21 Temmuz 2024
Beşyol Mahallesi 1.İnönü Caddesi 18/8 Küçükçekmece İstanbul
Gastro

ÖZTİRYAKİLER AYRICALIKLI MUTFAKLARA HAYAT VERİYORw

Öztiryakiler Yönetim Kurulu Üyesi Tahsin Öztiryaki’yi ağırladığımız Ocak sayımızda turizm sektöründe yaşanması beklenen hareketliliğin endüstriyel mutfak sektörü ve Öztiryakiler’e etkisini konuştuk.

2023 yılı içerisinde 60 milyon turist hedefleyen turizm sektörünün endüstriyel mutfak sektörüne etkileri nasıl olacak? Öztiryakiler olarak bu durum karşısında nasıl bir projeksiyonla ilerleyeceksiniz?

Türkiye’nin 2023 turizm geliri beklentisi 50 milyar dolar, ziyaretçi sayısı 58,8 milyon, ziyaretçi başına ortalama harcama 850 dolar, ortalama konaklama süresi ise 11,9 gece olarak belirlendi. Turizm istatistiklerine göre; Temmuz-Eylül 2022, tarihinde ülkemizden çıkış yapan ziyaretçi sayısı 2022 yılı 3. çeyreğinde bir önceki yılın aynı çeyreğine göre %54 artarak 21 milyon 128 kişi olmuştur. Turizm sektörü ülkemizin en önemli ekonomik paydalarından birini oluşturmaktadır. Lüks oteller ve restoranlar, turistlerin ülkemizde deneyimlerini yaşadığı alanları oluşturmaktadır. En konforlu şekilde geçirdikleri tatilden memnun ayrılmaları, tekrar ülkemizi tatil için tercih etmeleri ülkemiz turizmi açısından önemlidir. Bu hedefler otellerin kapasite yenilenme süreçleri ve yeni otel açılışlarının doğmasına yön verebilir. Öztiryakiler olarak lüks otel ve restoranlara ürettiğimiz çözümlerle artan taleplerin en iyi şekilde karşılanması için, mutfaklarda yenilikçi çalışmaları odağımızda tutuyoruz. Hem performans açısından hem de işlevsellik açısından işletmelere fark yaracak projeler sunuyoruz. Lüks oteller ve birçok mekan mutfaklarında proje çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Gerçekleştirdiğimiz mutfaklar profesyonellere şık tasarımlarıyla sunduğumuz, en yeni teknolojiyle donatılmış, tasarruf ve ergonomiyi buluşturan kolay çalışma alanları sağlayarak şeflerin ve yatırımcıların ortak beklentilerini en iyi şekilde karşılamaktadır. Novikov, GQ, Nobu, Zuma gibi dünyaca bilinen lüks zincir restoranların yanı sıra; Four Seasons, Mandarin, The Peninsula Hotels, Shangri-La, Hilton ve Radisson gibi yine zincir otellerin çözüm ortağıyız. 65 yıllık tecrübemiz, üretim kalitemiz ve her projede işimizi özveriyle yapıyor olmamız Öztiryakiler’in marka gücünün en önemli unsurlarıdır. Yurt dışında en uzak noktalardan biri olan Maldivler’de Ozti markasıyla büyük otel projeleri teslimini gerçekleştirdik. Fairmont, Shangri-La, Mandarin Oriental, Hilton, Starwood, Intercontinental, Accor, Marriot, Four Seasons, Wyndham gibi otel zincirlerinin dünyadaki projelerinin, sayısız yerel zincir ve otellerin mutfaklarında da imzamız var. Dünyanın trendlerini yakından takip ediyor, çalışmalarımızı bu yönde şekillendiriyoruz. Bunu yaparken de yerli ve milli olarak ürünlerimizi markalamamız bizler için oldukça gurur verici.

Öztiryakiler’in büyük ölçeklerdeki projelerde tercih sebepleri nedir?

Marka kalitesiyle büyük ölçekli lüks hotel projeleri, restoran, cafe vb. gıda işletmeleri, rezidanslar, devlet ve kamu binalarının prestij projeleri gibi birçok projede tercih edilmesinin arkasında son teknolojik ürünleriyle anahtar teslim projelerinde sağladığı gelişmiş servis ağının gücü bulunan Öztiryakiler, hem zamandan hem de enerjiden tasarruf edeceğiniz ayrıcalıklı mutfaklara hayat vermektedir. Öztiryakiler 2022 yılı içerisinde 1200’e yakın proje tasarım çalışması gerçekleştirmiştir. Projesini tamamladıklarımızın arasında; Jw Marriott Hotel, Istanbul Marmara Sea, The Peninsula Hotels, Alden Otel – Kapadokya, Kayseri Radisson Dağ Oteli, Lodge Otel Renovasyon-Kapadokya, Bursa SWISS Otel, Movenpick Residence – Kağıthane Arıcılar Çamlıvadi, Wish More Otel, İbis Otel – Arnavutköy, Autograph Collection – Sirkeci, Hampton By Hilton – Çerkezköy, Narköy Otel – Kocaeli ve bunun yanında Rubi Platinum Sign, Aletris Deluxe Hotel & Spa, Belek Beach Resort Hotel, Apollon Restaurant Bar, Ava Restaurant, Mykorini Restaurant, Big Chefs – Kıbrıs, Tavuk Dünyası – Lefkoşa, Tavuk Dünyası – Gazimağusa, Akdeniz Arkeolojisi Derneği – Araştırma Gemisi Mutfağı, U4 Marine Interior – SX58 Tekne Mutfağı gibi önemli otel markaları yer alıyor.

Ürün gamınızdan bahseder misiniz, bir mutfak projesinde A’dan Z’ye tüm ekipmanları müşterilerinize sunuyor musunuz?

Endüstriyel mutfak ürünleri kategorisinde Türkiye’nin lider üreticisi olan Öztiryakiler, 65 yıldır sektörüne katma değerli ürünler kazandırmaktadır. 1600 çalışanı ile hazırlık, pişirme, taşıma, bulaşık, soğutucu ürünler, açık büfe ve masa üstü servis ekipmanları, temizlik ve hijyen sistemlerinin yanında mobil sahra yaşam ünitelerinin üretimlerini 130.000 m2 kapalı üretim alanında gerçekleştirmektedir. Öztiryakiler yerli ürünleriyle öne çıkan bir markadır. 2000’den fazla cihaz ve 5000’i aşkın ürünü ile sadece ülkemizde değil dünyada bu kadar zengin ürün çeşitliliğini tek çatı altında sunan tek markadır. Öztiryakiler olarak gelecek tüm taleplere karşı, üretim çeşitliliğimizi artırıyoruz. Bunun yanında uzman AR-GE ekibimizle inovasyonu odağımızda tutarak yeni ürünler ve çözümler tasarlıyoruz. 2022 yılında üretim hatlarımızdan çıkan ürünlerimizin kapasitesini 2023 yılında daha da artırarak iş ortaklarımıza en kısa sürede teslimat için yatırımlarımıza devam diyoruz. Ürün çeşitliliğimize yeni katılan ve yoğun ilgi ile karşılanan Hoshizaki buz makinesi modellerimiz ile genişleyen ürün yelpazemiz, tüketicilere birçok konuda farklı avantaj ve fayda sağlayacak çözümler sunmaktadır. Dünya çapında markalaşmış zincir otel ve restoran projelerinde marka kalitesini yansıtan Öztiryakiler, uzmanlaşmış proje ekibi ile tüm ihtiyaç ve talepleri en iyi şekilde karşılamaktadır. Turizm sektörünün gelişimi oldukça yüksek ivmede hareket etmektedir. Büyüyen bu sektöre marka olarak ürünleriyle ve hizmetleriyle katkı sağlayan Öztiryakiler, AR-GE merkeziyle verdiği hizmetlerle sektöründe kendinden oldukça fazla söz ettiriyor ve ilklerin öncülüğünü yapıyor. Her büyüklükteki mutfak projesine aynı özen ve hassasiyet ile yaklaşan Öztiryakiler, ürün gruplarıyla ağırlama sektörünün tüm ihtiyaçlarını karşılıyor ve verimlilik esasına uygun şekilde proje çalışmalarını iş ortaklarıyla beraber tasarlıyor. A’dan Z’ye bir otelde bulunması gereken tüm ürünleri kendi markasıyla sunan Öztiryakiler, iş ortaklarının başka bir tedarikçiye gitmelerine ihtiyaç duymadan onlara büyük bir kolaylık ve fayda sağlıyor. Bu da Öztiryakileri profesyonellerin endüstriyel mutfak ürünlerinde en çok tercih ettiği marka haline getiriyor. Öztiryakiler hem ülkemizde hem de dünyada bu anlayışa sahip olarak marka bilinirliğini genişletirken küresel pazarda büyük başarılar elde ediyor. Bugün, Ozti markasıyla 130’dan fazla ülkenin mutfağında yer alıyoruz.