Ana içeriğe atla

aaa

2030’DA HER 10 ARAÇTAN 3’Ü ELEKTRİKLİ OLACAK

17.12.2018 - 14:13

İstanbul Ekonomi Zirvesi’nin Otomotiv ve Mobilite Çözümleri panelinde konuşan NISSAN Türkiye Genel Müdürü Sinan Özkök, geleceğin otomotiv teknolojileri ve NISSAN’ın mobilite çözümlerini anlattı.

 

Bu yıl ikincisi düzenlenen İstanbul Ekonomi Zirvesi’nin altıncı oturumunda otomotiv sektörünün güncel dinamikleri, geleceği ve yerli otomobil konuşuldu. Pegasus Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkan Danışmanı Berrak KUTSOY moderatörlüğünde gerçekleşen oturumda NISSAN Türkiye Genel Müdürü Sinan Özkök konuşmacı olarak yer aldı. Panelde sektördeki son gelişmeler masaya yatırıldı.

 

Sinan Özkök, NISSAN’ın elektrikli araçlar, otonom sürüş ve mobilite çözümleriyle dünyanın öncü otomotiv markası olduğuna değindi. Özkök, “Önümüzdeki 10 yılda, son 15 yılda gördüğümüzden çok daha büyük değişimler göreceğiz. Bu değişim baş döndürücü bir hızda olacak ve çok çabuk hayatımıza girecek. Çok değil, 2030 yılına geldiğimizde her 10 araçtan 3’ü elektrikli, her 4 araçtan biri ise otonom sürüş özelliğine sahip olacak. 2025 yılına geldiğimizdeyse dünyada internet bağlantısı olmayan araç kalmayacak.” diyerek sektörü bekleyen değişimin altını çizdi.

 

NISSAN Türkiye Genel Müdürü Sinan Özkök

 

TÜRKİYE ELEKTRİKLİ ARAÇ PAZARI GELECEK VAAT EDİYOR

 

Şu anda Türkiye’deki elektrikli araç pazarının rakamsal olarak çok düşük seviyelerde olduğunu fakat Türk tüketicisinin bu alana ciddi bir yönelimde bulunduğunu ifade eden NISSAN Türkiye Genel Müdürü Sinan Özkök, şunları söyledi: “Her yıl bu elektrikli satış adedinin arttığını görüyoruz. Gerekli altyapı konusunda çalışmaların tamamlanmasıyla bu pazar Türkiye’de hızla büyüyecek. Bizim çok dinamik ve değişime açık bir nüfusumuz var. Bu kitle elektrikli otomobile ve geleceğin otomobil teknolojilerine çok hızlı uyum gösterecek.”

 

NISSAN Türkiye Genel Müdürü Sinan Özkök

 

Özkök, “Biz NISSAN olarak Türkiye’nin elektrikli araçlar konusundaki çalışmalarını destekliyoruz ve üzerimize düşeni yapmaya hazırız. Bu alandaki öncü rolümüzü gerek deneyimlerimizle gerekse ürünlerimizle Türkiye’ye taşımayı arzuluyoruz. Yakın zamanda otonom sürüş özellikleriyle dikkat çeken, dünyanın en çok satan elektrikli modeli LEAF’i Türkiye’ye getirmeyi hedefliyoruz.” diyerek sözlerini tamamladı.

 

arf

Yukarı