Ana içeriğe atla

http://www.alltrans.com.tr/

Sedef hastalığı kâbusunuz olmasın

15.12.2016 - 16:35

Avrupa Şafak Hastanesi Dermatoloji Uzm. Dr. Emine Özge Ayabakan, günümüz dünyasında sedef hastalığının giderek arttığını söyleyerek, sedef hastalığının tedavi edilebilir bir hastalık olduğunu belirtti. Ayabakan, “308 Excimer Sistem, 308 nm dalga boyu ile psoriasis ve vitiligo gibi otoimmün cilt hastalıklarında etkili, güvenli ve düşük maliyetli bir tedavi” dedi.

Avrupa Şafak Hastanesi Dermatoloji Uzm. Dr. Emine Özge Ayabakan, sedef hastalığının tedavisinde kullanılan 308 Excimer Sistem’in psoriasis hastalığından muzdarip kişilere, ilaç kullanımı olmadan, birkaç kısa seansta etkili şekilde tedavi alternatifi sunduğunu söyleyerek, “Yüksek güç yoğunluğu ve lokal lezyon uygulaması ile 308 Excimer, diz ve dirseklerde, el/ayak, kafa derisinde yer alan lokal ve dirençli sedef plakları için mucizevî bir tedavi seçeneği. Klinik testlerde sadece 8-10 seans sonra dirençli sedef plaklarının bile ciddi ölçüde azaldığı ve tamamen yok olduğu ispatlanmış durumda. 308 Excimer Sistem, psoriasis ve vitiligo gibi UV duyarlı cilt hastalıkları için uygun. Sistem aynı zamanda bağışıklık sistemi kaynaklı saç kıran, egzema, alerjik dermatit, geçmeyen kaşıntı gibi diğer cilt hastalıklarında da kullanılabilir. İmmün yapılandırma etkisine sahip ve hücreleri normalleştirebilen 308 Excimer Sistem ile hastalarımız 2 buçuk ila 3 buçuk ay süresi zarfında sedef hastalığından kurtuluyor” diyor.

EGZEMA HASTALIĞINI DERT ETMEYİN
Dr. Emine Özge Ayabakan, egzema hastalarında da yine bu yöntemi uygulayabildiklerine işaret ederek, şu bilgileri veriyor: “Saçkıran ve bazı deri kanseri olan hastalarımıza bu tedaviyi sunuyoruz. Kısa süre ile başlayıp süre gittikçe hastalarının toleransına göre tedavinin dozu artırılıyor.”
Avrupa Şafak Hastanesi Cildiye Kliniği bünyesinde yer alan 308 Excimer Sistem’in hastalar arasında değişmekle birlikte genellikle haftada 2 -3 kez uygulandığını ve tedavi süresinin en az 2-3 ay olduğunu belirten Dr. Emine Özge Ayabakan, “Ancak uygulama süresi hastaların tedaviye verdikleri cevaba göre değişebiliyor. 308 Excimer Sistem, egzemada tamamına yakın deri iyileşmesi sağlıyor. Klinik olarak ispatlı etkinlik, FDA onayına sahip” bilgilerini veriyor.

VİTİLİGO HASTALARINA MÜJDE
Dr. Emine Özge Ayabakan, yine halk arasında ala hastalığı olarak bilinen vitiligo hastalarında bu cihazı oldukça sık kullandıklarına değinerek, “Vitiligo nedeniyle cilt pigmenti (rengi) kaybının herhangi bir tedavisi olmadığına dair genel olarak yanlış bir algı vardır. 308 Excimer Sistem, vitiligo tedavisinde minimum yan etki ile en başarılı yaklaşım olduğu akademik çevrelerce belirtiliyor. 308 Excimer uygulaması, sadece etkilenmiş alanların tedavisini sağlayarak, hem sağlıklı dokuda yan etki riskini kaldırır hem de tedavi süresini ciddi ölçüde azaltır” diye konuşuyor.

GALATA

Yukarı