Ana içeriğe atla

http://www.alltrans.com.tr/

VIP ULAŞIM AYRICALIĞI

17.01.2017 - 10:45

Destıno Lımousıne Genel Müdürü Vahit Kaşdemir, “Limuzin servisi hizmetiyle, misafirlerimize kaliteli araçlarla ulaşım imkanı sunuyoruz. Ülkemizde limuzin, ‘uzun lüks araç’ olarak adlandırılıyor. Biz bu hizmeti verirken Mercedes marka araçları kullanıyoruz. Binek araçtan otobüse kadar tüm araçlar filomuzda mevcut” dedi.

Destino Limousine’in sektöre giriş öyküsünü kısaca anlatır mısınız? Günümüze gelene kadar hangi aşamaları kaydettiniz? 
Destino Limousine 5 ortak tarafından kuruldu. Futbol izlerken tribünde kurulan bir şirketiz. Daha sonra ortaklar şirketi bana devrettiler. Zaten hayalimde olan bir meslekti. Çocukluktan bu yana ulaşım sektörünü seviyorum. Şu anda hayalimi yaşıyorum. Sevdiğim işi yaptığım için de başarılı oluyorum.
2011 yılında kurulan Destino Limousine, limuzin kavramıyla turizm ve iş dünyasının taşımalarını biraraya getirerek hizmetleri tek çatı altında topladı. Limuzin servisi hizmetiyle, misafirlerimize kaliteli araçlarla ulaşım imkanı sunuyoruz. Ülkemizde limuzin, ‘uzun lüks araç’ olarak adlandırılıyor. Destino olarak Mercedes marka araçları kullanıyoruz. Binek araçtan otobüse kadar tüm araçlar filomuzda mevcut. Şirket politikası olarak 2 yaşından daha yaşlı araçları bünyemizde bulundurmuyoruz. 2016 yılı başında bütün araçlarımızı değiştirdik. 2017’de modellerimizi tekrar yenilemek hedefindeyiz. 

Destino Limousine olarak müşterilerinize sunduğunuz belli başlı ayrıcalıklar nelerdir?   
Öncelikle verdiğimiz hizmet; ulaşılması zor, çok fazla bütçeler içeren bir hizmet değil. Son derece ulaşılabilir ve hesaplı bir hizmet anlayışına sahibiz. 7/24 Atatürk Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı’nda karşılama ekibimiz var. Uçak kodu ve misafir bilgileri ulaştığında gelen talebe göre misafirimiz ya ismiyle ya da şirketinizin logosuyla ipad’leri açılmış ekranlarla personellerimiz tarafından havalimanından karşılanıyor. Personellerimiz, havalimanında yolcularımızın her türlü ihtiyacını karşılıyor, valizlerine yardımcı oluyor ve misafirimiz araca bindiriliyor. Sürücülerimiz, yolcuyu gideceği yere götürüyor. Araç hareketleri GPS üzerinden kontrol edildiği için sürücü bilgisi, rezervasyonu kim takip ediyorsa ona rezervasyonun gerçekleştiği ve aracın hareket ettiği bilgisi anında ulaşıyor. Tüm araçlarımızın içi deri döşeme kaplı. Uçaktan indiği andan itibaren araca bindikten sonra ücretsiz ve sınırsız wifi hizmetimiz var. Zaten standart hizmet olarak ıslak mendil, su, gazete ve dergi okuma imkanına sahipler. Şoförlerimizin hepsi standart olarak İngilizce olmak üzere en az bir yabancı dil biliyor. Şoförlerimiz koyu takım elbise ve kravat takıyorlar. Yolcularımız araçta istedikleri müzikleri dinleyebilme imkanına sahipler, ancak genelde klasik müzik çalıyor. Sürücülerimiz misafirlerle gereksiz bilgi alışverişi yapmıyorlar. Siz şirket olarak ne kadar iyi olursanız olun, araçlarınız altın kaplama dahi olsa sizin yüzünüz sürücüdür. O yüzden şoför istihdamına çok önem veriyoruz.  

“EN ÖNEMLİ UNSUR GÜVENLİK”
Şoför istihdamında nelere öncelik veriyorsunuz?

Bizim için en önemli unsur güvenlik. Öncelikle şoförlerimizin kaç yıllık deneyime sahip oldukları çok önemli. Sağlık raporlarını güncel tutmaya çalışıyoruz. Şeker kontrollerine kadar yaptırıyoruz. Yabancı dil olarak İngilizceyi bilmeleri gerekiyor. 

Müşteri portföyünüzden bahseder misiniz? Daha çok iş dünyasına hitap ediyorsunuz…
Destino’nun müşteri oranlarına baktığımız zaman yüzde 80’inin kurumsal ve global müşteriler olduğunu görüyoruz. Belli başlı uluslararası firmaların CEO’ları, bölge genel müdürleri, ülke müdürleri vb. bizi tercih ediyor. Onları havalimanından alıyor ve istedikleri yere ulaştırıyoruz. Aynı anda yüksek sayıda katılımcı sağlanan kongre ve seminerler belli başlı faaliyet alanımızı oluşturuyor. 

2016 yılını değerlendirecek olursak nasıl bir tabloyla karşılaşıyoruz?
Ekonomik anlamda sıkıntılı dönemleri seven bir insanım. 2016’da ayakta kalmak için çok zorlandık. Güvenilirliği ve iyi ilişkileri olmayan çoğu firma 2016’da sektörden ayrılmak durumunda kaldı. 2016 çok zor geçti. Görünen o ki 2017 yılı daha zor geçecek. Terör olayları bizi çok etkiledi. Dövizin yükselişi şirketleri etkilediği için bizi de etkiliyor. Dünyanın her yerinden insanlara hizmet veriyoruz.

“YATIRIMDAN KORKMUYORUZ”
2017 yılını nasıl görüyorsunuz, başlıca hedefleriniz nelerdir?

2016 Türkiye açısından çok acı tecrübelere sahne olan bir yıl. 2017 kötü gelecek hissiyatı da verse Türkiye için iyi gelişmelerin olacağı bir yıl. Büyüme ve filo anlamında her zaman hedeflerimiz var. Ancak şu anda çok fazla önümüzü göremiyoruz. Olduğunda hem büyümeye gideceğiz hem de şehirlerarası hizmet vereceğiz.
Destino olarak bir iş tamamen kontrolümüzde değilse o işe girmiyoruz. Ne kadar karlı olursa olsun… En büyük karımız ismimiz. Bizimle çalışan kimseyi şu ana kadar kaybetmedik. Herkesin her ihtiyacına işimiz olmasa dahi yardımcı oluyoruz. 2017 Haziran’dan sonra yatırımlara devam edeceğiz. Projelerimiz var, şubat ayını bekliyoruz. 10-15 araç daha ekstradan bünyemize katılacak. Yatırımdan korkmuyoruz. Şunu özellikle söylemek istiyorum. 2016 yılında işler kötüyken, arabalar garajda yatarken sektördeki çoğu firma personelini ücretsiz izne veya tamamen işten çıkartırken bir personel işten çıkartmayan ender firmalardan birisiyiz.   

Limuzin kiralama dışında hizmetleriniz var mı?
Bizden talep edilen her hizmeti veriyoruz. Müşterilerimize helikopter, uçak ve yat kiralama hizmeti konularında da yardımcı oluyoruz.  
 

GALATA

Yukarı