Ana içeriğe atla

http://www.alltrans.com.tr/

Sağlığın tüm alanlarında hizmet veriyoruz

10.05.2017 - 14:23

İstanbul Aydın Üniversitesi VM Medical Park Florya Hastanesi Medikal Direktörü Halil Alış, “Medikal Park Grubu’nun deneyimini, Türkiye’nin en fazla öğrenciye sahip olan İstanbul Aydın Üniversitesi olmanın bilimselliğiyle birleştirerek verme amacındayız. Üniversite olmanın getirdiği gereklilikler ve bilimsellikle sağlığın tüm alanlarında hizmet veriyoruz” dedi.

İstanbul Aydın Üniversitesi VM Medical Park Florya Hastanesi olarak Florya bölgesinde sağlık alanında sunduğunuz ayrıcalıklardan bahseder misiniz?
Özel hastanecilik sektöründeki Medikal Park Grubu’nun deneyimini, Türkiye’nin en fazla öğrenciye sahip olan İstanbul Aydın Üniversitesi olmanın bilimselliğiyle birleştirerek verme amacındayız. Üniversite olmanın getirdiği gereklilikler ve bilimsellikle sağlığın tüm alanlarında hizmet veriyoruz. Tüm branşlarımızda deneyimli ve alanında lider öğretim üyelerimizin yönetiminde, kaliteli, ölçülebilir ve dünya standartlarında sağlık hizmetini sunmak istiyoruz.  Dünyadaki sağlık ve teknoloji alanındaki sonuçlarının hasta yararına olduğu ispatlanmış gelişmeleri hastalarımızın hizmetine sunmak amacındayız. Sağlık hizmeti sunumunda özellikle multidisipliner birden çok grubun yeraldığı konseyler üzerinden hastalıkların tartışıldığı bir dizayn geliştirmek istiyoruz.

Hastaneniz daha çok hangi branşlarda iddialı? Uyguladığınız teşhis ve tedavi yöntemlerini kısaca anlatır mısınız?
Hastanemizin tüm alanlarında deneyimli hocalarımızın başkanlığında lider ekiplerimiz mevcut. Ancak dünyadaki sağlık sorunlarının yoğunluğuna paralel olarak hayatımız etkileyen sağlık sorunlarına yönelmek istiyoruz. Bunların başında pandemi olarak tanımlana şişmanlık ve şeker hastalığı, kanser ve çocuklarımız geliyor. Şişmanlık ve diyabet cerrahisinde multidisipliner bir ekiple (psikolog, diyetisyen, gastroenterolog, cerrah) tedavilerini sağlıyoruz. Onkolojik alanda hastalarımız tüm yönleri ile ele alıyor, medikal ve cerrahi tedavilerini oluşturduğumuz konseyler vasıtası ile sağlamaya çalıyoruz. Ayrıca çocuk hastalıklarında tüm yan dal branşlarla hizmet vermek istiyoruz. Nörolojik bilimlerde gelişmiş bir EEG, EMG ve uyku laboratuarı ile bu bölümün tüm hastalıklarının tanı ve tedavisini yönlendirmek istiyoruz.

Teknolojik anlamda sağlık sektöründe sahip olduğunuz tıbbi cihazlarınızı diğer hastanelerle kıyasladığımızda nasıl bir tablo karşımıza çıkıyor? Tıbbi cihazlara yatırım konusunda düşünceleriniz nelerdir?
Etkinliği ispatlanmış tüm tıbbi cihazlar hastanemizde mevcut. Buradaki politikamız hastanın klinik anlamda yararına olduğu ispatlanan tüm cihazların ve teknolojinin hastanemizde bulunması ve aktif olarak kullanılması yönünde.

Hastanenizin eğitim-araştırma alanındaki çalışmalarını anlatır mısınız?
Hastanemiz YÖK’e bağlı bir kurum. Tıp Fakültesi olmanın getirdiği lisans eğitimlerinin dışında, sağlık bilimleri fakültesinin de eğitim alanıdır. Eğitim kadromuzu kurarken bilimsel yayınlar, yurtdışı bağlantılarda dikkate alınarak dizayn edilmiştir.  

GALATA

Yukarı