Ana içeriğe atla

http://www.alltrans.com.tr/

HAFİF TİCARİDE LİDERİZ

07.03.2017 - 10:38

Nas Otomotiv Genel Müdürü Abdülkadir Kutlu, “Ford’un kalitesi Türkiye’de olduğu gibi Mardin’de de biliniyor ve halkımızın teveccühüyle 2016 yılında yakaladığımız yüzde 31,2’lik pazar payı ile hafif ticari araçlarda da lider konumdayız” dedi.

Nas Otomotiv olarak 2016 yılında gösterdiğiniz performansı değerlendirir misiniz? 2017 yılında ne gibi yatırımlar yapmayı hedefliyorsunuz?
Otomotiv sektörü, 2016 yılında adet olarak, ülkemiz ve komşu ülkelerde yaşanan sıkıntılara rağmen 2015 yılını aratmadı. Yalnız bulunduğumuz coğrafya, bu konuda ne yazık ki olumsuz yönde etkilendi. Bölge genelinde yaşanan sıkıntılar, Irak ve Suriye’deki olumsuzluklar tüm bölgede olduğu gibi Mardin ilimizde de dinamikleri olumsuz yönde etkiledi. 2016 Kasım ayı TÜİK verilerine göre Mardin’de tescil gören 0 km araçlarda, bir önceki yıla göre yüzde 30 daralma yaşandı. Ford markası olarak liderliğimizi son 7 yılda olduğu gibi 2016 yılında da sürdürüyoruz. Toplam pazarda yüzde 23 pay aldığımız Mardin ilinde, pay artışımız elbette bizi mutlu ediyor. Nas Grubu olarak 2017 yılı başında devre aldığımız, 4 bin 500 metrekare kapalı alana sahip Ford Trucks tesisimizle ağır ticari araçlara hizmet vermeye başladık. Aynı zamanda 2 bin metrekare kapalı alana sahip yeni kaporta-boya atölyemiz ile hasar alanında tüm çözümleri üreten bir üs haline geldik.

2017 yılında hafif ticari araç modellerinize eklenen yeni özellikler nelerdir? Performans ve verimlilik anlamında hangi özellikler ön planda?
Diğer araçlarımızda olduğu gibi, yakıt tüketim performansı ile dikkat çeken Courier araçlarımız, konfor ve dayanıklılık ile tüketicinin ihtiyacını en iyi şekilde karşılıyor. İşletme maliyetlerinin düşüklüğü ile beraber ticari araçlarımızda uyguladığımız 3 yıl sınırsız km garanti, kullanıcılara büyük avantaj sağlıyor. En ağır koşullarda test edilen araçlarımız, her türlü coğrafyaya uyumlu, uzun ve sağlam kullanım ömrü ile ticari araç kullanıcılarının tercihi oluyor. Teknolojinin ticari araçlar için de gerekliliğinin farkında olmamız, Transit araçlarımızda şerit takip sistemi, acil durum yardımı, yokuş kalkış desteği, Ford SYNC gibi birçok farklı teknolojik özelliklerin, araçlara eklenmesini sağlamıştır.

Hafif ticari araç sektöründe rekabet durumu ne düzeyde? Rekabete karşı ne gibi stratejiler geliştiriyorsunuz? 
Ford’un kalitesi Türkiye’de olduğu gibi Mardin’de de biliniyor ve halkımızın teveccühüyle 2016 yılında yakaladığımız yüzde 31,2’lik pazar payı ile hafif ticari araçlarda da lider konumdayız. Lider olmaktan çok lider kalabilmenin önemini biliyor, mücadelemizi bu yönde sürdürüyoruz. Gerek satışta gerekse satış sonrası hizmetlerde öncü kimliğimizi, yenilikçi, çözüm odaklı anlayışımızla geliştiriyor, müşterilerimize 360 derece hizmet sunma konusunda kendimizi sürekli geliştiriyoruz.

Satış, servis, yedek parça ve sigorta hizmetlerinizde hangi kriterler ön planda yer alıyor?
Araç alımı yapacak tüketici, sadece alacağı ürünü değil, sonrasını da düşünüyor. Çoğu zaman, sonrasını düşünerek alımı gerçekleştiriyor. Bu sebeple, tüketicinin ne beklediğini iyi bilerek bu konuya odaklanmak gerekiyor. Aslında hizmetin kalitesi başarıyı getiriyor. Yaptığınız, yapacağınız hizmetlerde referanslarınız da oldukça önemli. Tüketicinin kararını, tecrübe eden kişilerin değiştirme olasılığı çok yüksek. Bu anlamda tüm kullanıcıların tüm beklentilerini iyi ölçmek, beklentilerine göre uygun cevap vermek, bu konuda aksiyonlar alıp, müşteri memnuniyetini en üst düzeyde sağlamak gerekiyor.
 

GALATA

Yukarı