Ana içeriğe atla

arf

Türkiye ve Avrupa’nın lideri yenilendi

09.03.2018 - 14:20

Türkiye ve Avrupa’nın en çok satan SUV modeli Nissan Qashqai, yenilenen tasarımı ve geliştirilen sürüş performansıyla ülkemizde satışa sunuluyor. Yeni Qashqai, sürücü ve yolcuların sürüş heyecanını artırarak ‘lider duruşunu’ güçlendiriyor.

Bulunduğu kategorinin öncüsü, şehirli SUV modeli Nissan Qashqai, premium karakterini geliştiren yeniliklerle gövde gösterisine hazırlanıyor. Yeni Nissan Qashqai; heyecan uyandıran sportif ve sofistike dış tasarımı, premium iç kabini ve geliştirilen sürüş performansının yanı sıra güvenliğini arttıran Nissan Intelligent Mobility özellikleriyle ‘lider duruşundan’ taviz vermiyor.
Qashqai ile birlikte hayatımıza giren crossover segmenti, müşteri geri bildirimleri ve tüketici araştırmaları doğrultusunda yapılan Ar-Ge çalışmalarının bir sonucu. Bu segmentin öncüsü olan ve 10 yıldan beri SUV liderliğini bırakmayan Qashqai, duruşunu daha da güçlendirecek yeniliklerle bir kez daha müşterilerinin karşısına çıkıyor. Nissan Intelligent Mobility özelliklerini bünyesinde bulunduran Qashqai’nin mevcut donanımlarına ek olarak gelen konfor öğeleri de ürün gamını güçlendiriyor.
Nissan Türkiye Genel Müdürü Sinan Özkök, “Qashqai yalnızca sahip olduğu teknolojilerle değil, iç ve dış tasarımıyla da 10 yıldır sınıfının öncüsü konumunda. Türkiye ve Avrupa’da yıllarca en çok satan SUV modeli olması, ona bir lider duruşu kazandırdı. Şimdi yapılan premium yenilikler ve değişikliklerle kuralları baştan yazacak. Yeni Qashqai, lider duruşuyla artık çok daha güçlü.” diyor.

YENİ NISSAN QASHQAI’NİN ÖNE ÇIKAN ÖZELLİKLERİ
Qashqai, tamamen yenilenen ön yüzüyle daha dinamik ve sportif bir görüntüye kavuştu. İç tasarımda yapılan geliştirmelerle daha premium bir kimlik kazandı.
Qashqai’nin ön yüzünün merkezinde Nissan amblemini çerçeveleyen yeni ‘V-motion’ ızgarası yer alıyor. Otomobilin yeni tamponunda motor hava delikleri yatay bir görünüm alarak küçüldü ve tamponda gövde renginden daha çok faydalanılan yeni bir görünüm ortaya çıktı. 
Ön tamponla bütünleşen yeni ‘V’ formlu heybetli ön ızgara, bumerang formlu LED gündüz farlarıyla tamamlanıyor. Aracın yeni kimliğinin belirgin özellikleri arasında yer alan farlar daha dinamik ve sportif bir görüntü sunuyor.
Bumerang formlu, 3D aerodinamik efekti verilmiş arka farlar da dikkat çeken yenilikler arasında. Sürtünme katsayısında iyileştirme sağlayan arka farlar yakıt tüketimi maliyetini düşürüyor.
Köpek balığı sırtı anteni Qashqai’nin arka tasarımda sahip olduğu diğer yenilikler.
Sürtünmeyi minimum seviyelere çekecek şekilde tasarlanan yeni jantlar Nissan’ın premium dinamizmini yansıtıyor. 
Yeni Qashqai’nin toplam uzunluğu 17 mm artarak 4,394 mm’ye ulaşırken genişlik (1,806 mm) ve yükseklik (1,595 mm) aynı ölçülerde kaldı. 
Qashqai’nin renkleri üç yeni seçenekle zenginleşti. Yeni Qashqai, derin mavi, lav kırmızı ve hipnotik bronz seçenekleriyle sunulacak. 

arf

Yukarı