Ana içeriğe atla

F

4 TİCARİ ARAÇTAN BİRİ FIAT

11.04.2018 - 16:13

Fiat Professional, Türkiye otomotiv pazarındaki iddiasını sürdürüyor. 2017’de 233 bin ticari araç satıldığını belirten Fiat İş Birimi Direktörü Altan Aytaç, aynı dönemde 58 bin adetle pazardan yüzde 25 pay aldıklarını söylüyor.

Fiat Professional, güçlü ürün gamı, tüm yurda yayılmış güçlü bayi ağı ve en iyi müşteri deneyimini yaşatmak üzere sürekli geliştirdiği hizmetlerle Türkiye otomotiv pazarındaki iddiasını devam ettiriyor. 2017’de Türkiye’de toplam 233 bin ticari araç satılırken; bunların 58 bini Fiat’tı. Bu da pazarda yüzde 25 gibi büyük bir pay demekti.
Fiat Professional markası açısından İtalya’dan sonra en iyi performans gösteren ülkenin Türkiye olduğunu dile getiren Fiat İş Birimi Direktörü Altan Aytaç, “2017 hem Fiat hem de Fiat Professional markalarımızın büyüme yılı oldu. Türkiye’de ürettiğimiz Doblo ve Fiorino, 50 bin adedin üzerinde satış rakamına ulaşarak kendi sınıflarının en çok satan modelleri oldu. Ducato ve Fullback modellerimizle de 7 bin 500 adedin üzerinde bir satış gerçekleştirdik. 2018’de 60 bin adetlik satışla pazar payımızı artırmayı hedefliyoruz.” diyor. 

FIAT’IN TİCARİ YILDIZLARI DOBLO VE FIORINO
Geçtiğimiz yıl hafif ticari araç bayi teşkilatlanmasını güçlendirmek için Fiat Professional markası altında yeniden yapılandıklarını hatırlatan Aytaç, söz konusu oluşumla hafif ticari araç pazarında büyümeyi sürdürdüklerini belirtiyor. Altan Aytaç, Türkiye’de üretilen ve dünyanın dört bir yanına ihraç edilen Doblo ve Fiorino’nun iç pazarda önemli bir paya sahip olduğunu ifade ediyor: “Doblo’yu 2000, Fiorino’yu ise 2007’den bu yana üretiyoruz. Bu iki yıldız modelimizin ilk günden itibaren toplam üretim rakamı 3 milyon adedi geçerek bizlere önemli bir gurur yaşattı. Bu üretimin yaklaşık yüzde 25’ini iç pazarda sattık.”
Ducato ve Fullback modellerinin ise geçtiğimiz yıl 7 bin 500 adedin üzerinde bir satış gerçekleştirdiğini ifade eden Aytaç, Fiat Professional olarak 2018’de 60 bin adetlik satış rakamına ulaşarak pazar paylarını artırmayı hedeflediklerini söylüyor.

DOBLO’YA 1.4 LİTRE BENZİNLİ MOTOR SEÇENEĞİ
Fiat Professional Pazarlama Müdürü Hasan Erdoğan ise Fiat Doblo model ailesine yeni bir üyenin daha katıldığı müjdesini veriyor: “Geçtiğimiz yıl Fiorino’da satışa sunduğumuz 1.4 litrelik benzinli motor seçeneği kullanıcıların büyük beğenisini topladı. Türkiye’de sınıfına ismini veren model Doblo da artık 1.4 litre benzinli motor seçeneğiyle yollarda olacak. Böylece kendi segmentinin lideri Doblo ve gerek benzinli seçeneği gerekse dizel otomatik versiyonuyla sınıfında tek olan Fiorino, başarılı performanslarını güçlenerek sürdürecek.”

DUCATO, FSM KÖPRÜSÜ’NDEN GEÇEBİLECEK! 
3. köprünün açılmasıyla Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden (FSM) geçme koşullarının güncellendiğini belirten Erdoğan, “Şu an 5 farklı gövde seçeneği bulunan Fiat Ducato’ya hazirandan itibaren 9.5 metreküplük yeni ürün seçeneğimizi dâhil edeceğiz. Böylece yeni Ducato, FSM Köprüsü’nden tüm normlara uygun bir şekilde geçebilecek.” diyor.
Kamyonet pazarına Fiat Pratico ile yeni bir soluk getirdiklerini belirten Hasan Erdoğan, 2018 sonunda Fiat Pratico satışlarını iki katına çıkarmak istediklerini sözlerine ekliyor.

arf

Yukarı