Ana içeriğe atla

autorola

İSMAİL ALTIN OTOMOTİV: OTOMOBİLDE ALTIN İMZA

12.11.2020 - 09:54

İsmail Altın Otomotiv, 25 yılı aşkın sektör tecrübesi, kaliteli ve güvenilir hizmet anlayışı ve tavizsiz müşteri memnuniyeti ile sıfır ve ikinci el otomobil sektöründe hizmetin veriyor. ‘Otomobilde Altın İmza’ güvencesiyle sektörde yer edinen İsmail Altın Otomotiv’in sahibi İsmail Altın ile sundukları hizmetleri ve müşteri memnuniyetini konuştuk.

İsmail Altın Otomotiv, 25 yıllık tecrübesiyle sektöre farklı bir soluk getirdi. İstanbul Esenyurt Otoport AVM’deki showroomunda sıfır ve ikinci el araç satışı gerçekleştiren İsmail Altın Otomotiv, müşterilerine kaliteli, güleryüzlü ve sorunsuz hizmet sunuyor.  Bunun yanı sıra detaylı araç temizliği, sigorta aracılık hizmetleri, mekanik ve boya-kaporta servisi hizmetleri veriyor. edinen İsmail Altın Otomotiv’in sahibi İsmail Altın, sektörde sağladıkları güven ve hizmetlerine ilişkin sorularımızı cevapladı.


‘Otomobilde Altın İmza’ güvencesiyle 25 yıldır hizmet veriyorsunuz. Bünyenizdeki markalar ve sunduğunuz hizmetler ile ilgili bilgi verebilir misiniz?

İnsanları, müşteri olarak değil; kazanılmış yeni bir dost olarak görmek başarının anahtarlarından biri diye düşünüyorum. İşimize de bu hissiyatı yansıtmak için elimizden geleni yapıyoruz. Amaç, sadece bir araç satışı değil bizim gözümüzde. Alışveriş gerçekleştirdiğimiz dostlarımız da bize bu konunun haklılığını ispatlarcasına ilk tercih olarak her zaman bizi görmekteler. Araç satışını gerçekleştirip, dialogu kesmektense her geçen gün daha da güçlenen bağlar kurabilmek temel ilkemiz. Dostlarımızın aklına “İsmail Altın Otomotiv’e bir danışayım” fikrini düşürebiliyor isek ne mutlu bize.


İkinci el araç alım ve satımında da büyük sorunlar yaşanıyor. İsmail Altın Otomotiv olarak bu sorunları nasıl aşıyorsunuz? Müşterilerinize hangi garantileri sunuyorsunuz?

Tarafımızdan satın aldığınız araçlar, çeşitli kriterlere uyanlar arasından seçilerek satışa sunuluyor. Distribütör çıkışlı olması, geçmişinde aracın bu tarihten sonraki güvenli kullanımını etkileyebilecek bir kazaya karışmamış olması, hava yastıklarının herhangi bir onarım ya da tadilat görmemiş olması bu kriterlerden bazıları. Aracı satışa sunduğumuzda, tüm geçmişini, servis bilgisini, hasar kaydı sorgulamasını ve satışa sunmadan önce TSE onaylı profosyonel ekspertiz firmasından aldığımız detaylı raporu, sizlerle paylaşıyoruz. Böylelikle satış sonrasında karşınıza çıkabilecek tatsız sürprizlerin de önüne geçmiş oluyoruz.


Otomotiv sektörü, hem pandemi hem de kur artışı sebebiyle bu yıl çeşitli sorunlarla karşılaştı. 2020 yılı sizin için nasıl geçiyor? 2021’e ilişkin hedefleriniz neler?

Gerek yaşadığımız pandemi, gerekse de artan sıfır araç fiyatları sebebi ile ikinci el otomobil pazarı 2020’yi oldukça hareketli geçirdi. İnsanların, “fiyatlar daha da yükselmeden araç sahibi olmalıyım” düşüncesi, arz-talep dengesinin talep lehine orantısız olarak bozulmasına sebep oldu. 2021’e yaklaştığımız şu günlerde, distrübütörlerin stoklarını yavaş yavaş normal hale getirmesi ile beraber, ikinci el araç fiyatlarının da stabil hale geleceğini öngörmekteyiz.

autorola

Yukarı