Ana içeriğe atla

http://www.alltrans.com.tr/

Ödüllü araçların yılı

17.11.2016 - 10:49

Iveco Genel Müdür Yardımcısı Tansu Giz, Iveco olarak 2016 yılı faaliyetlerine yeni Euro 6 araçları ve Yeni Eurocago’nun tanıtımı ile damgasını vurduğunu söyleyerek, “2016, Iveco’nun ödüllü araçlarının sahaya indiği bir yıl oldu. Zor pazar koşullarına ve küçülen pazara rağmen Iveco, 2016 yılında 3,5 ton ve üstü segmentte yüzde 7’lik pazar payını sürdürmeyi başarıyor” dedi.

Iveco Genel Müdür Yardımcısı Tansu Giz, 2016 yılı ortası itibariyle tüm ürün gamını yenilediklerini belirterek, 3,5 tondan ağır vasıtaya her segmentte bir ürüne sahip olduklarını kaydetti. Giz, 2016’da her segmentte yenilik yaptıklarını ifade ederek, yaptıkları yenilikleri şöyle sıraladı: “Hafif araç kategorisinin yıldızı Daily, standart ve 8 otomatik ileri vitesli Hi-Matic versiyonuyla Iveco faaliyetlerinde yerini alırken; uluslararası tanıtımı yakın zamanda yapılan orta menzilli Eurocargo ve Hi-Way ve Hi-Road versiyonlarıyla da Stralis bu sene hedef kitle ile buluştu.
Iveco, ‘Şehirlerin Sevdiği’ araç olan Yeni Eurocargo’nun Euro 6 Türkiye tanıtımını bu yıl gerçekleştirdi. Yeni Eurocargo, şehiriçi taşımacılıkta insana ve çevreye yönelik duyarlılığı ile öne çıkıyor. Yenilenmiş tasarımı ve işlevselliği ile Daily ve Eurocargo’nun şık çizgilerini koruyan Yeni Eurocargo; motor, güvenlik, konfor, düşük maliyet ve çevresel sürdürülebilirlik konusunda büyük yenilikler sunuyor. 
‘2016 Yılın Kamyonu Yeni Eurocargo’, ‘2013 Yılın Kamyonu’ seçilen Stralis ve ‘2015 Yılın Vanı’ seçilen Daily’nin izlediği çizgiyi takip ederek Iveco’daki ürün gamını tamamlıyor. Yeni Eurocargo aynı zamanda egzoz gazları için tekil after-treatment; pasif dizel partikül filtresiyle (DPF) HI-SCR sistemini kullanan tek Euro 6’lı araç olma özelliğine sahip. HI-SCR sistemi, egzoz gazının resirküle edilmesi yerine temiz havanın alınması prensibiyle yanma sürecini değiştirmeyen yegâne salınım kontrol çözümü sunuyor.”  

EURO 6 STRALIS YÜZDE 4.5 DAHA AZ YAKIT TÜKETİYOR
Giz, diğer modelleri ise şöyle sıraladı: “Ağır araç segmentinde ise yolda kullanım için piyasaya yeni çıkan Hi-SCR (Yüksek Verimlilikli SCR) özellikli Euro 6 normlarına uygun iki Stralis modeli sergileniyor. Hi-Way (AS440S46 FPLT) ve Hi-Road (AT440S46 T/P) daha çok uluslararası taşımacılık için düşünülmüş. Her iki model de mafsallı ve AEBS (Gelişmiş Acil Fren Sistemi), BAS + EBS, LDWS (Şerit Takip Uyarı Sistemi), DAS (Sürücü Dikkat Desteği) ve ESP (Elektronik Stabilite Programı) barındırıyor.
Sıra dışı bir çözüm olan Hi-SCR’nin kullanılmasıyla artık EGR’ye ihtiyaç duyulmuyor ve bu sayede sahiplik maliyetinde belirgin bir düşüş sağlanıyor. Optimize edilmiş aerodinamik, aktarma aksamı ve Hi-SCR’nin bir araya gelişiyle Euro 6’lı Stalis’ler Euro 5’li öncüllerine göre yüzde 4.5 daha az yakıt tüketiyor. 

ASTRA HD9, EKSTREM İŞLER İÇİN EKSTREM KONFOR SUNUYOR
Iveco’nun off-road sunumlarında özellikle maden sahaları için ideal olan yeni nesil 8x4 damperli Astra HD9, ‘Ekstrem işler için ekstrem konfor’ sloganıyla yerini alıyor. Astra, 50 yıldır ağır araçlarda uzmanlaşmanın ve modernitenin bir araya gelmesinden meydana geliyor. Dikkat çekici tasarımıyla yeni kabini, sürücülere inanılmaz bir konfor sunuyor. Astra H9, Eurocargo ve Stralis’le beraber verimliliği yüksek Euro 6, SCR’li sistemiyle 410 beygirlik güç üretiyor.”

“SOSYAL MEDYAYA SON DERECE ÖNEM VERİYORUZ”
Iveco Türkiye olarak sosyal medyaya son derece önem verdiklerine değinen Giz, “Hedef kitleye Facebook, youtube gibi kanallardan güncel bilgiler ile ulaştığımız gibi web sitemizi de sürekli olarak güncelliyoruz. Türk müşterilerine özel hazırlanan ‘My Iveco’ uygulamasında müşterilerin doğrudan ve kolay bir yolla marka ile iletişim hâlinde olmaları sağlanıyor. Tüm içeriği devamlı güncellenen uygulama, müşterilerin bulunduğu noktaya göre içerik sunabiliyor. Bayii Bulucu özelliğiyle müşteriler kolayca kendilerine en yakın bayi veya servisi bulabiliyorlar. Sürekli güncellenen Haberler bölümü, Iveco ile Iveco ürün ve hizmetleri hakkındaki son haberleri müşterilerin akıllı telefonları ya da tabletlerine ulaştırıyor. Uygulama içinde müşterilerin Iveco ile iletişim kurmasını sağlayan Bize Ulaşın özelliği gibi kullanışlı özelliklerin arttırılması planlanıyor; örneğin uygulama dâhilinde ürün videoları, arttırılmış gerçeklik, 360 derecelik ürün görünümleri gibi özellikler ve daha da fazlası yer alacak.
Önümüzdeki yıl başından itibaren Euro 6 araçların kanunen Euro 6 c olarak adlandırılan yeni bir emisyon normuna geçmesi gerekiyor. Iveco olarak biz buna hazırız ve bu norma sahip araçlar da yılın ilk çeyreğinden itibaren piyasaya sunulacak” diye konuştu.

GALATA

Yukarı