak, Yeni Actros gibi en son teknolojiye sahip modellerimiz ile pazarda değişim yaratacağımıza ve yakaladığımız pozitif ivmeyi sürdüreceğimize inanıyoruz.” dedi.

OTOMOTİV GAZA BASTI, TAM KAPASİTE EYLÜLDE

29.06.2020 - 08:58

Nisanda kapalı olan, mayısta ise yüzde 40 kapasite ile çalışan otomotiv fabrikalarında haziranda iç pazardaki canlanma ile üretim hızlandı. Kapasite %65'e çıktı. OİB Başkanı Çelik, “Tedbirlerin gevşetilmesi ile eylülde tam kapasite hedefliyoruz” dedi.

YERLİ OTOMOBİL 2022 SONUNDA YOLLARDA OLACAK

22.06.2020 - 08:44

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, Türkiye'nin Otomobili Projesi'nde yakın zamanda fabrika temellerinin atılacağını, marka ve pazarlama planlamalarının yapılacağını belirterek, "Türkiye'nin Otomobili 2022'nin sonunda yollarda olacak." dedi.

HAFİF TİCARİ ARAÇ SATIŞLARI OTOMOBİLİ SOLLADI

08.06.2020 - 09:08

Hafif ticari araç satışları artış oranıyla ilk kez otomobili solladı. Mayısta otomobil pazarı yüzde 7.6 daralırken, hafif ticari araç satışları yüzde 21.6 arttı. Artışta, kargo sektöründen gelen talep etkili oldu.

ENTERPRİSE, YATIRIMDA ROTAYI ‘YERLİ’YE ÇEVİRDİ

08.06.2020 - 09:07

Enterprise Türkiye CEO’su Özarslan Tangün, salgın sonrası kiralık araçlarla seyahat etme talebinin arttığını vurguladı. Yabancı müşteriden bu yıl umudu kesen şirket, yerli turist için pandemi sonrası 7 şehirde ofis açma kararı aldı. Enterprise ayrıca, karavan işine girmek için de çalışmaya başladı.

ÇEVRECİ OTOMOTİV ÜRETİCİSİ MERCEDES-BENZ TÜRK, DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ’NÜ KUTLUYOR

04.06.2020 - 12:34

Mercedes-Benz Türk çevreci uygulamalarıyla sektöre öncülük ediyor ve doğa dostu otomotiv üreticilerinden biri olmayı sürdürüyor. Hoşdere Otobüs Fabrikası, araç başı enerji tüketimini bir önceki yıla göre %9,6 oranında azaltarak 2019 yılında tarihinin en düşük değerine ulaştı. Aksaray Kamyon Fabrikası’nda yapılan yeni yatırımlarla enerji güç kapasitesi %65 arttı. Mercedes-Benz Türk, fabrikalarında yürüttüğü “Atık Yönetimi”, “Hava Kirliliği Kontrolü” ve “Sıfır Atık Su” gibi projelere ek olarak şirket genelinde tek kullanımlık plastik ürünleri kullanmıyor.

4'LÜ KREDİ PAKETİNDE SEÇENEK ÇOK

03.06.2020 - 09:07

Kamu bankalarının devreye aldığı ‘Sosyal Hayatı Destek’, ‘Tatil Destek’, ‘Taşıt Kredisi’ ve ‘Konut Kredisi’ kredi paketlerinin ayrıntıları belli oldu. Kamu bankalarının internet sitelerinde yer alan açıklamalara göre müşteriler tercihlerine göre ödemesiz dönemleri daha kısa tutabilecek. Ödemesiz dönemler kısa tutulursa taksit tutarları ve toplam geri ödeme daha düşük olacak. Konut kredisinde her müşteri bir kez yararlanabilecek.

Subscribe to Otomotiv

tansa

Yukarı