Ana içeriğe atla

reklam

 

sunrise

Sağlık

STRESLİ KENT YAŞAMI KALP İÇİN TEHLİKE!

12.04.2017 - 18:13

Kalp sağlığının daha iyi anlaşılması, tanı yöntemlerindeki gelişmeler ve tedavi edici modellerdeki ilerlemelere rağmen dünyada ve Türkiye'de ölüm nedenlerinin başında hala kalp ve damar hastalıkları gelmektedir. Kentsel yaşam koşulları kalp hastalıklarını tetikleyen en büyük tehlikelerin başında geliyor. Dünya Kalp Sağlığı Haftası’nda, kalp sağlığı hakkında merak edilen soruları Okan Üniversitesi Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Aşkın Ali Korkmaz cevapladı.

Diş hekimliği endüstrisi 500 milyon dolar hacme sahip

11.04.2017 - 17:14

Diş malzemeleri, sanayici ve işadamları derneği (DİŞSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çakır, diş hekimliği endüstrisinin toplam iş hacminin yıllık 500 milyon dolar civarında olduğunu belirterek, “Sektörümüzde pazarlanan ürünlerin yüzde 90’a yaklaşan kısmı ithal. Yerli üretici maalesef çok az” diye konuşuyor.

CİLT SORUNUNDA HEMEN DERMATOLOĞA BAŞVURULMALI

11.04.2017 - 17:13

Özel Ataköy Hastanesi Deri ve Zührevi Hastalıkları Uzmanı Uzm. Dr. Semra Akıntürk Eroğlu, “Cildimizde herhangi bir sıkıntı belirdiğinde kendiliğinden geçmesini beklemek yerine mutlaka bir dermatoloğa başvurmak gerekiyor” diyor.

KANSER ERKEN TANIYLA TEDAVİ EDİLEBİLEN BİR HASTALIK

11.04.2017 - 17:10

Medicalpark Ordu Hastanesi Onkoloji Doktoru Cengiz Akosman, “Özellikle son 10 yıldaki bilimsel gelişmelerle ve koruyucu sağlık hizmetlerine yapılan yatırımlarla kanser artık engellenebilir ya da erken tanıyla tedavi edilebilir bir hastalık olma noktasına geldi” diyor.

İNSANLARIN SAĞLIĞI İÇİN ÇALIŞIYORUZ

11.04.2017 - 17:08

Özel Elitium A Tİpİ Cerrahİ Tıp Merkezlerİ Yönetİm Kurulu Üyesİ MEDİKAL DİREKTÖRÜ Fatİh Kara, “İnsanların sağlığı İçİn çalışıyoruz ve kalİtelİ hİzmet verİyoruz. Şu anda 2 şubeyle faalİyet gösterİyoruz, 3’üncü şubemİzİ açmayı hedeflİyoruz. Esas hedefİmİz İse cerrahİ tıp merkezİnden 200 yataklı bİr hastaneye dönüşmek” dedİ.

TÜRKİYE’NİN İLK ÖZEL ONKOLOJİ HASTANESİ

11.04.2017 - 17:01

Medıcal Park Göztepe Hastanesi Genel Müdür Yardımcısı Elçin Tagay, Türkiye’nin ilk özel onkoloji hastanesi olma özelliğine sahip olduklarını söyleyerek, “36 bin metrekare alan üzerinde 306 yataklı, 100 poliklinik odası, 11 ameliyathanesi ve 47 yoğun bakım yatağı, 120’den fazla doktor ve bin personel ile hizmet veriyoruz” dedi.

Tüm kurum ve kuruluşlarda zorunlu!

11.04.2017 - 16:58

Resmi Gazete’de yayınlanan İlkyardım Yönetmeliği’ne göre tüm kurum ve kuruluşlar istihdam edilen personel için, bu yönetmeliğe göre yetkilendirilmiş merkezden en az ‘Temel İlkyardım Eğitimi’ sertifikası almış ilkyardımcı bulundurmak zorunda! Konuyla ilgili görüştüğümüz TRN Assistance Kurucu Ortağı Serkan Turan, hem yönetmelik hem de verilen eğitimler doğrultusunda bizleri aydınlatırken, bu zorunluluğu yerine getirmeyen firmalar için uygulanan cezai yaptırımlar hakkında da bilgiler verdi.  

TKD’den toplum sağlığı için yeni projeler

03.04.2017 - 18:16

Türk Kanser Derneği (TKD) Yönetim Kurulu Başkanı Burak Duruman, 1-7 Nisan Kanser Haftası kapsamında düzenlenen basın toplantısında derneğin projeleri ve faaliyetleri konusunda bilgiler aktardı.

Subscribe to Sağlık

rize

 

Yukarı