Ana içeriğe atla

http://www.alltrans.com.tr/

HYUNDAI ASSAN’DAN YENİ MODELLER

10.05.2017 - 13:33

Hyundaı Assan Genel Müdürü Önder Göker, “2017 yılındaki hedefimiz, mevcut satışlarımızı yeni modellerimizle desteklemek ve ihracatta maksimum seviyelere ulaşmak. Bunların gerçekleşmesi için tüm bayi teşkilatımızla yeni projeler üzerinde çalışmalarımıza devam ediyoruz” diyor.

2017 yılında hangi yeni modellerinizle yollarda olacaksınız? Yeni modellerin teknik özellikleri ve ayrıcalıklı yanlarından bahseder misiniz?  
Hyundai Assan olarak 2017 yılında birden fazla yeniliğimiz var. Öncelikli olarak C segmentinin yeni oyuncusu i30 modelimizi İstanbul Auto Show Fuarı’nda lanse ettikten sonra satışa sunuyoruz. Benzinli ve dizel motor seçenekleri manuel ve otomatik şanzımanlarla kombine ediliyor. Aynı zamanda Yeni i30 modelimizde 7 yıl garanti/80.000 km seçeneğini de sunuyoruz. Daha sonra alternatif yakıt teknolojisine sahip hibrid modelimiz IONIQ devreye girecek. Daha fazla performans isteyen fakat sedan otomobillerden vazgeçmeyen tüketiciler için de Elantra Sport modelimizi satışa sunacağız. Elantra Sport, 1.6 litre turbo motoru ve 7 ileri DCT şanzımanıyla hem konfor hem de maksimum sürüş keyfi sunuyor. Türkiye’de üreterek 40’tan fazla ülkeye ihraç ettiğimiz milli gururlarımız i10 ve i20 modellerimiz ise Türkiye’deki üretimimizin yirminci yılına özel bir donanıma kavuştu. Star adını verdiğimiz donanım seviyesi ile var olan konfor öğelerini iki katına çıkardık. 

Otomotiv sektöründe yeni modellerle birlikte rekabet de artıyor. Rekabete karşı ne gibi stratejiler geliştiriyorsunuz?
Her fırsatta dile getirdiğim gibi, otomobiller birbirlerine çok benziyor. Tasarımlar, iç mekan malzemesi, motor güçleri ve tüketimler neredeyse aynıdır. Fakat burada önemli olan asıl kıstas, doğru pazarlama aktiviteleri, iletişim tarzı ve şüphesiz satışını gerçekleştirdiğiniz aracın ömür boyu mutluluk vermesi ve kullanıcısına gönülden bağlanmasıdır. Bunun için satış sonrası servis hizmet kalitesi, yedek parça ve onarım işlemlerindeki maksimum memnuniyet ve zaman tasarrufu bir markanın avantajlı olmasını sağlayacaktır. Hyundai ailesi olarak hem satışta hem de servis hizmetlerimizde her zaman müşterimizin memnun olması için çalışmalarımıza ağırlık veriyoruz. Aynı zamanda ikinci el konusunda da müşterilerimizin yanında olarak hem en iyi değeri korumasını hem de yeni bir model alırken takas desteği vermeyi sürdürüyoruz. Bunlar markalar arasındaki rekabetin şekillenmesinde etkili rol oynayan stratejik yol haritasıdır.

2017 yılına yönelik hedeflerinizden kısaca bahseder misiniz? Hangi yatırımlara ağırlık vermeyi planlıyorsunuz?
2017 yılındaki hedefimiz, mevcut satışlarımızı yeni modellerimizle desteklemek ve ihracatta maksimum seviyelere ulaşmak. Bunların gerçekleşmesi için tüm bayi teşkilatımızla yeni projeler üzerinde çalışmalarımıza devam ediyoruz. Yeni yatırımlar ve genişleme hususunda yeni bir gelişmemiz yok. Fakat Hyundai Assan, Türkiye’nin önde gelen otomotiv şirketlerinden biri ve her daim yükselişini ve etkisini artırmaya devam edecektir.
 

GALATA

Yukarı