Ana içeriğe atla

nefis demet

nebim

 

Sağlık

Bu kampanya bi' tutarsa, gerisini kanser düşünsün

25.05.2017 - 17:54

“Donör Ol Hayat Kurtar” sloganıyla kısa zamanda on binlerce gönüllüye ulaşan ve ilik bekleyen yüzlerce kan kanseri hastasına umut olan Belki de Sensin, yeni projesi “Bi' Tutarsa”yı hayata geçirerek ilik bağışının önemi hakkında farkındalık yaratmayı hedefliyor. İnsanları donör olmaya yönlendirme misyonuyla harekete geçen projede hedef, kök hücre nakli bekleyen kanser hastalarının, uygun donör bulunarak, hayatta kalmalarını sağlamak. Milyonlarca kişinin kök hücre donör adayı olması hedeflenen kampanyaya Sunay Akın, Demet Evgar, Müjde Uzman ve Gürgen Öz'ün de aralarında yer aldığı çok sayıda ünlü isim destek veriyor.

YARDIM DEĞİL FAYDA ÖNERİYORUZ

10.05.2017 - 14:28

TRN AssIstance Genel Müdürü Serkan Turan, “TRN AssIstance, sektöründe çalışılacak en iyi şirketlerden birisi ve çeşitliliğinin güçlendirilmesi konusunda lider olma hedefiyle yol alıyor.  İhtiyaç olan her konuda yardım değil, fayda öneriyoruz” diyor. 

SAĞLIKTA MÜKEMMELİYETE ULAŞMAYI HEDEFLİYORUZ

10.05.2017 - 14:24

İstanbul Aydın Üniversitesi VM MedIcal Park Florya Hastanesi Genel Müdürü Levent Atay, “Bilimsel hasta odaklı yaklaşımımız, alanlarında uzman akademisyen kadromuz ve ileri teknolojiye sahip altyapımızla sağlık hizmetinde mükemmeliyete ulaşmayı hedefliyoruz” diyor.

Sağlığın tüm alanlarında hizmet veriyoruz

10.05.2017 - 14:23

İstanbul Aydın Üniversitesi VM Medical Park Florya Hastanesi Medikal Direktörü Halil Alış, “Medikal Park Grubu’nun deneyimini, Türkiye’nin en fazla öğrenciye sahip olan İstanbul Aydın Üniversitesi olmanın bilimselliğiyle birleştirerek verme amacındayız. Üniversite olmanın getirdiği gereklilikler ve bilimsellikle sağlığın tüm alanlarında hizmet veriyoruz” dedi.

Parkinson’da belirtiler sinsi şekilde başlıyor

10.05.2017 - 14:21

Medicana Konya Hastanesi Nöroloji Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Hüseyin Büyükgöl, parkinson hastalığının görülme sıklığının 55-60 yaş üzerindeki nüfusta yüzde 1 olduğunu söyleyerek, “Bu oran oldukça sabit olmasına karşın, yaşam süresinin uzaması dolayısıyla toplumda yaşlı nüfusunun artması parkinson hastalarının sayısında da artışa neden oluyor. Parkinson hastalığı genellikle 40-70 yaşları arasında görülmekle birlikte 40 yaşın altında bu hastalık görülebiliyor. Bu hastalık grubunda genellikle ailesel genetik faktörler rol oynar” dedi.

Multinet Up’tan kapak toplama projesine tam destek

10.05.2017 - 14:21

Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği ile ortak yürütülen bine yakın Multinet Up üye işyerlerine dağıtılan kapak toplama kutuları ile başlatılan proje kapsamında Multinet Up Türkiye çapında toplanan kapakların lojistik desteğini de bölge müdürlüklerini vatandaşlara açarak vermeye devam ediyor. Kampanyada toplanan kapakların geri dönüşümü sayesinde elde edilecek gelirin tamamı,  evlerinden çıkamayan, akülü ve manuel tekerlekli sandalyesine kavuşmayı bekleyen binlerce engelli bireye özgürlük oluyor.
 

STRESLİ KENT YAŞAMI KALP İÇİN TEHLİKE!

12.04.2017 - 18:13

Kalp sağlığının daha iyi anlaşılması, tanı yöntemlerindeki gelişmeler ve tedavi edici modellerdeki ilerlemelere rağmen dünyada ve Türkiye'de ölüm nedenlerinin başında hala kalp ve damar hastalıkları gelmektedir. Kentsel yaşam koşulları kalp hastalıklarını tetikleyen en büyük tehlikelerin başında geliyor. Dünya Kalp Sağlığı Haftası’nda, kalp sağlığı hakkında merak edilen soruları Okan Üniversitesi Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Aşkın Ali Korkmaz cevapladı.

Diş hekimliği endüstrisi 500 milyon dolar hacme sahip

11.04.2017 - 17:14

Diş malzemeleri, sanayici ve işadamları derneği (DİŞSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çakır, diş hekimliği endüstrisinin toplam iş hacminin yıllık 500 milyon dolar civarında olduğunu belirterek, “Sektörümüzde pazarlanan ürünlerin yüzde 90’a yaklaşan kısmı ithal. Yerli üretici maalesef çok az” diye konuşuyor.

Subscribe to Sağlık

rize

 

Yukarı