Ana içeriğe atla

http://www.alltrans.com.tr/

Doğru eğitim motor tutkusunu artırıyor

12.06.2017 - 10:49

Harley Davidson Bosphorus Firma Sahibi Emin Ali Çakırkaya, “Motor sevgisini yaymak amacıyla sosyal faaliyetler ve eğitim faaliyetlerine aracı olmak doğrultusunda çalışmalar yapıyoruz. Doğru eğitimin motor tutkusunu doğru orantılı artırdığına inanıyoruz” diyor.

Harley Davidson Bosphorus Firma Sahibi Emin Ali Çakırkaya, sektörün, tüm olumsuz şartlara rağmen devam ettiğini söyleyerek, “Türkiye’de hem vergi oranları hem geçiş ücretleri hem de trafikte konumlanma ve park alanları konusunda hiç destek almamamıza rağmen motor tutkusu özel sektörün çabasıyla ilerleme sağlıyor. Artık yolda daha çok motosiklet görmeye alıştık. Özellikle ticari amaçlı kullanılmayan motosiklet sayısında, hem keyif hem ulaşım kolaylığı açısından tercih edilmesi sebebiyle, artış var” diyor. 

“AMACIMIZ; MOTOR SEVGİSİNİ YAYMAK”
Motor sevgisini yaymak amacıyla sosyal faaliyetler ve eğitim faaliyetlerine aracı olmak doğrultusunda çalışmalar yaptıklarına değinen Çakırkaya, “Doğru eğitimin motor tutkusunu doğru orantılı artırdığına inanıyoruz. Ayrıca bu tutkunun zaten geniş olan sosyal içeriğini yaşatabilecek ortamlar yaratmaya çalışıyoruz” diye konuşuyor. 
Kısa vadede ekonomik şartların ithalat rejiminin, kanun ve yönetmeliklerin sektörü destekleyeceği konusunda net bir öngörüde bulunamadıklarını belirten Çalırkaya, “O yüzden adımlarımızı dikkatli atmak durumunda kalıyoruz” değerlendirmesini yapıyor. 
Çakırkaya, sözlerini şöyle sürdürüyor: “Bütün firmalar motosikletlerin özellikle güvenli ve konforlu olması için çalışmalar yapıyor bu sebeple özellikle elektronik sistemler üzerinde hızlı gelişmeler görüyoruz.”

GALATA

Yukarı