Ana içeriğe atla

http://www.alltrans.com.tr/

Sağlık

TUZLA İÇMELERİN KAYNAK SUYU BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLENDİRİYOR

19.04.2021 - 17:41

Covid ile mücadele de yeniden gündeme gelen Tuzla içmelerin kaynak suyu bağışıklık sistemini güçlendirmesi ve vücudumuza verdiği enerji ile geçmişteki kaplıca sularının şifa dolu hikayesini günümüze tekrar getiriyor. Suda bulunan kalsiyum, magnezyum, sodyum, potasyum ve çinko gibi mineraller insan sağlığının devamı ve korunmasında büyük önem taşıyor.

PANDEMİDE GÖRÜNTÜLEME MERKEZLERİ, SAĞLIK SİSTEMİNİN AMİRAL GEMİSİ OLDU

14.04.2021 - 14:32

Tüm dünyayı alarma geçiren ve kendine yeni normaller yaratan pandemi süreci, özellikle de sağlık sistemlerini yeniden domine etti. Bu süreçte hastanelerin Covid-19 tedavisine yönelmesiyle görüntüleme merkezleri tanı ve teşhis için belirleyici bir rol üstlendi. Sonomed Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Serdar Mutlu, pandemi sürecinde görüntüleme merkezlerinin sağlık sektöründeki yerini anlattı.

SCHNEİDER ELECTRİC, SAĞLIK SİSTEMLERİNDE GELECEĞİ BUGÜNDEN TEMSİL EDİYOR

14.04.2021 - 14:30

Schneider Electric Türkiye, Orta Asya ve Pakistan Bölgesi Güvenilir Güç ve Dijital Enerji İş Birimi Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Sağlam: “Sağlık sistemlerinin artan taleplere hazır olması için hastanelerde esneklik ve bu esnekliğin sağlanmasında akıllı bina çözümleri anahtar rol oynuyor. Schneider Electric, sağlık sistemlerinde geleceği bugünden temsil ederek Nesnelerin İnterneti tabanlı, uçtan uca bağlı sistemlerle kusursuz hizmetlerin sunulmasını sağlıyor ve bir sonraki süreçte de hastanelerin ‘uzaktan’ yönetimine odaklanıyor.”

SAĞLIKTA DİJİTAL DEVRİM

14.04.2021 - 14:26

Covid-19 sağlık hizmetlerinde uzun zamandır aksayan ve hasta bakımını merkezin dışında bırakan sistemlerin bir gecede dönüşmesini sağladı. Telesağlık, uzaktan teşhis, takip, tedavi, AR veya giyilebilir tıbbi cihazlar, yapay zeka destekli entegre sağlık uygulamaları, ameliyat robotları, robotik cerrahi, veri analizi sağlık sektöründe devrim niteliğinde hizmetler arasında.

SALGINDA NASIL ORUÇ TUTULMALI?

14.04.2021 - 14:21

Ramazan’ın gelmesiyle birlikte herkesin aklında nasıl beslenmeliyiz sorusu yer edinmeye başladı. Covid-19 salgınının devam ettiği bu süreçte sağlıklı ve düzenli beslenme büyük önem taşıyor. Vücut direncimizin düşmemesi açısından yediklerine 2 kat fazla dikkat edilmesi gerektiğine değinen Diyetisyen Tuğçe Daloğlu, Ramazan’da sağlıklı beslenme önerilerinde bulundu.

TÜRK BİLİM İNSANLARININ GELİŞTİRDİĞİ AŞIYA YERLİ ÜRETİM BUZDOLABI

14.04.2021 - 14:16

Endüstriyel mutfak ekipmanları sektöründe 120 ülkeye ihracat gerçekleştiren Öztiryakiler, Covid-19 aşısını -86 derecede saklayabilen yerli üretim buzdolabı geliştirdi. Ar-Ge ekibinin yoğun çalışmasının ardından üretim hattına giren buzdolabı ‘Ultra Low Temperature Freezer’ teknolojisi ve sunduğu çözüm ile ülke ekonomisi için yerli aşı kadar önem arz ediyor. Hedef, Türk bilim insanlarının geliştirdiği yerli aşının, yerli üretim buzdolabında muhafaza edilmesi.

‘MEDLİNE ACİL’ MOBİL UYGULAMASIYLA DAHA KALİTELİ BİR YAŞAM SUNUYORUZ

14.04.2021 - 14:07

Acil sağlık hizmetleri alanında teknolojiye yaptığı yatırımla sektörün öncü firmalarından olan Medline, hizmetleriyle daha kaliteli bir yaşam sunuyor. “Medline Acil” mobil uygulamasıyla ‘Turuncu Ambulans Düğmesi’ ve ‘Uzaktan Hastalık Takibi’ hizmeti verdiklerini belirten Medline Acil Sağlık Pazarlama Müdürü Ali Hakan Çalışkan ile uygulamaları hakkında konuştuk.

UZMANINDAN SAĞLIKLI BESLENME ÖNERİLERİ

14.04.2021 - 14:05

Medipol Esenler Üniversite Hastanesi Diyetisyen Öznur Akgöz: “Bağışıklığımızı güçlü tutalım derken oldukça sağlıksız bir beslenme modeli edindik. Bizi hastalıktan koruyacak beslenme fazla yemek yeme değildir. Yapılması gereken yeterli ve dengeli beslenmedir. Yeterli ve dengeli beslenme karbonhidrat, protein, yağ, vitamin ve mineral gibi besin ögelerinin gün içinde yeterli ve dengeli bir şekilde alınmasıdır.

TÜRKİYE EN ÇOK COVİD-19 AŞISI YAPILAN 6. ÜLKE

14.04.2021 - 14:03

Koronavirüsle mücadelenin en önemli aşaması olarak gösterilen aşılama süreci hızla devam ediyor. Dünya genelinde en çok koronavirüs aşısı yapan ülkeler belli oldu. Türkiye vatandaşlarına aşı yaptıran ülkeler arasında en üst sıralarda yer alıyor. Sağlık Bakanlığı verilerine göre, Türkiye'de 5 Nisan itibarıyla 17 milyon 93 bin 571 doz Kovid-19 aşısı yapıldı.

USTEK, TEKSTİL TAKİP SİSTEMİYLE 30 ÜLKEYE İHRACAT YAPIYOR

17.02.2021 - 13:39

USTEK RFID Solutions, geliştirdiği RFID destekli tekstil takip sistemiyle otel, hastane ve endüstriyel üretim tesisleri gibi büyük tekstil stoklarına sahip tesislere hizmet veriyor. Tasarlayıp ürettikleri çipli etiket ve ekipmanlarını 30’dan fazla ülkeye ihraç ettiklerini belirten USTEK RFID Solutions Kurucusu ve Genel Müdürü Kutluhan Usta, endüstriyel çamaşır yıkamaya özel teknolojik çözümlerini anlattı.

Subscribe to Sağlık

yurtiçi

Yukarı