19 Temmuz 2024
Beşyol Mahallesi 1.İnönü Caddesi 18/8 Küçükçekmece İstanbul
Gastro Son Dakika

PINAR SU VE İÇECEK’TEN SEKTÖRE YÖN VERECEK DÖNÜŞÜM

Pınar Su ve İçecek Pazarlama Müdürü Pelin Gülbay Özdemir’i ağırladığımız Nisan sayımızda Özdemir, Pınar Su markasının tüketici eğilimlerini dikkate alarak inovatif geliştirmelerle birlikte yaşadığı dönüşümü ve portföylerine ekledikleri yeni ürünleri okurlarımız için aktardı.

1984 yılında Türkiye’nin ilk ambalajlı suyu olarak başladığımız yolculuğa Pınar Su ve İçecek olarak devam ediyoruz. Güçlü marka imajımız ve tüketici odaklı pazarlama stratejilerimiz ile yıllar içinde edindiğimiz içecek şirketine dönüşme vizyonu çerçevesinde ticari unvanımızı da “Pınar Su ve İçecek” olarak değiştirdik. Bu süreçte ürün yelpazemizi genişletirken dünyadaki ve ülkemizdeki tüketici eğilimlerini ve teknolojiyi takip ederek Pınar Su ile birlikte maden suyu, limonata, vegan sertifikalı Pınar Frii ve Pınar Fonksiyonel ürünlerimizi de portföyümüze ekledik.

Ambalajlı su ürünlerimizin dışında inovatif bakış açımız ve içecek şirketi olma vizyonuyla ürün geliştirme çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Durmadan geliştirme prensibiyle ürünlerimizi, ambalajlarımızı ve tesislerimizi sürekli yeniliyoruz. Bunun son örneği de henüz yeni pazara sunduğumuz Pınar Premium Pet oldu. Türkiye’nin ilk ambalajlı su üretim prosesini hayata geçiren firma olarak ev içi tüketim kanalı kadar ev dışı tüketim kanalı olarak Horeca da oldukça önem verdiğimiz bir satış kanalı. Dolayısıyla restoran, kafe ve otellerin ihtiyaçlarına yönelik yeni ürünler geliştirme planımız çerçevesinde Pınar Premium Pet’i lanse ettik. Cam görünümü, sade ve şık tasarımı ile dikkat çeken bu yeni ürünümüz cam şişeye göre daha ekonomik olmasının yanı sıra tüketiciler için kullanım kolaylığı da sağlıyor. Sofralara şıklık katacak bu yeni ambalaj aynı zamanda Pınar’ın kaynağından gelen doğal kaynak suyu olduğunu da daha net ifade etmemizi sağladı.

Tüketicilerimizin istek ve ihtiyaçlarını doğrultusunda üretimine başladığımız Pınar Premium Pet ile amacımız; hem yeni etiketimizle Pınar adının kelime anlamını müşterilerimize hatırlatmak hem de cam kadar elit bir görüntü sunan fakat daha ekonomik fiyata sahip yeni ürünümüzle Horeca pazarının da taleplerini karşılayabilmek.

Pınar olarak Türkiye’nin farklı lokasyonlarında ambalajlı su ve içecek üretim tesislerimiz mevcut. Aydın-Bozdoğan’da yerleşim bölgelerinden yaklaşık 1.000 metre yükseklikte yer alan Pınar Su ve İçecek Madran Kaynağı, 7,45 pH değeri ile Türkiye’nin en kaliteli kaynakları arasında gösteriliyor. Sakarya-Hendek’te bulunan Gökçeağaç Kaynağı ise, el değmemiş yeşillikler içinde bir coğrafyada yer alıyor. 8,2 pH değeri ve ideal mineral içeriği ile kaliteli ve sağlıklı suyu tüketicilerle buluşturuyor. Son yatırımımız ise 2015 yılında faaliyet giren Endüstri 4.0 standartlarındaki Uludağ tesisimiz. Bursa-İnegöl sınırlarında, yerleşim bölgelerinden çok uzakta 1.600 metre yükseklikteki ormanlık dağların eteğinde kurulu kaynaktan edinilen 7,5 pH değerine sahip doğal kaynak suyu, nitelik ve lezzet açısından Türkiye’nin en kaliteli kaynaklarından biri olma özelliği taşıyor. Doğal kaynak suyu yanında, yeni ambalaj çalışmalarımız içecek tarafında Pınar Frii ve Pınar Fonksiyonel ürün grubundaki değişimlerle devam edecek. Horeca kanalında tüm ürünlerimizle müşterilerimizin ihtiyaçlarına uyan ve trendleri takip eden bir portföy hazırlıyoruz. Bu yıl içinde değişim sürecini tamamladığımız ambalajlarımızla ve yeni ürünlerimizle yaz başında tüketicilerimizle buluşmuş olacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir