Ana içeriğe atla

medya

Sağlık

Bu hastalık kız çocuklarında 6 kat daha fazla görülüyor

11.10.2017 - 16:11

Doğuştan kalça çıkığı vakalarının sebeplerini ve tedavi yöntemlerini konuştuğumuz Medical Park Uşak Ortopedi ve Travmatoloji Operatör Doktoru Erol Gilim, bu hastalığa kız çocuklarında daha fazla rastlanıldığını, genel anlamda ise hastalığın 900 bebekte bir görüldüğünü dile getirdi.

Jinekomastiye dair bilinmesi gerekenler…

11.10.2017 - 16:09

Şafak Sağlık Grubu bünyesindeki Özel Ataköy Hastanesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahı Doç. Dr. Özgür Pilancı, erkeklerde jinekomastinin (meme büyümesi) nedenleri ve tedavisi hakkında bizleri bilgilendirdi.

21 Eylül Dünya Alzheimer Günü

21.09.2017 - 10:24

Alzheimer, beyin hücrelerinin zamanından önce ölmesiyle ortaya çıkan bir hastalıktır. Hücre ölümüyle birlikte beyin yavaş yavaş büzüşmeye başlar ve küçülür. Bu sebeple günlük aktiviteler bozulur ve ilerleyen dönemde hasta kendini ifade edemez, çevreyle ilişkileri bozulur, muhakeme yeteneği ve algılama bozulur. İleri dönemlerde hastada kişilik değişiklikleri ve bir takım psikolojik belirtiler ortaya çıkar. 

By-pass ameliyatları artık batı standartlarında!

06.09.2017 - 10:42

Günümüzde kalp ve koroner damar hastalıklarının görülme sıklığı artıyor. Buna paralel olarak kalbi besleyen atardamarların daralması veya tıkanması durumunda yapılan cerrahi girişimler yani by-pass ameliyatları da sıklıkla kullanılıyor. By-pass ameliyatına yönelik bilgiler aldığımız Prof. Dr. Barbaros Kınoğlu, aynı zamanda ameliyat sonrası yapılması gerekenler noktasında da uyarılarda bulundu.

Dünyanın saçını ekiyoruz…

06.09.2017 - 10:39

Saç dökülmesinin nedenleri ve son teknoloji saç ekimi yöntemi Fue Tekniği hakkında bilgi veren Elitium Saç Ekim Merkezi Koordinatörü Hatice Efe, saç ekiminde başarıyı etkileyen faktörlere ve diğer tedavi yöntemlerine de değindi.

Subscribe to Sağlık

rize

 

Yukarı