Ana içeriğe atla

aaa

OTOMOBİLDE 2035 HAYALİMİZ: DS X E-TENSE

09.05.2018 - 14:15

GÖZLERİNİZİ KAPATIP RÜYALARINIZIN OTOMOBİLİNİN 2035’TE NEYE BENZEYECEĞİNİ, NE GİBİ YENİ FORMLARI, YENİ MALZEMELERİ VE YENİ TEKNOLOJİLERİ BİR ARAYA GETİRİLEBİLECEĞİNİ HAYAL EDİN. İŞTE, DS ÇALIŞANLARINA VERİLEN GÖREV DE TAM OLARAK BU.

Sıra dışı ve seçkin tasarım fikirlerini gerçeğe dönüştürmek üzere kurulan DS Automobiles markası, bu haklı üne ek olarak Fransız el sanatlarının elçisi görevini de üstleniyor. Mükemmel işçilik ve teknolojiyi en iyi şekilde harmanlayan DS Automobiles, arzu nesnesi otomobillere hayat verme misyonunu devam ettiriyor.
Hızla değişen günümüz otomobil endüstrisinde DS Automobiles çalışanları, içlerindeki otomobil tutkusuyla belirlenen kriterleri harmanlayarak rüyalarındaki geleceğin otomobilini hayata geçiriyor. Söz konusu tutkulu yolculuğun meyvesi olarak ise DS X E-TENSE hayat buluyor. 
DS Automobiles çalışanlarının 2035 vizyonu günümüz otomobil yaklaşımlarından çok daha farklı. DS tasarımcıları ileri teknolojiyle yenilikçi form ve çizgileri harmanlıyor. DS tasarımcılarının vizyonu; olağanın dışına çıkmayı seven, yeniliğe açık ve yeni şeyleri deneyimlemeyi seven kullanıcılara hitap ediyor ve Fransız lüksünün geleceğine yön veriyor. Sonuç, orijinal DS ruhunu geleceğe taşıyan ve 2035’in otomobil çizgilerine şimdiden hayat veren nefes kesici güzellikte bir otomobil.

BENZERSİZ BİR DENEYİM
Kokpite, karbon fiber/deri karışımı bir kaplamaya sahip olan son derece kaliteli bir kapı üzerinden erişiliyor. Sürücüyü tek koltuklu piramit tarzında bir mimari karşılıyor. Söz konusu mimari kadar sürücü koltuğunun formu da motor sporlarından çağrışım yaparken, söz konusu mimari aynı zamanda aracın ağırlık merkezini düşürmeye yardımcı oluyor.
Deri, ahşap ve metalin benzersiz sentezinden oluşan direksiyon simidi, sürücünün otomobille bütünleşmesi noktasında önemli bir sorumluluk üstlenirken; Millenium Blue ve Navy Blue olmak üzere iki tonlu deri kaplamayı zarif tasarımıyla ‘DS’ logosu ve dikişler tamamlıyor. Direksiyon simidi kadar pedallar da tasarımcıların detaylara gösterdikleri hassasiyetten nasibini alıyor. Kokpitin dört bir yanını kaplayan bu detaylara gösterilen özen, sürüş öncesinde bile sürücüye yaşayacağı benzersiz sürüş deneyimiyle ilgili fikir veriyor.

DETAYA GÖSTERİLEN ÖZEN
DS X E-TENSE’nin asimetrik mimarisi, sol ve sağ tarafta farklı ortamları beraberinde getiriyor. Sürücü kapıyı açarak benzersiz bir koza ile karşı karşıya kalıyor. Uygulanan asimetrik tasarım sürücü ve yolcuya farklı bir deneyim sunarken, masaj özelliğine sahip havalandırmalı koltuklar yolculukları keyfe dönüştürüyor.
Otonom sürüş modu benzersiz bir deneyim sunarken, konsola şekil veren yüksek kaliteli ses sistemi gibi unsurlar yolculukların keyfini daha da artırıyor. Saydam elektrokrom cam zemin, yolun bir görünümünü sağlarken, kabin içini kaplayan deri, ahşap ve metal karışımı yüzeyler kalite algısını artırıp lüks hissini tamamlıyor. Lacivert ve zengin kırmızı tonların birleşimi araca giren ışığı yumuşatırken, zarif ve akıcı çizgilerin hakim olduğu kokpitte göstergeler yerini tablet tipi ekranlara bırakıyor. DS X E-TENSE’de hayalleri zorlayan daha birçok detay ve özellik bulunuyor.

arf

Yukarı