Ana içeriğe atla

http://www.alltrans.com.tr/

MERCEDES-BENZ’DEN SATIŞ REKORU

10.05.2017 - 13:34

Mercedes-Benz Otomobil Grubu Direktörü Şükrü Bekdikhan, “Mercedes-Benz olarak 2016 yılını 32 bin 666 adetlik otomobil satış rakamıyla kapatarak satışlarımızı bir önceki yıla göre yüzde 7,6 oranında artırdık ve yeni bir satış rekoruna imza atarak Premium Segment’in 1 numaralı markası olduk” diye konuştu.

2017 yılında hangi yeni modellerinizle yollarda olacaksınız? Yeni modellerin teknik özellikleri ve ayrıcalıklı yanlarından bahseder misiniz?  
Mercedes-Benz Türk olarak 2017 yılının ilk yeniliği olarak Mercedes-Benz E-Serisi’ni, yepyeni motor seçenekleriyle (E 180, E 220 d 4MATIC ve E 300) Mart ayı itibarıyla piyasaya sunduk.
Nisan ayında ise E-Serisi Coupé, E 220 d Coupé ve E 300 Coupé seçenekleriyle piyasaya sunuldu. E-Serisi Coupé, önceki nesillerinden farklı olarak daha büyük bir platform üzerinde yükseliyor ve alışılagelmiş tasarım ve performansının yanına E-Serisi Sedan mertebesinde uzun yol konforunu ekliyor. Ayrıca, E-Serisi’nin hafif arazi koşullarına uygun seçeneği E -Serisi All-Terrain ve yenilenen GLA modellerini İstanbul Autoshow 2017 ile birlikte piyasaya çıkardık.
Yılın geri kalanında da iddialı modellerimizi müşterilerimizin beğenisine sunacağız. Haziran ayında güç çıtasını 612 BG’ne yükselten, yenilikçi performans odaklı dört tekerlekten çekiş sistemine sahip yeni Mercedes-AMG E 63 4MATIC+ otomobilimizi Türkiye’de satışa sunmayı planlıyoruz.  Ağustos ayı itibarıyla yenilenen S-Serisi, Eylül ayı itibarıyla ise yeni E-Serisi Cabriolet’yi Türkiye pazarına sunacağız. 

Otomotiv sektöründe yeni modellerle birlikte rekabet de artıyor. Rekabete karşı ne gibi stratejiler geliştiriyorsunuz?
Mercedes-Benz Türk olarak, müşterilerimizin beklenti ve ihtiyaçlarını karşılamak ve müşteri memnuniyetini sağlamak amacıyla hem aylık hem de dönemsel finansal kampanyalar düzenliyoruz. 
Örneğin Mart ayında A-Serisi, B-Serisi, CLA ve GLA model kompakt otomobil sınıfına özel 36 ay vade ile yüzde 0 faiz oranı, Mercedes-Benz C-Serisi Sedan ve Estate modellerimizde 12 aya varan vade ve yüzde 0 faiz oranı imkanı olan finansman kampanyası sunduk. Şehir içi otomobil kullanımının ideal alternatifi olan smart fortwo ve smart forfour modellerimize geçtiğimiz yıldan bu yana yüzde 0 faiz avantajı ve 24 aya varan vade seçenekleriyle sahip olunabiliyor. Aylık finansman kampanyalarımız ile yüksek vade ve düşük faiz oranı avantajı sağlayarak otomobil alımlarında müşterilerimize yardımcı olmaya çalışıyoruz.
Finansman kampanyalarımız dışında yüksek verim ve yakıt ekonomisi sunan 1,6 litre hacimli motora sahip otomobillerimizi Türkiye’de de satışa sunuyoruz. Kompakt sınıfı otomobillerimiz olan A-Serisi, B-Serisi, CLA ve GLA otomobillerimizin yanı sıra Mercedes-Benz E-Serisi ve C-Serisi otomobillerimizde de 1,6 litre hacimli motor seçeneği sunarak müşterilerimizin beklentilerine cevap veriyoruz. Geniş ürün yelpazemiz ve farklı motor seçeneklerimiz ile müşterilerimizin taleplerini büyük ölçüde karşılamayı başarıyoruz.

2017 yılına yönelik hedeflerinizden kısaca bahseder misiniz? Hangi yatırımlara ağırlık vermeyi planlıyorsunuz?
Mercedes-Benz olarak 2016 yılını 32 bin 666 adetlik otomobil satış rakamıyla kapatarak satışlarımızı bir önceki yıla göre yüzde 7,6 oranında artırdık ve yeni bir satış rekoruna imza atarak Premium Segment’in 1 numaralı markası olduk. Bu yıl da sektördeki lider konumumuzu koruyarak, mükemmel müşteri deneyimini her alanda gerçekleştirmeyi hedefliyoruz.

GALATA

Yukarı