Ana içeriğe atla

aaa

GÜZELLEŞMENİN SIRRI “DOĞALLIĞI BOZMAMAK”

14.09.2018 - 09:13

MERKEZLERİNDE VERDİKLERİ HİZMETLER HAKKINDA BİLGİ VEREN SERVET ÇETİN BAKIRKÖY GÜZELLİK MERKEZİ FİRMA SAHİBİ SERVET ÇETİN, DOĞALLIĞI BOZMADAN DA GÜZELLEŞMENİN MÜMKÜN OLDUĞUNU VE İHTİYACA GÖRE İŞLEM YAPTIRMANIN ÖNEMİNDEN BAHSETTİ.

Öncelikle kısaca sizi tanıyabilir miyiz? Meslek hayatınızda neler yaptınız? 
1962 Eskişehir doğumluyum, orta öğretimimi Eskişehir’de tamamladım. 1987’de Ankara Estetik Akademi Okulu’nu bitirerek 1988 yılında Eskişehir Çağla Dermatoloji Plastik Cerrahi LTD. ŞTİ.’yi kurduğum günden bu yana geçen 35 yıl boyunca güzellik ve estetik alanındaki çalışmalarıma devam ettim. 2007 yılında MEB çerçevesinde Çağla Eğt. Estetisyen. Okulu’nun kuruculuğunu yaptım. 2008 yılı geldiğinde yine yenilikçi bir yöntem olan Mora terapi Biorezonans eğitimlerine katılarak. Aynı dönemde Bursa Osmangazi Cerrahi Tıp Merkezi’nde sigara bağımlılığı ünitesi ve takip eden yıllarda Mezo Medika Polikliniği’nde Mora terapi (bağımlılık) ünitesi, 2012 yılında Uzmanlar Tıp Merkezi’nde Medikal Estetik Koordinatörlüğü ve Uzmanlar Terapi Merkezi’nde bağımlılık ünitelerinin kurulmasını sağladım. Hala Mora Terapist (klinisyen) ve Uzman Estetiyen olarak hizmet verdiğim Bakırköy’de Servet Çetin Güzellik Merkezi’nde 35 yıllık tecrübe ve bilgi birikimimi misafirlerime profesyonel ekibimle aktarıyor olmaktan büyük kıvanç duyuyorum. İşimi yaparken hiçbir zaman iş olarak yapmadım, benim için bir hobiydi. Çok yoğun çalışsam da bana hiç ağır gelmedi. Öyle dönemler oldu ki, 3 ay sonrasına randevu verdiğim dönemlerim vardı. O derece yoğundum. Ama her zaman işimi keyif alarak yaptım. Her işimi yaparken ve her işe başlayışımda heyecanla yapıyorum. 

Servet Çetin Güzellik Merkezi’nde hangi hizmetleri veriyorsunuz?
Burada kalıcı makyaj uygulamaları, cilt bakımları, leke ve akne tedavisi, iğneli epilasyon, 3D yüz ve vücut şekillendirme, bölgesel incelme, Anti-aging (ameliyatsız yüz germe işlemleri) gibi hizmetler veriyoruz.  Hangi yaşta neye ihtiyaç varsa o işlemi yapıyoruz. Onun dışında 10 yıldır Biorezonans yapıyorum. Biorezonans çok bilindik bir şey değil aslında. Maddelerin frekanslarıyla çalışılır. Bunu bir cihazla yapıyoruz. Birçok tedavide kullanılabiliyor ama bizim en çok kullandığımız alan sigara bırakma ve zayıflama. Mesela, zayıflamayla alakalı, karbonhidrat ve şekere karşı isteğiniz azalıyor. Yani bunların bilgisini ve frekansını siliyoruz vücuttan. Vücutta bir enerji dengelemesi yapılıyor. Ona göre de sizi doğru beslenmeye yönlendiriyoruz. Dolayısıyla sizde kilo veriyorsunuz. Aynı işlem sigara bağımlılığı için de yapılıyor. Oldukça başarılı bir işlem. Eğer fizyolojik bir probleminiz yani insülin direncinizde ya da tiroidlerinizde probleminiz yoksa yüzde 80-90 başarı sağlanıyor.  
2007 yılında MEB çerçevesinde  Çağla Eğt. Estetisyen  okulunun kuruculuğunu yaptınız. Bu okul hakkında bilgi alabilir miyiz? 
2007 yılında kuruculuğunu yaptığım okul bakanlığa bağlıydı. Daha sonra devrettim. Bu okulda oldukça fazla estetiysen yetiştirdim. Birçoğunun şu anda iş yerleri var. Aslında birçok insanı hayata katmak ve meslek sahibi yapmak oldukça güzel bir şey. Okul olmadığı zamanlarda da birilerine hep bir şeyler öğrettim. Özellikle çalışan alırken; liseyi bitirmiş, üniversiteyi kazanamamış ama zeki, öğrenmeye açık genç kızları seçerdim ve bu kişileri yetiştirirdim. Ama yetiştirme tarzım hızlı değildi. Önce göz öğrenir, yani ilk olarak beni izleyecek. Daha sonra bana çalışacak, bana çalışabiliyorsa herkese çalışır. Ben çalışanları hep o mantıkla yetiştirdim ve yetiştirdiğim her personelim bugün kendi iş yerinin sahibi. 

Güzellik merkezinize müşterileriniz daha çok hangi işlemler için geliyorlar? 
Bunlar yaş grubuna göre değişiyor. Yaşınız 50’yi geçti diyelim ki; neye ihtiyaç duyarsınız? Çizgileriniz artmıştır, daha genç olmak istersiniz, cildinizde nem azalmıştır vs. Bunlara yönelik işlemler için geliyorlar. 20’li yaş grupları arasında olanlar epilasyon ya da akne tedavisi için geliyorlar. Yine genç yaşlarda kaş ve göz gibi işlemleri tercih ediyorlar. Son dönemde özellikle kalıcı makyaj trendi çok arttı. Dikkatli, iyi ve natürel çalışılırsa sorun yok. Ama ben her şey daha doğal olsun istiyorum ve çok yapay olanlar hoşuma gitmiyor. Öyle bir talep olduğunda da yapmıyorum. Yaptığım iş benim hoşuma gitmeyecekse, karşıdaki insanın isteğine göre iş yapmıyorum. Çünkü sonuçta bir oran var. Bu oranı yakalamanız gerekir. Moda diye bazı şeyleri, özellikle kalıcı olan şeyleri kesinlikle anormal şekilde yapmamanız gerekir. Gelen kişinin o anki tercihi daha sonradan değişebilir ama kalıcı bir şey yapıyorsanız bunu değiştirmek ya da temizlemek oldukça zor. Temizleme işlemini de yapıyorum ama bir uygulamayı yaparken 2 saatte yapılıyorsa, temizleme işlemi için tüm kış uğraşıyoruz

Her seferinde yeni bir trend ortaya   çıkıyor ve bu trendler çokta uzun sürmüyor. Bunlarla ilgili neler düşünüyorsunuz? 
Bu değişken trendleri uygulamak çok doğru değil. Çünkü bizim bir yaradılışımız var. Vücudunuza yaptığınız her işlem, her ameliyat blokajdır. Boy- kilo açısı bellidir. Moda diye açlıktan ölmenin anlamı yok ya da kalçanızın oranı bellidir. Gidip implant yaptırdığınızda daha sonra küçük kalçalar moda olduğunda gidip onu çıkartmanız gerekiyor. Doğallık her zaman en doğrusu. Abartıyı sevmiyorum. Dolayısıyla da bana gelen kişilerin birçoğunu anormal şeyler yaptırmamaları için ikna ediyorum. İhtiyaç olduğu kadar, abartmadan bazı şeyleri yaptırmalıyız. Hayatı kolaylaştırmak ve iyi görünmek adına ihtiyaç neyse ihtiyaca göre bunu yapmalıyız
.
 Şubeleşmeyi düşünüyor musunuz yoksa butik bir şekilde hizmet vermeye devam mı edeceksiniz? 
Bu talebe göre değişebilir. Koşulların ne getireceği belli olmuyor. Önceleri çok genç yaşlarda hedeflerimiz daha farklı olurdu. Ama daha sonra daha rahat çalışmak istiyoruz. Birkaç şubeniz olduğu zaman işler biraz daha farklı oluyor. Çünkü o şubelerde çalışan kişi siz değilsiniz. Gelen müşteriyle oturup sohbet ettiğinizde ve işinizi yaptığınızda onu mutlu ediyorsunuz ve o müşteri sizde sabit kalıyor, bir daha başkasına gitmiyor. 

arf

Yukarı