Ana içeriğe atla

http://www.alltrans.com.tr/

Ağız ve diş sağlığında kaliteli hizmet

11.04.2017 - 17:05

Çekmeköy Superdent Diş Polikliniği Kurucusu Diş Hekimi Mehmet Rıfat Akpınar, diş sağlığıyla ilgili sorularımızı yanıtladı.

Ağız ve diş sağlığı olarak kuruluşunuzun konumu hakkında neler söylemek istersiniz? Hangi tedavi ve cerrahi yöntemlerle ön plana çıkıyorsunuz?
Superdent Diş Kliniği olarak ağız ve diş sağlığı konusunda kaliteli hizmet vermeyi ilke edindik. Kliniğimizde cerrahi işlemler, çocuk dişi tedavileri, kanal tedavisi, diş eti hastalıkları tedavisi, Dental Implant, Fast & Fixed yöntemi, Gülüş Tasarımı, PRF uygulamaları, diş beyazlatma gibi tüm ağız ve diş sağlığı hizmetleri veriliyor. Bilinmesi gereken bu işlemlerin tek bir amacı vardır; kendi dişlerinizi, dokularınızı ve sağlığınızı korumak. Dolayısıyla bu tedavilerden korkmak, tedaviyi ertelemek sonucunda diş kaybına yol açabilir. 
Son teknoloji ile donanmış diş kliniğimizde sizleri sıcak, güvenilir ve steril bir ortamda sağlıklı ve güzel gülüşlere kavuşturmak görevimiz.

Fast & Fixed Tedavisi nedir? Hangi şartlarda Fast & Fixed yöntemi uygulanabilir?
Fast & Fixed; çene kemiğinin arka bölgelerinde yeterli implant mesafesi olmadığında bu bölgelere bağlı kalmadan ileri cerrahi işlemlere gerek kalmadan yapılan bir teknik. Fast & Fix ile sabah implantlarınız takılır akşam da sabit dişleriniz (geçici diş) ile yemeğinizi yiyebilirsiniz. Bu teknik sayesinde dişlerinizin çekildiği gün implantlarınızın yapılması, dişsiz hastalarda ise implantlarının yerleştirilmesi, sabit protezlerinin takılması mümkün oluyor. Fast & Fixed yönteminde hekiminiz bu konuda yeterli bilgi ve tecrübeye sahipse, yapılacak tüm işlemler için tam donanımlı bir laboratuvarınız varsa, çekimler öncesinde ağız hijyeni en iyi şekilde yapılmışsa, dişsiz çenelerde küçük azı dişleri ara bölgesinde yeterli kemik miktarı ve yoğunluğu var ise Fast & Fixed yöntemi hastaya uygulanabilir.

Diş tedavisinde yararlandığınız en son teknolojiler nelerdir?
Son yıllarda özellikle bilgisayar destekli cihazlar önem kazanmıştır. Gülüş estetiği cad-cam sistemleri öne çıkmıştır. Artık diş hekimliği dijital dönüşüm içerisindedir. Kliniğimizde bütün imkanlar mevcuttur. Günümüzde yaşamın her alanındaki teknolojik gelişmeler paralelinde diş hekimliği biliminin de boyutları değişmiştir. Bu gelişmeler diş hekimlerine olağanüstü estetik, doğal dokulara daha az zarar veren,  kısa sürede tamamlanabilen, ağrısız ve acısız diş tedavileri yapabilme olanağını sağlıyor. Artık estetisyenler ve diş hekimleri birlikte çalışarak en ideal yüz görüntülerinin elde edilmesi amaçlanıyor. Estetik  yaklaşımlarla  insanlara genel sağlığın yanı sıra  güzelleşme ve yenilenme  olanağı sunuluyor. Örneğin diş etlerinin gülerken çok görünmesinden şikayet eden bir hastanın sadece diş eti hastalığı değil, aynı zamanda lazer ile dişetleri ağrısız, kansız bir şekilde düzeltilerek görüntüsü değiştirilebilir ve özgürce gülmesi sağlanabilir veya ön dişlerinin arasındaki ayrıklıktan şikayetçi olan bir kişinin diş çürüğü tedavi edilirken bu boşluklar sadece estetik dolgu materyalleri ile kapatılarak tüm yüz görüntüsü değiştirilebilir.

Son olarak, Dental Sağlık Turizmi hakkında söyleyecekleriniz nelerdir?
Superdent Diş Klinği olarak, yurtdışı hastalarımız kendi ülkelerinde yaptıracakları tedavileri, Türkiye’de çok daha altında fiyatlara profesyonel hekim kadromuzla, en yeni ve ileri teknolojik donanımlarla tüm diş tedavilerini, daha kaliteli ve daha kısa zamanda yaptırabiliyorlar. Tabi bununla birlikte İstanbul’un tarihi ve doğal güzelliklerinin de tedavi için kaldıkları süre boyunca tadına varabiliyorlar.

GALATA

Yukarı