Ana içeriğe atla

F

PETLAS OTOMOBİL SPORLARINA DESTEĞİNİ SÜRDÜRÜYOR

09.05.2018 - 14:07

İZMİT KÖRFEZ PİSTİ’NDE YARIŞ OTOMOBİLLERİNİN PARKUR ÜZERİNDEN GÜVENLİ GEÇİŞİ İÇİN KÖPRÜ YAPARAK KALICI BİR ESER MEYDANA GETİREN PETLAS, YILIN EN HIZLISINI BELİRLEYEN ‘ŞAMPİYONLAR ŞAMPİYONASI’ YARIŞINA DESTEĞİNİ DE SÜRDÜRDÜ.

Türkiye’nin yerli sermayeli lider lastik firması Petlas, otomobil sporlarına desteğini aralıksız sürdürüyor. İzmit Körfez Pisti’nde yarış otomobillerinin parkur üzerinden geçişi için köprü yapımını üstlenen Petlas, spora desteğini kalıcı bir eserle pekiştirdi. TOSFED ve Petlas arasında imzalanan sözleşme kapsamında ‘Petlas Köprüsü’ adıyla hizmet verecek köprünün resmi açılışı, 14-15 Nisan’da düzenlenen Şampiyonlar Şampiyonası etkinlikleri kapsamında gerçekleşti. Çalışma kapsamında ayrıca, pist girişinde bulunan yaya köprüsünün üstü kapatıldı ve köprüye giydirme uygulaması yapıldı.
Petlas’ın Türkiye’nin yanı sıra yüzü aşkın ülkede aranılan bir marka olarak büyümesini sürdürdüğünü ifade eden Petlas Genel Müdürü Yahya Ertem, “Türkiye’nin yerli sermaye gücü olarak 80 farklı desen ve 2 bin 500 farklı ebatta ürettiğimiz üstün nitelikli lastiklerimizle, ülkemizde ve ihracat pazarlarımızda güçlü konumumuzu her gün daha da geliştiriyoruz. Ülkemizde ve tüm dünyada büyük bir heyecanla izlenen otomobil sporları, küresel markalar için önemli bir vitrin. Otomobil sporlarındaki varlığımız ve TOSFED iş birliğimiz, marka algımıza katkı yaparken; parkurlarda elde ettiğimiz deneyimi, Türkiye’de lideri olduğumuz Ar-Ge çalışmalarımız için tüketicilerimize faydaya dönüştürüyoruz.” dedi.

YOL TUTUŞLARDA KUSURSUZ DİREKSİYON HAKİMİYETİ
Petlas ayrıca, otomobil sporlarında en hızlıyı belirleyen geleneksel etkinlik ‘Şampiyonlar Şampiyonası’ yarışına desteğini bu yıl da sürdürdü. AKO Grup bünyesinde faaliyet gösteren Petlas, Şampiyonlar Şampiyonası’na Opel Corsa OPC yarış otomobillerinde kullanılan ve yüksek hız, güvenlik ve sürüş keyfini bir arada sunan Petlas Velox Sport PT741 ultra yüksek performans lastikleriyle destek verdi. Velox Sport PT741, yol tutuşlarda kusursuz direksiyon hakimiyeti ve denge sağlayarak güvenlikten ödün vermeksizin hızı mümkün kılıyor. Estetik sırt deseni ile yarış pistinde kolaylık sağlayan özel lastik, ıslak/kuru zemin ve virajlardaki tehlike riskini de minimize etmesi ile dikkat çekiyor.
Şampiyonlar Şampiyonası’nda ilk kez geçtiğimiz yıl boy gösteren Petlas, otomobil sporlarına ilk katılımında, lastiklerinin performansıyla yarışmacılardan tam not almıştı. Sponsorluğun yanı sıra Petlas, 2017 Anneler Günü’nde, şampiyon sürücüleri anneleriyle birlikte yarıştırarak çektiği reklam filmiyle de büyük beğeni toplamıştı.

arf

Yukarı