Ana içeriğe atla

F

SÜRÜCÜLER MEVSİMİNE UYGUN LASTİK KULLANMALI

09.05.2018 - 14:13

Continental Binek Lastikleri Satış Müdürü Mehmet Akay, mevsimine uygun lastik kullanımına teşvik için her mevsim geçişinde kampanyalar yaptıklarını söylüyor.

Continental Türkiye Binek Lastikleri Satış Müdürü Mehmet Akay, yaz kampanyaları ve ürünlerle ilgili sorularımızı yanıtladı.

Bahar ve yaz kampanyalarınız hakkında bilgi verebilir misiniz?
Kış lastiğinden yaz lastiğine geçiş ve yaz lastiğinden kış lastiğine geçiş dönemlerinde tüketicilerimiz için çeşitli kampanyalar yapıyoruz. Yaz kampanyamız kapsamında 20 Nisan-31 Mayıs 2018 tarihleri arasında 4 adet Continental binek, 4x4, SUV veya hafif ticari yaz lastiği alan tüm sürücülere okey takımı hediye ediyoruz. Worldcard ile peşin fiyatına 6 taksit imkanı da sunuyoruz. Kış lastiğine geçiş sürecinde de Continental marka 4 adet 16 inç ve üstü binek veya 4x4 kış lastiği alan herkese Casio marka kol saati hediye ederek yine taksit imkanı sağlamıştık. Mevsimine uygun lastik kullanımına teşvik için her mevsim geçişinde bu tür kampanyalar yapıyoruz.

Ürünlerinizin garanti süreleri ve garanti kapsamlarıyla ilgili bilgi alabilir miyiz?
Tüm lastiklerimiz garanti kapsamında. Sürücü, 2 yıl boyunca Continental garantisine sahip oluyor. Elbette sürücüler, garanti kapsamımızdan ve diğer avantajlarımızdan yararlanabilmek için lastiklerini mutlaka yetkili bayilerimizden almalı. 

Lastik alan müşterilerinize ne tür hizmetler sunuyorsunuz?
4 adet Continental lastik alan sürücülere “Continental Yolda Hep Yanımda” yol yardım hizmeti de sunuyoruz. Ayrıca sürücülerimize lastik saklama hizmeti veriyoruz. Continental bayilerimiz, lastikleri saklamadan önce gerekli analizleri yaparak bir sonraki kullanım dönemi için araç sahiplerini bilgilendiriyor. Araç sahibinin ismine özel lastik saklama etiketleri oluşturuluyor ve bir sonraki lastik değişim dönemine kadar güvenle saklanıyor. Araç sahipleri üst seviye lastik montaj hizmeti de alabiliyor. 

Lastik alırken en çok dikkat edilmesi gereken hususlar neler? 
Lastiğin birçok hayati görevi ve sorumlulukları mevcuttur. Güvenli bir sürüş için hepsinin uyum içinde hareket etmesi gerekir. Lastik doğru kullanıldığında hayat kurtarır, kullanılmadığında ise kazalara sebebiyet verir. Bu sebeple sürücülerin lastik seçimi yaparken çok dikkat etmesi gerekiyor. Öncelikle lastik, mutlaka yetkili bir satıcıdan alınmalı. Kullanım ömrünü doldurmuş lastiklerin işlemden geçirilerek yeni gibi gösterilmesi maalesef haksız kazanç sağlamak isteyenlerin başvurduğu bir yöntem. Bu lastikler sürüş güvenliğini ciddi derecede tehlikeye atabiliyor. Bu sebeple sürücüler mutlaka güvenilir yetkili satış noktalarından lastik almalı. Sürücüler lastik etiketlerine de dikkat etmeli, mutlaka etiket bulunan lastikleri tercih etmeli. 

Lastik alırken göz önüne alınması gereken başka neler var?
Suda kızaklama, sürüş dengesi, ıslak ve kuru zeminde yol tutuş ve direksiyon hâkimiyeti, dayanıklılık, kuru zeminde fren performansı ve kış koşullarında performans gibi önemli kriterler de var. Dolayısıyla lastik almadan önce lastiklerin karşılaştırmalı test sonuçları da dikkate alınmalı. Bir diğer önemli nokta ise mevsiminde doğru lastik seçimi. Sürücülerin kışın kış lastiğini, yazın yaz lastiğini tercih etmesi, sürüş güvenliği açısından büyük önem taşıyor.

arf

Yukarı