Ana içeriğe atla

tansa

Sağlık

MEDİCANA ÜÇ HASTANE DAHA AÇACAK

26.08.2020 - 09:38

Türkiye’nin önemli sağlık kuruluşlarından Medicana, 2021 sonuna kadar üç yeni hastane faaliyete geçirecek. Medicana Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Bozkurt, “Sektörümüzde çok önemli yatırımlar gerçekleştiriliyor. Sağlıkta Türkiye ve Medicana olarak dünya markası olacağız” dedi.

DENTGROUP, BAKÜ’DEKİ YATIRIMIYLA KLİNİK SAYISINI 22’YE ÇIKARACAK

16.07.2020 - 12:03

Türkiye’nin önemli diş kliniklerinden DentGroup’un Yönetim Kurulu Başkanı Dt. Efe Çelebi ile yatırımları hakkında konuştuk. Bugün 21 klinikle hizmet verdiklerini söyleyen Çelebi, “Bakü’de yeni açılacak kliniğimiz ile toplam klinik sayımızı 22’ye ulaştıracağız.” dedi.

SAĞLIKLI BİR TOPLUM İÇİN YATIRIMLARIMIZ DEVAM EDECEK

16.07.2020 - 11:57

Biruni Üniversite Hastanesi Genel Müdürü Serap Kilerci Ulusal ile hastanelerin pandemi döneminde üstlendiği rolü konuştuk. Ulusal, “Daha sağlıklı bir toplum için nitelikli sağlık çözümleri üretmek amacıyla çalışmalarımız ve yatırımlarımız devam edecektir.” dedi.

SAĞLIKTA SUNDUĞUMUZ KALİTEYLE 22 YILDIR BÜYÜYORUZ

16.07.2020 - 11:48

Türkiye'nin koronavirüse karşı verdiği başarılı mücadelede özel hastaneler ve çalışanları da önemli bir rol üstlendi. Bu zorlu süreçte verdikleri mücadeleyi Şafak Sağlık Grubu CEO’su Pınar Bayramgürler ile konuştuk.

BU SAVAŞI BİZ KAZANACAĞIZ

16.07.2020 - 11:45

Türkiye, koronavirüse karşı tüm dünyanın takdirini kazanan bir mücadele sergiledi. Bu başarının mimarlarından biri de hiç şüphesiz Sağlık Bakanı Fahrettin Koca. Normalleşme adımlarının atılmasında büyük rol oynayan Koca, “Bu savaşı kazanacağımıza inancımız tamdır.” diyor. Ancak vatandaşları maske ve sosyal mesafe konusunda uyarmayı da ihmal etmiyor: “Uyulması gereken tedbirler zor değil. Zaferimizin büyüklüğü ne kadar erken olacağına bağlıdır. Kara görülmüştür ama deniz durulmuş değildir. Yakalanmaktan kaçınacağımız olası dalgalar var.”

İSTANBUL, ANKARA VE BURSA'DA MASKE TAKMAK ARTIK ZORUNLU

18.06.2020 - 09:02

Koronavirüs tedbirleri kapsamında İstanbul, Ankara ve Bursa'da açık alanlarda maske takmak zorunlu hale getirildi. Alınan kararlara uymayan vatandaşlara idari para cezası verilmesi başta olmak üzere, aykırılığın durumuna göre kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılacağı bildirildi.

TOPLUM BİLİMLERİ KURULU, BAKAN KOCA BAŞKANLIĞINDA TOPLANDI

09.06.2020 - 08:46

Toplum Bilimleri Kurulu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında ilk toplantısını gerçekleştirdi. Burada bir konuşma yapan Bakan Koca, "Bildiğiniz gibi bugün korkunun yaptırım gücü azalmakta, hatta birkaç hafta önceki endişe artık devalüe edilmektedir. Dolayısıyla bundan sonraki süreçte, riskin devam ediyor olmasına rağmen, tedbirlere karşı bir direnç gelişmesi endişesini taşıyoruz." dedi.

SAĞLIK TURİZMİNE YENİ KURALLAR

19.05.2020 - 11:43

Sağlık turizmi konusunda dünyanın önde gelen ülkeleri arasında yer alan Türkiye, koronavirüsle birlikte sağlık turizmi için yeni tedbirleri devreye alıyor. Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı önlemlere göre gelenlerden 48 saat önce yapılmış PCR testi istenecek. Karayolu ile sınıra gelenlerin araçları yurda alınmayacak. Yolcular aynı anda yemek yiyemeyecek. Transfer aracının penceresi hep kapalı tutulacak.

Subscribe to Sağlık

tansa

Yukarı