Ana içeriğe atla

aaa

DS TECHEETAH, 2018-19 ABB FIA FORMULA E ŞAMPİYONASI’NA HIZLI BAŞLADI

17.12.2018 - 14:32

2018-19 ABB FIA Formula E Şampiyonası’nın ilk ayağı Sudi Arabistan’da koşuldu. Heyecan dolu bir yarışın ardından Formula E şampiyonu Jean-Éric Vergne'ın DS E-TENSE FE19'u bitiş çizgisini geçen ikinci araç olurken, takım arkadaşı Andre Lotterer ise sezonun ilk yarışını 5. tamamladı. Böylece DS TECHEETAH üreticiler klasmanında 29 puan toplayarak sezona liderlikle başlamış oldu.

 

DS TECHEETAH takımı ilk ayağı geçtiğimiz hafta sonu Sudi Arabistan’da koşulan 2018-19 ABB FIA Formula E Şampiyonası’na lider başladı. DS TECHEETAH takımının iki pilotu yarışa 5. ve 7. cepten başladılar. Yarışa hızlı bir başlangıç yapan ikili kısa sürede liderliğe tırmanmayı başarırken teknik ihlal nedeniyle ceza alarak arka sıralara düştüler. İkili aldıkları ceza sonrası tekrar liderlik için mücadele ettiler. Formula E şampiyonu Jean-Eric ikinci sıraya yerleşirken takım arkadaşı Andre Lotterer yarışı 5’inci sırada tamamladı. Jean-Eric elde ettiği ikincilikle 18, Andre Lotterer ise elde ettiği beşincilikle 11 puan alırken ikilinin puanlarının toplamı olan 29 üreticiler klasmanında DS TECHEETAH takımını 2018-19 ABB FIA Formula E Şampiyonasında liderliğe yerleştirdi.

 

DS TECHEETAH

 

DS TECHEETAH Pilotu Jean-Eric Vergne, yapmış olduğu değerlendirmede “Yarış boyunca sağlamış oldukları destek için tüm ekip arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunuyorum. Bugün sadece DS TECHEETAH takımının sezon boyunca sergileyeceği performansla ilgili küçük bir ön gösterimdi. Pistte otomobil sürmek çok eğlenceliydi, adeta bir bulut üzerinde yürümek gibiydi. FIA ve Formula E'nin, ATTACK MODE ile ilgili sunmuş olduğumuz geri bildirimleri değerlendirmiş olmasından dolayı memnuniyet duyuyorum. Mükemmel bir yarış oldu. Yenilikçi ve kendini geliştirmeye açık bir şampiyonanın parçası olmaktan gurur duyuyorum. Harika bir yarış çıkarttık ve sezonun ilk yarışı sonrasında üreticiler klasmanında lideriz. Daha fazla podyum hedefliyoruz. Şampiyonanın devamında da heyecan verici bir performans sergileyeceğimizden ve mükemmel bir yarış çıkartacağımızdan eminim. Elde etmiş olduğumuz bilgi birikimini özümseyerek aynı ruhla devam edeceğiz ve daha iyi bir yarış çıkartacağız."

 

DS TECHEETAH

 

DS TECHEETAH Pilotu Andre Lotterer ise “Bugün bazı sorunlar yaşadık, ama hızlıydık ve elde etmiş olduğumuz sonuçtan da memnun olmalıyız. Otomobili limitlerine kadar zorladık ve otomobil çok güzel cevap verdi. Elbette yaşadığımız sorunlar nedeniyle potansiyel bir zafer veya potansiyel bir double kaybetmiş olmak sinir bozucu, ancak çok kıymetli puanlar topladık ve bu şampiyonanın sonucu için çok önemli. Bugün için karışık duygular içerisindeyim, ama bu yarış bitti ve şimdi bir sonraki yarış olan Marakeş’e odaklanıyoruz.” dedi.

 

DS TECHEETAH

 

DS TECHEETAH Takım Müdürü Mark Preston da yapmış olduğu değerlendirmede “Bugün tüm takım için büyük bir başarıydı. Sezona mükemmel bir başlangıç yaptık. Şampiyona kesinlikle ileriye doğru önemli bir adım attı ve şimdi tamamen yeni bir seviyede yarışıyoruz. Jean-Eric ve Andre pistte adeta uçuyorlardı ve ekibin çabalarının sonuç verdiğini görmek çok güzel. İlk zaferleri için BMW ekibine tebrikler ve Formula E'ye hoş geldiniz.” şeklinde konuştu.

arf

Yukarı