Ana içeriğe atla

GALATA TAŞIMACILIK

DENTGROUP, BAKÜ’DEKİ YATIRIMIYLA KLİNİK SAYISINI 22’YE ÇIKARACAK

16.07.2020 - 12:03

Türkiye’nin önemli diş kliniklerinden DentGroup’un Yönetim Kurulu Başkanı Dt. Efe Çelebi ile yatırımları hakkında konuştuk. Bugün 21 klinikle hizmet verdiklerini söyleyen Çelebi, “Bakü’de yeni açılacak kliniğimiz ile toplam klinik sayımızı 22’ye ulaştıracağız.” dedi.

DentGroup markası nasıl doğdu?

2006 yılında Bağdat Caddesi’nde açtığımız ilk kliniğimiz ile DentGroup maceramız başladı. 2012 yılından itibaren kurumsallaşma ve şubeleşme süreçlerine girerek, 0-12 yaş aralığındaki çocuklar için DentGroup Kids adıyla çocuk hastalarımıza uygun bir konseptte hizmet vermeye başladık. Kurulduğumuz günden bu yana hedefimiz hizmet kalitemizi herkes ve her yere götürmekti. Bu nedenle DentGroup olarak çalışmalarımızı her daim büyük bir özveri ve gayretle sürdürdük ve sürdürmeye devam edeceğiz.

 

14 yıllık serüveni sonucunda DentGroup şu an hangi noktaya ulaştı? Kaç klinik ve kaç personelle hizmet veriyorsunuz?

Başta İstanbul olmak üzere Ankara, Antalya, Bodrum, Gaziantep, Kocaeli, Sakarya ve Bitlis-Tatvan kliniklerimizde 150’nin üzerinde hekim ile toplamda 340 kişilik bir ekiple hizmet vermekteyiz. Çok yakında Azerbaycan Bakü’de yeni açılacak kliniğimiz ile toplam klinik sayımızı 22’ye ulaştıracağız.

Koronavirüs süreci yatırımlarınızı etkiledi mi?

Pandemi süreci dünya kadar ülkemizi bir hayli etkileyen ve oldukça sarsıcı bir gelişmeydi. Dünyada yaşanan bu büyük karmaşanın yanında pek çok firma yaşanan süreçten olumsuz etkilendi. DentGroup olarak 2020 için belirlediğimiz hedeflerimiz doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürmeye devam ederek, planlarımızı ve olası görüşmelerimizi online platformlar üzerinden gerçekleştirerek krizin her anını tüm ortaklarımız ile yönettik. Yaşanan pandeminin ilk çeyreği olumsuz etkilediği gerçeği kaçınılmaz olsa da yatırımlarımızı artırmaya ara vermeden devam edeceğiz.

 

Yeni klinikler açarken kadronuzu nasıl oluşturuyorsunuz?

Yeni bir DentGroup kliniği açarken önceliğimiz her zaman mevcut çalışanlarımızın referansı ile bize başvuran hekim, asistan ve diğer yardımcı personel oluyor. Geriye kalan kadroyu da mevcut insan kaynakları havuzumuzdan sağlıyoruz. Sonrasında tüm ekibe DG Academy içerisinde hazırlanan online eğitim videoları sunuyor ve sınavlar düzenleyerek geçer puan alana kadar eğitimi sonlandırmıyoruz. Böylelikle kendi standartlarımız içerisindeki en ideal ekibi oluşturduğumuzdan emin olarak kliniğimizin kapılarını açıyoruz.

 

Yurtdışından da hasta ağırlıyorsunuz? Pandemi sebebiyle sağlık turizmi alanında hedeflerinizde nasıl bir değişim oldu?

DentGroup olarak pandemi öncesinde bazı kliniklerimizde aktif olarak yabancı hastalarımıza hizmet veriyorduk. Fakat salgının tüm dünyaya yayılması ve uçuşların durdurulması ile bu alanımız tamamen kesildi. Şu aşamada ise önceliğimiz salgın henüz başlamamışken yurtdışından gelen hastalarımızın yarım kalan tedavilerini tamamlamak. Sağlık turizmi açısından diş tedavileri için gelen hastalarımızın tedavileri genellikle başlangıç ve bitiş tedavileri olarak iki aşamada gerçekleşiyor. Bu sebeple bu sürece başlamış hastalarımızın tedavilerini kontrollü bir şekilde yapıyoruz. 2020 yılı için sağlık turizmi konusunda bir beklentimiz yok fakat 2021 yılının çok daha iyi olacağına inanıyoruz. Yaşadığımız bu süreçte ülkemiz sağlık açısından başarılı bir sınav verdi. Krizin yönetilmesindeki başarımız dünya perspektifinde öncesinde de başarılı olduğumuz sağlık turizmini daha da ileri seviyelere taşıyacak diye düşünüyoruz.

 

GALATA TAŞIMACILIK

Yukarı