Ana içeriğe atla

FFF

DİŞ EKSİKLİĞİNDE EN ETKİLİ TEDAVİ İMPLANT

14.09.2018 - 09:21

VİA DENTAL CLİNİC BAŞHEKİMİ AĞIZ, DİŞ VE ÇENE CERRAHİSİ UZMANI DR.DT. ÖZLEM FİLİZ BAYAR UYARIYOR.

DİŞ EKSİKLİĞİ SİNDİRİM SORUNLARINA YOL AÇIYOR
Ağız ve diş sağlığının bozulması sonucunda birçok dişini kaybeden hastanın yeterli çiğneme yapamadığını belirten Bayar, “Yeterli çiğneme fonksiyonun olmadığı durumlarda ağızda başlaması gereken sindirim işlemi eksik kalarak besinler yeterince parçalanmadan mideye gönderilmektedir. Yeterli çiğneme olmadan sisteme katılan besinler mide ve diğer sindirim organları tarafından çok daha fazla enerji harcanarak sindirilmeye çalışılır. Böylelikle kalp ve dolaşım sistemi de çok daha fazla efor sarf etmek zorunda kalmaktadır.” dedi.
Sağlıklı diş ve diş etinin ağızda başlayan sindirim sistemini, genel vücut sağlığını ve kiloyu dengede tuttuğunu söyleyen Bayar, “Sağlıksız, eksik ağız ve diş sağlığı olan hastalarımız vakit kaybetmeden diş hekimlerine düzenli kontrol ve tedavilerine giderek diğer tüm vücut ve organlarının da sağlığını önemli ölçüde koruyabilirler.” diye belirtti.
Özel Via Dental Clinic ADSP Başhekimi Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Uzmanı Dr.Dt. Özlem Filiz Bayar, ağızdaki eksik dişlerin implant ya da sabit ve hareketli protezlerle tamamlanabildiğini ancak implantın ağızdaki eksik dişleri tamamlamak için en ideal tedavi yöntemi olduğunu da ifade etti.

DİŞ EKSİKLİĞİ SOSYAL HAYATI ETKİLİYOR
Eksik dişin, özellikle konuşurken ve gülerken görünen bir bölgedeyse, estetik açıdan ciddi anlamda sorun yarattığını belirten Bayar,  bu durumun kişide özgüven eksikliğine sebebiyet verdiğini, kişinin iş ve sosyal hayatında ön planda olmasını engelleyebildiğini söyledi.

DİŞ EKSİKLİĞİNİN İMPLANT İLE TEDAVİSİ
Özel Via Dental Clinic ADSP Başhekimi Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Uzmanı Dr.Dt. Özlem Filiz Bayar, eksik diş probleminin çözümü olarak implant tedavisinin büyük rol oynadığını belirterek, implant tedavisi sayesinde geleneksel tedavilere göre sağlıklı dişlere herhangi bir müdahale olmadan doğal dişlere en yakın fonksiyon ve estetik elde edilebildiğini, böylece diş eksikliğinin neden olduğu mevcut birçok sağlık probleminin çözüldüğünü ve ileriki dönemlerde oluşabilecek problemlerin de önüne geçildiğini açıklayarak sözlerine son verdi.

arf

Yukarı