Ana içeriğe atla

http://www.alltrans.com.tr/

MÜKEMMEL PERFORMANSIN İZİNDE

17.11.2016 - 10:32

Brisa Tüketici Ürünleri Pazarlama ve Satış Genel Müdür Yardımcısı Korhan Korel, “Kış lastiklerini zorlu koşullar için müşteri beklentileri, iklim ve coğrafi koşulları gözeterek uygun olarak geliştiriyor, test ediyor, iyileştirmeler yapıyor ve en mükemmel performansın izini sürüyoruz” dedi.

Brisa olarak hafif ticari araçlara yönelik kış lastiklerinizin yeni modellerinde hangi özellikler ve ayrıcalıklar ön plana çıkıyor?
Kış lastiklerini zorlu koşullar için müşteri beklentileri, iklim ve coğrafi koşulları gözeterek uygun olarak geliştiriyor, test ediyor, iyileştirmeler yapıyor ve en mükemmel performansın izini sürüyoruz. Ürün geliştirme aşamasındaki en temel hedefimiz ise emniyetli, sağlam, konforlu ve çevreci bir sürüş deneyimini sağlamak oluşturuyor. 
Her iki ana markamız Lassa ve Bridgestone’un ürünleri bu alanda iddialı ve sundukları yeni kış lastikleri özellikle karlı, ıslak ve buzlu zeminde üstün çekiş gücü, üst düzey yol tutuş ve frenleme, optimize edilmiş karkas dizaynı ile daha dengeli basınç dağılımı, daha yüksek su tahliyesi ve daha az suda kızaklama riski sunuyor. 
Ürünlerimizin performansını sürekli geliştirmek üzere çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. 2015 senesinde 20 farklı ebatta satışa sunduğumuz Lassa Wintus 2 sunduğu fayda ile öne çıkan bir ürünümüz. 

Lastik pazarında Brisa hangi markalarla hizmet sunuyor? Üretim kapasiteniz hakkında bilgi verir misiniz?
Türkiye lastik sektörünün lideri olarak, Bridgestone, Lassa, Firestone, Dayton, Kinesis lastik markaları, Bandag kaplama markası, Energizer akü markasının yanı sıra OtoPratik, ProPratik, Lastiğim, Lastik Vs, Speedy, OtoPak satış ve hizmet noktaları, Bridgestone Box, Probox ve “lastik.com.tr” alternatif satış kanalları, Yol Yardımı, Profleet, Mobilfix ve Lastik Oteli hizmetleri, Brisa Akademi eğitim platformu ve Türkiye’nin tek lastik müzesi Brisa Müze ile müşterilerimize değer katıyoruz. Yurtiçinde bin 200’ün üzerinde tabelalı satış noktasına sahibiz. Türkiye pazarında toplamda bin 800 çeşit lastiği tüketicilerimizle buluşturuyoruz. 

Brisa toplam kaç ülkeye ihracat yapıyor? 
Lassa markası altında üretilen lastikleri 70 ülkede 140’ın üzerinde tabelalı satış noktasında araç sahipleri ile buluşturuyoruz. Dünyanın en başarılı kulüplerinden FC Barcelona ile gerçekleştirdiğimiz dört sezonluk anlaşmayla da global marka bilinirliğine yatırım yapmaya devam ediyoruz.  

“AKSARAY’DA YENİ FABRİKANIN İNŞASI SÜRÜYOR”
Lastik sektöründe rekabet şartları ve piyasa koşullarını değerlendirdiğimizde karşımıza nasıl bir tablo çıkıyor? Brisa’nın pazar payı nedir?

Türkiye lastik pazarı geçtiğimiz yıl dünya lastik pazarının da üzerinde yüzde 9,4’lük kayda değer bir büyüme gösterdi. Türkiye araç parkı ise son 10 yılda yüzde 75,3 büyüdü. 2016 ilk yarısında ise 15,8 milyon araca ulaştı. Bu da gösteriyor ki Türkiye’de ciddi bir potansiyel var. 2020 yılında öngörülen büyüme yüzde 30. Brisa olarak bu potansiyeli gerçekleştirebilmek adına çalışmalarımızı yürütüyoruz. Aksaray’da inşası devam eden yeni fabrikamız bu doğrultuda büyük önem taşıyor. Yeni tesisimiz tamamlandığında binek ve hafif ticari segmentinde bize yıllık 4,2 milyon adet ek üretim kapasitesi kazandıracak ve böylece toplam kapasitede yüzde 30 artış sağlayacağız. Yeni fabrikamızın tamamlanmasıyla birlikte elde büyümesini sürdüren Türkiye pazarında istikrarlı büyümemize devam edeceğiz. 

yurtiçi

Yukarı