Ana içeriğe atla

aaa

OTOMOTİV PAZARININ SON İKİ AY BEKLENTİSİ YÜZDE 50 ARTACAK

13.11.2018 - 15:47

PEUGEOT OTOMOTİV PAZARLAMA AŞ GENEL MÜDÜRÜ İBRAHİM ANAÇ, SON DÖNEMDE ÖNEMLİ BİR DARALMA YAŞANAN OTOMOTİV PAZARININ SON İKİ AY BEKLENTİSİNİN ÖTV VE KDV İNDİRİMİ İLE YÜZDE 40-50 ARASINDA ARTIŞ GÖSTERECEĞİNİ SÖYLEDİ.

Peugeot Otomotiv Pazarlama AŞ Genel Müdürü İbrahim Anaç, ÖTV ve KDV indirimi ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. İbrahim Anaç, otomotiv sektöründe son dönemde yaşanan daralmanın etkilerini hafifletebilmek adına ÖTV ve KDV oranlarında yapılan indirimin etkisinin pozitif yönde olacağını kaydetti.
Peugeot Otomotiv Pazarlama AŞ Genel Müdürü İbrahim Anaç, daralma yaşayan otomotiv pazarının canlanacağını söyledi: “Bilindiği üzere daha önce ÖTV matrahlarında yapılan değişiklik anahtar teslim fiyatlara yüzde 3 ile yüzde 6 arasında bir revizyonla yansımıştı. Mevcut durumda ÖTV oranlarında yapılan 15 puanlık indirimin ve KDV oranında yapılan 17 puanlık indirimin etkisi çok daha fazla olacaktır. Bu indirim hem zamanlama hem de içerik açısından otomotiv sektörü, tüketiciler ve devletin vergi gelirleri için çok yerinde bir adım oldu. Son dönemde önemli bir daralma yaşanan otomotiv pazarının son iki ay beklentisinin yüzde 40 ile yüzde 50 arasında artış göstereceğini düşünüyoruz.”

FİYATLAR AĞUSTOS AYI SEVİYELERİNE İNECEK

Peugeot olarak son dönemde önemli başarılara imza attıklarını da dile getiren İbrahim Anaç, “Yeni ÖTV oranları otomobil ve hafif ticari Peugeot modellerinde önemli fırsatlar sunuyor olacak. 100 bin TL matraha sahip bir otomobilin yeni ÖTV oranları ile sağlayacağı avantaj 18 bin 400 TL, 80 bin TL matraha sahip Peugeot Partner tipi hafif ticari aracın yeni ÖTV oranları ile sağlayacağı avantaj 9 bin 440 TL, 70 bin TL matraha sahip Peugeot Partner Panelvan tipi aracın yeni KDV oranları ile sağlayacağı avantaj 12 bin 370 TL olacak. Peugeot olarak ÖTV ve KDV indirimlerine ek olarak çeşitli fırsatlar sunuyoruz. Hemen hemen tüm modellerimizin fiyatları ağustos ayı seviyelerine gelmiş durumda.” şeklinde konuştu.
p

PEUGEOT’DAN EK YÜZDE ‘0’ FAİZ SEÇENEĞİ

Tüketicilerin satın alma kararlarını etkileyen en önemli unsurlardan birinin de tüketici finansmanı olarak karşımıza çıktığını ifade eden İbrahim Anaç, “ÖTV indirimine ek olarak mevcut ortamda tüketici finansmanı ile ilgili yaşanabilecek zorlukların önüne geçebilmek ve satın alma sürecini kolaylaştırmak adına tüm Peugeot modellerimizde yüzde ‘0’ faizli kredi seçeneğini de sunuyor olacağız.” dedi.
 

arf

Yukarı