Ana içeriğe atla

http://www.alltrans.com.tr/

Dünyanın saçını ekiyoruz…

06.09.2017 - 10:39

Saç dökülmesinin nedenleri ve son teknoloji saç ekimi yöntemi Fue Tekniği hakkında bilgi veren Elitium Saç Ekim Merkezi Koordinatörü Hatice Efe, saç ekiminde başarıyı etkileyen faktörlere ve diğer tedavi yöntemlerine de değindi.

SAÇ DÖKÜLMESİ 
Saç dökülmesinin birçok sebebi olduğuna değinen Elitium Saç Ekim Merkezi Koordinatörü Hatice Efe, aşırı stres, anemi, genetik ve çevresel faktörler, beslenme bozuklukları, hormonal sorunların yanı sıra; gebelik, yanlış kuaför uygulamaları, bilinçsiz yapılan diyetlerinde saç dökülmesine sebep olan başlıca nedenler olduğunu ifade etti. Dökülmenin sadece saçta değil kaş, kirpik ve sakallarda da meydana gelebileceğine değindi.

SAÇ EKİMİNDE FUE TEKNİĞİ
Fue Tekniği konusunda bilgi veren Efe, “Bu metotta saç çemberi denilen, ensede iki kulak arasındaki sağlıklı saç kökleri;  0,7- 0,8 mm çapında cihazlar ile tek tek alınır. Ekim sonrasında kök alınan bölgede (donör alan), herhangi bir dikiş veya yara izi kalmaz. Tek seansta donör alanında yeterliliğine bağlı olarak 8 bine kadar saç kökü alınabilir” dedi.

SAÇ EKTİREYİM DERKEN ÇİM ADAMA DÖNÜŞMEYİN
Saç ekiminde sonucu etkileyen birçok faktörün bulunduğunu belirten Efe, “Deneyimli ve profesyonel kadromuzla hastane ortamında hizmet vermekteyiz. Bu da sonuçlarımızı olumlu yönde etkilemektedir. Maalesef günümüzde,  sterilizasyon ve ameliyathane koşullarından uzak birçok ortamda saç ekimi yapılıyor. Bu da bulaşıcı hastalık (Hepatit B,Hepatit C, AIDS vb.) ve enfeksiyon gibi çoğu riski beraberinde getiriyor.  Deneyimsiz ekiplerce yapılan ekimlerde geri dönüşü olmayan olumsuz sonuçlarla karşılaşılıyor. Hem ense zarar görüyor hemde doğallıktan uzak çim adam görüntüsü ortaya çıkıyor” açıklamasını yaptı.
Saç ekiminde başarıyı etkileyen faktörleri sıralayan Efe, “Ekilecek köklerin prosedüre uygun ve yeterli sayıda alınması, köklerin ekim yapılacak alana, hastanın kendi var olan saçlarının yön ve açılarıyla ekilmesi, operasyon sonrası gerekli bakım ve takibin yapılması, gerekli medikal destek-danışmanlık hizmetinin verilmesi sonuçlarımızda kalite ve başarıyı yakalamamızda en büyük faktörler olarak sıralayabilirim” dedi. 

BAŞARILI SONUÇLAR ELDE EDİLİYOR
Saç ekiminin yanı sıra sakal, bıyık, kaş ekimi, yara-yanık izlerinin ekimle kapatılması ve saç kıran tedavisi gibi birçok konuda hizmet verdiklerini belirterek, bugüne kadar yaptıkları çalışmalarda son derece başarılı sonuçlar elde ettiklerini dile getiren Efe, “Yaptığımız ekimlerde, ektiğimiz köklerin tutmama olasılığı maksimum yüzde 3’tür. Bu da genellikle sigara, alkol veya madde kullanan, kan dolaşımı problemli hastalarımız için geçerlidir. Dünyanın hemen hemen her yerinden hastalarımız var. Yaptığımız işin kalitesini, ekilen saçlar çıktığında hastalarımızda canlı canlı görmek bizi çok mutlu ediyor” dedi. 

PRP VE MEZOTERAPİ TEDAVİSİ
Son olarak Efe, PRP ve Mezoterapi Tedavisi ile ilgili bilgiler vererek sözlerine son verdi: “Zayıf ve dökülmeye meyilli saçları güçlendirmek, cilt altında uyuyan saç foliküllerini uyandırarak saç teli üretmelerini sağlamak ve saçlı deriyi canlandırmak için yaptığımız en güvenilir, yan etkisi olamayan  bir tedavi yöntemidir PRP. Bireyin kendi kanı ile hazırlanır ve saçlı deriye uygulanır. Bunun dışında yine mezoterapi dediğimiz saç için gerekli vitamin ve mineralleri yoğun şekilde barındıran özel solüsyonların, saçlı deriye enjekte edilmesiylede dökülmelere karşı olumlu sonuçlar elde edilir.”

GALATA

Yukarı