Ana içeriğe atla

http://www.alltrans.com.tr/

2017 YENİLENME VE GÜÇLENME YILI...

17.01.2017 - 10:48

Mercedes-Benz Otomobil Grubu Pazarlama ve Satış TÜRKİYE Direktörü Şükrü Bekdikhan, 2017 yılının Mercedes-Benz modellerinde yenilenme ve güçlenme yılı olacağını ifade etti.

Mercedes-Benz Otomobil Grubu Pazarlama ve Satış Türkiye Direktörü Şükrü Bekdikhan, 2017 yılının Mercedes-Benz modellerinde yenilenme ve güçlenme yılı olacağını söyleyerek, “2016 yılında Türkiye’de satışa sunduğumuz ve ‘sınıfının en akıllı sedanı’ olarak tanımladığımız yeni Mercedes-Benz E-Serisi’nin 2017 yılının ilk yarısında yeni motor seçenekleri ile E 180, E 220 d 4MATIC ve E 300 versiyonlarını da satışa sunacağız. Yeni Mercedes-Benz E-Serisi Coupé, E-Serisi Cabriolet ve E-Serisi All-Terrain modelleri de 2017 yılında Türkiye’de E-Serisi ailesini genişletecek modellerimiz arasında yer alacak. En akıllı sedanı, tüm zamanların en güçlü E-Serisi’ne dönüştüren yeni Mercedes-AMG E 63 de 2017 yılının ilk yarısında satışa sunulacak. Spor otomobil tutkunlarının merakla beklediği yeni Mercedes-AMG GT R ise 2017 yılı ilk yarısında Türkiye’de satışa sunulacak. Mercedes-Benz S-Serisi ve Mercedes-Benz GLA modelleri de 2017 yılında yenileniyor” dedi.

“OTOMOBİL SEKTÖRÜ HER GEÇEN GÜN BÜYÜYOR”
Otomobil sektörünün her geçen yıl büyüdüğüne işaret eden Bekdikhan, Türkiye’nin üretim kapasitesi, iş gücü, istikrarlı ekonomisi ve lojistik avantajlarıyla global pazarda markalar için önemli pazarlardan biri olma konumunu koruduğunu belirterek, “Ancak yakın dönemde hayata geçirilen vergi yapısındaki değişiklikler 2017 yılı otomotiv pazarında 2016 yılı satış rakamlarının yakalanmasını güçleştirecektir. Nisan ayında yapılacak olan İstanbul Autoshow 2017’nin pazarın ivmelenmesi için iyi bir başlangıç noktası olmasını umuyoruz” diye konuştu.

“PLANLAMALARIMIZI YENİDEN GÖZDEN GEÇİRİYORUZ”
Yeni ÖTV yasasıyla özellikle 2017 yılı ve sonrasındaki planlamalarını yeniden gözden geçirmelerini gerektirdiğine değinen Bekdikhan, “Şu an 2017 pazar ve satış grafiklerimizi mevcut yasa çerçevesinde güncelliyoruz. Bu bağlamda hem lüks otomobil segmentinin, hem de genel otomotiv pazarının bu yeni değişiklikler ile aynı kalmasını mümkün görmüyoruz. Markalar üretim programlarını yeni duruma uyarlayana kadar satışlarını kampanyalarla destekleyecek ancak toplam pazar ve premium segmentte de daralma yaşanacaktır” şeklinde konuştu. 
 

GALATA

Yukarı