Ana içeriğe atla

adp

Sağlık

TÜRKİYE SAĞLIK SİSTEMİNDEN MEMNUN

15.02.2018 - 10:55

27 ülkeyi kapsayan ve 20 bini aşkın kişiyle yapılan araştırmaya göre, özel hastanelerdeki muayene ücretleri ve özellikle büyük şehirlerdeki devlet hastanelerinde yaşanan randevu sorunlarına rağmen, sağlık sisteminden en memnun olan ülke Türkiye oldu.

Hareket bozukluğu en önemli belirti!

13.02.2018 - 11:56

ParkInson en yaygın nörolojik hastalıklardan biri olarak kabul ediliyor. Biz de Türk Nöroloji Derneği Genel Sekreteri Prof. Dr. Demet Özbabalık Adapınar ile Parkinson hastalığı üzerine kısa bir söyleşi yaptık.

Parkinson’da erken teşhis çok önemli

13.02.2018 - 11:51

İstanbul Cerrahi Hastanesi Nöroloji Uzmanı Dr. Fuldan Aktaş, “Parkinson’un yol açtığı sorunların kontrol altına alınması, büyük oranda hastalığın erken teşhisine bağlıdır” diyor.

HASTA ODAKLI YAKLAŞIMLA BÜYÜMEYE DEVAM EDECEĞİZ

13.02.2018 - 11:49

20 yıl önce kurulan ve şu an 5 hastane, 4 tıp merkezi, bir diyaliz merkeziyle hizmet veren Şafak Sağlık Grubu CEO’su Pınar Bayramgürler, hasta memnuniyeti odaklı bir yaklaşım politikasını benimsediklerini ve hedeflerinin büyük olduğunu söylüyor. 

Parkinsonu kontrol altına almak mümkün

13.02.2018 - 11:46

Birçok ünlü isim ile adına aşina olduğumuz Parkinson hastalığı, ilerleyen safhalarda hastanın ve hasta yakınlarının hayatını ve hayat kalitesini etkiliyor. Psikiyatrik bulgulardan sindirim sistemine, uyku bozukluklarından fiziksel hareket bozukluğuna kadar birçok farklı vücut sistemini etkileyen Parkinson’da doğru ve zamanında tanının önemine dikkat çeken Anadolu Sağlık Merkezi’nden Nöroloji Uzmanı ve Nöroloji Bölümü Direktörü Prof. Dr. Yaşar Kütükçü, “Doğru tanı ile Parkinson hastalarının yaşam kalitesini belirli bir seviyede tutmak mümkün” dedi.

Sağlık hizmetlerini dönüştürecek 10 teknoloji

19.01.2018 - 10:46

Uluslararası denetim ve danışmanlık şirketi EY, genombilimden, teletıp ve 3D biyobaskıya sağlık hizmetlerini dönüştürecek ve dünya genelinde insanları daha sağlıklı kılacak 10 yeni teknolojiyi mercek altına aldı.

Sağlığımızı korumak için bilinçli olmalıyız!

18.01.2018 - 17:26

Güzellik salonlarında tüm tıbbi müdahalelerin uygulanmasının ve lazer epilasyon yapılmasının yasalarımıza göre yasak olduğunu belirten Türk Dermatoloji Derneği Başkanı Doç. Dr. Güneş Gür Aksoy, bu konuda denetlemelerin yapıldığını ancak burada en büyük görevin halka düştüğünü söyledi.

Uygun ve düzenli tedavi ile hastalıksız dönem geçirmek mümkün!

18.01.2018 - 17:25

Cildimizi değiştiremediğimiz için sedef ve egzama gibi birçok cilt hastalığının tekrar oluşabileceğinden söz eden Acıbadem International Hastanesi Dermatoloji Uzmanı Dr. Hülya Sağlam, uygun ve düzenli tedavi sayesinde hastalıksız dönem geçirmenin mümkün olabileceğini dile getirdi.

Subscribe to Sağlık

mogul

 

Yukarı