8 Aralık 2023
Beşyol Mahallesi 1.İnönü Caddesi 18/8 Küçükçekmece İstanbul
Gıda

RESTORAN SEKTÖRÜNÜN 2026 YILI HEDEFİ 312 MİLYAR LİRA

Yeme içme sektörünün Türkiye genelindeki toplam pazar büyüklüğünün ortalama 144 milyar TL olduğu düşünüldüğünde, pazarın büyümesinde başta turizm gelirlerinin artması ve yabancı turistlerin restoranlarla Ev Dışı Tüketim (EDT) pazarında sağladığı katkıyla gelir artışında önemli birer etken olduğunu söyleyebiliriz. Bağımsız araştırma şirketi Deloitte tarafından hazırlanan yeme içme sektörünün incelendiği Türkiye Yemek Hizmeti Pazarı Raporu’nda Türkiye’deki pazarın önümüzdeki dönemde yıllık ortalama yüzde 39,9 bileşik oranda büyümesi beklenildiği ifade ediliyor. Raporda yer alan büyüme beklentisi ile birlikte sektörün 2026 yılında 312 milyar TL’ye ulaşacağı öngörülüyor. Bu doğrultuda yeme içme sektörü hayata geçirdiği yeni yatırımlarını yeni konsept ve ürünlerle müşterilerinin beğenisine sunuyor. Hizmetix olarak sektörde yer alan yeni yatırımları siz değerli okurlarımız için derledik…

KAHVE DÜNYASI ALGÖTÜR MAĞAZA YATIRIMLARINI ARTIRIYOR

Kahve Dünyası Algötür, şehrin merkezinden yayılan büyümesini otoyol projelerinde de konumlanarak sürdürüyor. Hızlı, dinamik servis ve lezzetli molaların adresi olmaya devam eden Kahve Dünyası Algötür, Kuzey Marmara Otoyolu’nda (KMO) İstanbul Park girişi gidiş ve dönüş güzergâhlarında olmak üzere Kuzey ve Güney tesislerinde iki mağazasını açtı. Seyahatlerinde Kahve Dünyası Algötür noktalarında mola verenleri, lezzetli menüsüyle karşılayan mağazalarda, zengin kahve çeşitlerinden fit ürünlere, el yapımı dondurmalardan mağazalarda taze pişirilen unlu mamullere kadar farklı birçok ürün sunuluyor.

Kahve Dünyası Algötür, geniş menüsü ve kendine özgü lezzetleri ile yolculuk sırasında el yapımı dondurmadan nitelikli yöresel kahvelere, fit lezzetlerden çeşit çeşit tatlı-tuzlu unlu mamullere, ipeksi köpüğü ve zengin aromasıyla nitro gazı ile uzun demleme yapılarak soğuk servis edilen Draft kahvelere kadar paketli ve taze servis ürünleri ile nitelikli ürünleri misafirlerinin beğenisine sunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir