Ana içeriğe atla


BANNER

Groupe PSA Türkiye çalışanları ‘Birleşme Toplantısı’nda buluştu

16.04.2019 - 17:59

Otomobil üreticisi ve mobilite sağlayıcısı Groupe PSA’nın Türkiye’deki temsilcisi Groupe PSA Türkiye; Peugeot, Citroën, Opel ve DS markalarının tek çatı altında faaliyet göstermeye başlamış olması sebebiyle tüm çalışanları için bir “Birleşme Toplantısı” düzenledi.

 

1 Nisan tarihi itibariyle Opel markasını İzmir’den İstanbul’a taşıyan Groupe PSA Türkiye, bünyesinde yer alan dört ikonik markanın Türkiye’deki satış, pazarlama ve satış sonrası faaliyetlerini İstanbul ofisinde tek çatı altında yürütüyor. Marriott Hotel’de ilki gerçekleştirilen Birleşme Toplantısı, 150’ye yakın Groupe PSA Türkiye çalışanını bir araya getirdi.

 

Otomotiv sektöründe yaşanan daralmaya rağmen Groupe PSA’nın her geçen gün büyüdüğüne ve güçlendiğine dikkat çeken Türkiye Başkanı Olivier Cornuaille; grubun Avrupa’nın ikinci en büyük otomotiv üreticisi olduğunu, 2018’de dünya çapında gerçekleştirdiği 3.4 milyon satış rakamı ile yüzde 6.8 büyüme kaydederek beşinci istikrarlı yılını tamamladığını söyledi.

 

Groupe PSA Türkiye Başkanı Olivier Cornuaille

Groupe PSA Türkiye Başkanı Olivier Cornuaille

 

HEDEF, 2019’DA YÜZDE 11’ÜN ÜZERİNDE PAZARA PAYI

 

Groupe PSA’nın 211 bin çalışana sahip dev bir kuruluş olduğunu belirten Cornuaille, grup gelirinin 2018’de yüzde 18.9 artarak 74 milyar Euro’ya ulaştığını kaydetti. Groupe PSA Türkiye olarak 2019 yılında yüzde 11’in üzerinde pazar payı hedeflediklerini belirten Cornuaille, hedeflerinin otomotiv sektöründeki üçüncülük konumunu korumak ve Türkiye pazarında birinci sınıf müşteri deneyimi sunmak olduğunu söyledi.

 

Cornuaille, sözlerini Groupe PSA’nın DNA’sını oluşturan ve geleceğe güvenle bakabilmesini sağlayan “birlikte kazanmak”, “çeviklik” ve “verimlilik” temel inançları üzerine kurulu kurumsal filmi ile sonlandırdı.

 

İki saat süren toplantıda Peugeot, Citroën, Opel, DS marka yöneticilerinin yanı sıra İnsan Kaynakları, Satış Sonrası, Kalite ve Müşteri Hizmetleri, Kurumsal Planlama ve Finans departmanlarının yöneticileri de 2019 yılı için hedeflerini ve planlarını anlattılar.

 

Groupe PSA

arf

Yukarı