Ana içeriğe atla

http://www.alltrans.com.tr/

Hyundai, genç ve güçlü modelleriyle Frankfurt’ta

11.10.2017 - 15:26

İlk olarak beş kapılı hatchback karoseriyle otomobil tutkunlarının beğenisine sunulan yeni i30, şimdi de fastback ve performanslı N versiyonlarıyla sahne aldı. Kalabalık ailelerin ilgisini çeken i30 Wagon versiyonu da ailenin bir üyesi olarak stanttaki yerini alırken, markanın tüm dünyadaki satışlarını ve marka imajını yükseltecek Kona modeli de katılımcılardan büyük beğeni topladı. Markanın motorsporlarındaki başarısının bir simgesi olan i30 N TCR yarış otomobili de fuarda sergilenen modeller arasındaydı.
Son 10 yılda, Avrupa pazarında yüzde 87 oranında büyüme kaydeden Güney Koreli üretici Hyundai, Avrupa’da 1.4 milyondan fazla SUV satarak önemli bir başarı da elde ederken aynı zamanda SUV segmentinde de en fazla ürünü olan bir marka haline geldi. Hyundai’nin 2015 yılında piyasaya sunduğu yeni nesil Tucson ise 250 binden fazla satış ile en hızlı satılan SUV olarak da önemli bir zafere imzasını attı. Tüm bu başarılarını şimdi yepyeni bir SUV modeliyle sürdürmek isteyen Hyundai, ürün gamını KONA ile zenginleştiriyor. Santa Fe ve Tucson modellerinin yanı sıra, kompakt özellikleri ve pratik yapısıyla öne çıkan KONA, B-SUV segmentinde yer alarak markanın satışlarına ve imajına katkıda bulunmaya hazırlanıyor. Benzinli ve dizel motorlara entegre edilen yeni teknoloji DCT ve 4x4 çekiş sistemi ile birlikte sunulacak.
Hyundai, fuarda güncel modelleriyle birlikte yeni nesil Smart Stream 1.6 litrelik T-GDi motor ve Smart Stream 8 ileri DCT şanzımanı (ıslak tip) ziyaretçilerin beğenisine sundu. 

yurtiçi

Yukarı