Ana içeriğe atla

http://www.alltrans.com.tr/

IVECO’DAN DAILY HI-MATIC

11.04.2017 - 17:30

Iveco’nun 2016 yılındaki en büyük yatırımı, sınıfında tek 8 ileri otomatik vitese sahip olan Daily Hi-Matic’in tanıtılması ve satışı oldu.

Iveco Türkiye’den yapılan açıklamada, araçla ilgili şu bilgilere yer verildi: 

MÜKEMMEL SÜRÜŞ KEYFİ
Sürücüsüne en yüksek konforu garanti eden 8 ileri otomatik vitesli Yeni Daily Hi-Matic, yüksek verimlilik ve düşük maliyet sunuyor. Iveco ailesinin yeni ürünü Yeni Daily Hi-Matic’in 8 ileri otomatik şanzımana sahip olması onu sınıfında özel bir yere taşıyor. Sahip olduğu 8 ileri otomatik şanzıman özelliği Yeni Daily Hi-Matic’in çok yönlülük standartlarını yükseltiyor, verimliliğini artırıyor, maliyetini düşürüyor ve sürücüsüne en yüksek konforu garanti ediyor. 

YÜKSEK VERİMLİLİK, MAKSİMUM KONFOR
Dünyanın önde gelen otomotiv markaları da artık araçlarında 8 ileri otomatik şanzıman kullanmaya başladı. Yeni Daily Hi-Matic’teki bu yeni nesil şanzıman, sürücünün trafiğe ve sürüş koşullarına odaklanmasını sağlıyor. Ayrıca ergonomik multifonksiyonel vites kolu aracın konforunu artırıyor. 

BAKIM VE TAMİR MASRAFLARI YÜZDE 10 DAHA DÜŞÜK
Yeni Daily Hi-Matic, Eco veya Power modları sayesinde çok yüksek yakıt tasarrufu garantisi veriyor. Eco modu yumuşak ve düşük hızda vites değişikliğini sağlayarak araçta, konfor ve düşük yakıt tüketimi sağlıyor. Power modu ise yüksek hızlarda hızlı vites değişimi sağlayarak gelişmiş bir sürüş performansı sunuyor.
Kendinden uyarlamalı vites stratejisiyle yeni vites kutusu 200 milisaniyeden daha kısa sürede yumuşak bir şekilde doğru vitese geçiyor ve aracın günlük kullanımını harika bir hâle getiriyor.
Yeni Daily Hi-Matic’te manuel vitese oranla bakım ve tamir masraflarında yüzde 10’a varan indirim uygulanıyor. Sağlamlık göz önünde bulundurularak yapılan Yeni Daily’deki tasarımsal çözümler motoru ve vitesi daha az bakım gerektirecek biçimde koruyor.
Yeni Daily Hi-Matic’in 205 beygire ve 470 Nm torka erişebilen oldukça fazla sayıda motor seçeneği bulunuyor. Yokuş kalkışları daha kolay hale getirmek için standart olarak tüm Yeni Daily’lerde sunulan Hill Holder (yokuşlarda aracın geriye kaymasını engelleyen sistem) sisteminin de desteği ile sürücüler hiç sorunla karşılaşmıyor. 
 

yurtiçi

Yukarı