Ana içeriğe atla


BANNER

KANSERDE ERKEN TEŞHİS...

17.11.2016 - 10:05

İstanbul Şafak Hastanesi Başhekimİ, Kadın Hastalıkları ve Doğum UZMANI Prof. Dr. Bektaş Yıldırım, “Kadın hastalıkları ile ilgili olarak her türlü müdahaleyi yapabiliyoruz. Kanser tedavisinde erken teşhis çok önemli. Hastane olarak buna çok önem veriyoruz. Hastalarımıza belirli periyotlarda kontrol yaptırmalarını tavsiye ediyoruz” dedi.

İstanbul Şafak Hastanesi olarak Kadın Hastalıkları bölümünüzde hangi konularda hizmet veriyorsunuz? En çok hangi konuda hastalarınız başvuruyor?
Kadın hastalıkları ile ilgili olarak her türlü müdahaleyi yapabiliyoruz. Tüp bebek uygulamasını ise grubumuz içerisinde Avrupa Şafak Hastanesi’nde uyguluyoruz. İstanbul Şafak Hastanesi olarak kanserden doğuma kadar her türlü tıbbi müdahaleyi yapabiliyoruz. Hastanemize en çok doğumla ilgili başvuru yapılıyor. Bunun sonucunda gerek normal doğum gerekse sezaryen uyguluyoruz. Onun dışında özellikle kanser hastalığında erken teşhis konusunda imkanlarımız oldukça geniş. Kanser tedavisinde erken teşhis çok önemli. Hastane olarak buna çok önem veriyoruz. Hastalarımıza belirli periyotlarda kontrol yaptırmalarını tavsiye ediyoruz. 

Cerrahi müdahalelerde hangi yöntemleri kullanıyorsunuz? Diğer hastanelerle kıyaslandığında farklı ve ayrıcalıklı uygulamalarınız var mı?
İstanbul Şafak Hastanesi olarak özellikle el cerrahisi ve kanser ameliyatlarında diğer hastanelerden çok farklı ve öndeyiz. Çünkü kanser ameliyatlarını gerçekleştirmek öncelikle uzmanlık ve tecrübe gerektiriyor. Hastane olarak yaptığımız kanser ameliyatlarını İstanbul’da pek çok hastane yapamıyor. Yıllardır kanser cerrahisiyle uğraştığım için sahip olduğum uzmanlık, hizmette hastanemize böyle bir farklılık getiriyor. Hastalarımıza bu konularda başka hastanelere gitmemelerini, hastanemize gelmelerini tavsiye ediyoruz. Çünkü kanser ve el cerrahisi ameliyatları çok özel ve spesifik ameliyatlar. 
Hastanemizde açık ve kapalı ameliyatları yapıyoruz. Ameliyatın türünü doktorlarımız belirliyor. Kapalı ameliyat olması için hastanın karın bölgesinde daha önce bir ameliyat geçirmemiş olması gerekiyor. Böyle zamanlarda ise açık ameliyatı tercih ediyoruz. 

“TEKNOLOJİYİ YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ”
Sağlık sektöründe ‘tıbbi cihaz’ yatırımları giderek artıyor. Hastanenizin ‘tıbbi cihaz’ yatırımlarından kısaca bahseder misiniz? Tıbbi cihazların tedavi sürecine ne gibi katkıları oluyor?

Hastanenizde iyi hizmet vermek istiyorsanız; öncelikle kalifiye elemanınız olacak. İkincisi, fiziki durumunuz müsait olacak. Üçüncü olarak da teknolojik imkanlarınız iyi olacak. İstanbul Şafak Hastanesi olarak üç konuda da yeterliyiz. Teknolojiyi takip etmezseniz geri kalırsınız. Örneğin bugün Amerika’da hangi aletler kullanılıyorsa, bizde de aynı aletler kullanılıyor. Görüntüleme sistemlerimizin hepsi modern cihazlardan oluşuyor.

arf

Yukarı