Ana içeriğe atla


BANNER

ÇOK YÖNLÜ EĞİTİM...

17.11.2016 - 10:08

İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi YÖNETİCİLERİ, uyguladıkları eğitim programlarını Hizmetix’e anlattılar.

İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Bakırköy Sağlık Bilimleri Kampüsünden Sorumlu Rektör Yardımcısı ve Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Türker Sandallı: 
“İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Bakırköy’ün merkezinde büyük bir sağlık Bilimleri Kampüsü açıyor. Diş Hekimliği, Eczacılık, Tıp Fakültesi ve Sağlık Meslek Yüksek Okulları’nın bulunduğu bu kampüste ayrıca Diş Hekimliği Fakültesi’nin bir de Diş Hastanesi var. Sağlık Bilimleri Kampüsü 8 katta 40 bin metrekareyi kapsıyor. Kampüsümüzün en önemli özelliği insan sağlığı ile ilgili eğitim veren bütün fakülte ve yüksekokulların ve laboratuvarların aynı çatı altında toplanmış olması.”

İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. M. Erhun Eyüboğlu:
“Tüp mide ameliyatlarında Morbid Obezite ve Metabolik sendrom/diabet Cerrahisinde hastanın değiştirilmesi sonrası kullanılan 10’a yakın teknik vardır. Tüp Mide (Sleeve Gastrektomi) bunlardan sadece bir tanesidir. Nispeten kolay bir teknik olması sık kullanılmasının bir nedeni olabilir. Ancak BMİ’si 50’nin üzerinde olanlarda ve metabolik sendromlarda yeterli ve beklenen sonuçlar vermeyebilir. SADİ-S duodenal switch, biliopankreatik diversiyon ile interpozisyon gibi daha komplike teknikleri uyguluyoruz. Ameliyat sonrası ve öncesi yetişmiş bir ekiple çalışıyoruz.”

İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Turgut İpek: 
“Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu üniversiteli gençlerimizin mezuniyet sonrası iyi bir iş sahibi olabilme beklentisine insan sağlığı alanında elde edeceği bilgi ve beceriler yoluyla kavuşmasını sağlamak amacıyla kuruldu. Yüksekokulumuz eğitim programları ülkemizdeki sağlık sektörünün taleplerini karşılayacak donanımlı ve yeterli eğitime sahip sağlık personeli yetiştirmeyi hedefliyor. Öğrencilerimizin bu yeterli donanıma sahip olabilmeleri için gerek Medikal Park Hastane grubu, gerekse T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu bünyesinde bulunan hastaneler ile imzalanan protokoller kapsamında uygulama eğitimleri yapılıyor.” 

İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Akgül Yeşilada: 
“İstanbul Kemerburgaz Eczacılık Fakültesi mezunları, hastanelerde aktif olarak sağlık personelinin yanında, hastaya doğrudan hizmet verebilen ve Eczanelerde de banko arkasındaki eczacı olarak değil, hasta ve yakınının yanındaki eczacı olarak mezun oluyor. Fakültemizde Amerika Birleşik Devletleri Colorado Üniversitesi Skaggs Eczacılık Okulu işbirliği ile hasta odaklı bir eğitim programı uygulanıyor. Öğrencilere ilacın hazırlanması, dağıtılması, analizleri, hastaya sunulması gibi ilaç odaklı bilgilerin yanı sıra hasta odaklı bilgi, beceri, davranış ve değerler de kazandırılıyor. Bu kapsamda çok yoğun farmakoterapi, iletişim becerisi, karar verme, liderlik, eğitimleri veriliyor; uzun ve yoğun klinik/eczane/endüstri stajları ile bu beceriler pekiştiriliyor.” 
 

arf

Yukarı