Ana içeriğe atla

aaa

BİRMOT’TAN KÜÇÜKYALI’YA YENİ ŞUBE

09.05.2018 - 14:17

Koç Holding’e bağlı Otokoç Otomotiv bünyesinde yer alan Birmot, 22. şubesini İstanbul Küçükyalı’da açtı. Açılışa İstanbul Valisi Vasip Şahin ve Koç Holding Otomotiv Grubu Başkanı Cenk Çimen de katıldı.

Türkiye’nin lider otomotiv perakendecisi Otokoç Otomotiv bünyesinde yer alan Birmot, İstanbul’un Anadolu yakasında entegre satış ve satış sonrası hizmet çözümleri sunduğu Küçükyalı şubesinin açılışını törenle gerçekleştirdi. Açılış törenine İstanbul Valisi Vasip Şahin, Koç Holding Otomotiv Grubu Başkanı Cenk Çimen, Tofaş CEO’su Cengiz Eroldu, Otokoç Otomotiv Genel Müdürü Görgün Özdemir, Fiat İş Birimi Direktörü Altan Aytaç ve Birmot Genel Müdür Yardımcısı Çağrı Karaoğuz katıldı.
İstanbul Valisi Vasip Şahin, “Otokoç Otomotiv ve Tofaş’a bu yatırım için çok teşekkür ediyorum. Böyle tesisler açıldıkça biz de yönetimler olarak çok seviniyoruz. Bu tesisin diğer firma ve yatırımcılara örnek olmasını dilerim.” dedi. 
Koç Holding Otomotiv Grubu Başkanı Cenk Çimen de Otokoç Otomotiv’in bu yıl 90. yaşını kutladığını belirterek “Türk otomotiv sektörünün tarihi bu şirkette yatıyor. Otokoç Otomotiv, tarihi boyunca birçok değişim ve dönüşüm geçirerek özellikle son 5 yılda yurt içinde, yurt dışında hızlı ve kârlı büyüdü. Bu yıl 50. yılını kutlayan Tofaş şirketimiz de otomotiv sanayiinin gelişimine öncülük etti. Türk mühendislerin imzasıyla 2015’te üretimine başlanan Egea Sedan, satış performansıyla iki yıldır üst üste en çok tercih edilen binek araç modeli oldu.” şeklinde konuştu.

SANAL TESİSLER GEREKİYOR
Çimen, teknolojik gelişmelere de dikkat çekti: “Değişimi görmek, zamanı ve geleceği doğru okumak çok önemli. Otomotivde hem araçlar hem teknoloji hem de sağlanan hizmetlerin yapılış şekli değişiyor. Bütün bu değişimin içinde teknoloji ve dijitalizasyon var. Önceden otomotiv perakendeciliğinde tesis ve yetişmiş insan kaynağı yeterliydi, şimdi müşteriyle sürekli bağlantıda kalacağınız sanal tesisler gerekiyor.” dedi. 
Otokoç Otomotiv Genel Müdürü Görgün Özdemir ise vizyonları doğrultusunda müşterilerinin yol arkadaşı olmak istediklerini belirtti. Otokoç Otomotiv’in 90 yıllık tarihinde birçok ilke imza attığını ifade eden Özdemir, şunları söyledi: “Bugün şirketimiz 9 ülkede, 3 bin 500 çalışanıyla 350’nin üzerinde lokasyonda faaliyet göstermektedir. Açılışını yaptığımız Birmot; Fiat, Alfa Romeo, Jeep ve Maserati markalarını müşterilerimizle buluşturmaktadır. Türkiye’deki yaygın 22 hizmet noktasıyla tüm otomotiv çözümlerini sunmaktadır. Bugün Küçükyalı’da yeni bir tesise daha kavuşmanın heyecanını yaşıyoruz.”

11 BİN METREKARE ALAN ÜZERİNE KURULU
Birmot Küçükyalı’da Fiat araçların satış, servis, yedek parça, sigorta ve 2. el araçların showroomunun yanında Alfa Romeo ve Jeep marka araçların satış sonrası hizmetleri sunuluyor. Ayrıca Avis araç kiralama ve Zipcar araç paylaşım noktası olarak da hizmet verecek olan Birmot Küçükyalı, toplam 11 bin metrekare alan üzerine kurulu.

arf

Yukarı