Ana içeriğe atla


BANNER

KIA SPORTAGE’IN SATIŞLARI 5 MİLYONA ULAŞTI

11.04.2018 - 16:03

KIA’nın başarılı SUV modeli Sportage, 25. yıl dönümünde ulaşılması zor bir rekor kırdı. ‘Şehirli SUV’ kavramının öncüsü olarak ilk kez 1991’de Tokyo Otomobil Fuarı’nda örtüsü kaldırılan Sportage, çeyrek asırda toplam 5 milyonluk satış rakamıyla tüm zamanların en sevilen KIA modeli oldu.

KIA Motors, başarılı kompakt SUV modeli Sportage’ın tüm dünyada toplam 5 milyon adede ulaşan satış başarısını kutluyor. Satışa sunulduğu günden bu yana toplam dört nesil gören KIA Sportage, ilk nesli ile 500 bin adet satarken, ikinci nesli ile 7 yılda 1 milyon 223 bin 776 adetlik satışa imza attı. Üçüncü jenerasyonu ile sadece 4 yılda 1 milyon barajını aşan Sportage, KIA’nın SUV pazarındaki başarısını gözler önüne serdi.
KIA’nın yeni SUV ve Crossover modellerinin geliştirilmesine kılavuzluk eden Sportage, bu başarısıyla kompakt SUV pazarına yeni oyuncuların girmesini de tetikleyerek öncü bir model olduğunu bir kez daha kanıtladı. 2016’da satışa sunulan dördüncü ve güncel nesil Sportage ise son derece başarılı bir satış grafiği izliyor. 2017’de dünya çapında aylık ortalama 38 bin adetlik satışa ulaşan kompakt SUV Sportage, 2016 ve 2017’de KIA markasının en çok satan modeli olma özelliğini de elinde bulunduruyor.
2018’e de hızlı bir başlangıç yapan Sportage, ocakta 36 bin 632, şubatta ise 32 bin 930 adetlik satış rakamlarıyla bir adım önde seyrediyor. 25. yılında 5 milyona ulaşan satış adediyle Sportage, hem KIA’nın hem de otomotiv sektörünün en dikkat çekici modelleri arasında bulunuyor.

KONFOR VE GÜVENLİK TEKNOLOJİLERİYLE FARK YARATIYOR
Dünyanın en prestijli tasarım ödülleri olan ‘IF Design’ ve ‘Red Dot’ da dahil çok sayıda ödüle sahip Sportage, her nesilde kendini geliştirmeye devam ediyor. Dördüncü jenerasyonu ile KIA Sportage heyecan uyandıran yenilikçi tasarımının yanı sıra yüksek verimliliğe sahip güçlü motorları, kolay kullanım özellikleri, konfor ve güvenlik teknolojileriyle fark yaratıyor. 2017’de ABD Otoyol Güvenliği Sigorta Birliği (IIHS) tarafından en yüksek güvenlik derecesine layık görülen Sportage, tüm dünyadaki otomobilseverler tarafından çok beğenilen ve talep edilen SUV olarak olarak öne çıkıyor. 

arf

Yukarı