Ana içeriğe atla

http://www.alltrans.com.tr/

TÜRKİYE’NİN İLK ÖZEL ONKOLOJİ HASTANESİ

11.04.2017 - 17:01

Medıcal Park Göztepe Hastanesi Genel Müdür Yardımcısı Elçin Tagay, Türkiye’nin ilk özel onkoloji hastanesi olma özelliğine sahip olduklarını söyleyerek, “36 bin metrekare alan üzerinde 306 yataklı, 100 poliklinik odası, 11 ameliyathanesi ve 47 yoğun bakım yatağı, 120’den fazla doktor ve bin personel ile hizmet veriyoruz” dedi.

Medical Park Göztepe Hastanesi, hangi branştaki sağlık hizmetleriyle ön planda yer alıyor? Sağlık hizmetlerinizde hangi stratejileri uyguluyorsunuz?
Medicalpark Göztepe Hastanesi 2008 yılında hizmete girmiş, 3 ayrı hastane ruhsatına sahip bir kompleks. Genel hastanenin yanı sıra Onkoloji Hastanesi ve Diş Hastanesini de bünyesinde barındırıyor. Multi-disipliner yaklaşımdan yola çıkan bir hastane kompleksi olduğumuzdan bir hastanın ihtiyacı olan tüm hizmetleri aynı çatı altında veriyoruz. Türkiye’nin ilk özel onkoloji hastanesi olma özelliği de bulunan Medicalpark Göztepe Hastanesi, alanında profesyonel hekim kadrosunun yanı sıra, tedavi yöntemlerini ve teknolojik yatırımlarını sürekli tazeleyen, güncel uygulamaları kullanan bir yapıda. Onkoloji hastalarımızın tanı konulmasından iyileşmeye kadar giden yolculuğunda tüm ihtiyaçlarını eksiksiz karşılayabiliyoruz. 
JCI akreditasyonuna sahip olan Medical Park Göztepe Hastanesi, dünya standartlarında bir hastane olarak hizmet vermekte olup organ nakli, kemik iliği nakli, onkoloji, IVF (Tüp Bebek) ve beyin cerrahisi ile dünyanın referans aldığı kliniklere sahip. Yılda ortalama 100 organ nakli, 200 kemik iliği nakli (hem erişkin, hem pediatrik) gerçekleştiriyoruz. 

Türkiye’nin en önemli sağlık yatırımlarından birisine sahip bir hastanesiniz ve ‘Herkes için Sağlık’ sloganını hayata geçiriyorsunuz. Tesis, teknolojik altyapı ve çalışan sayısı anlamında mevcut konumunuzu değerlendirir misiniz?
Medical Park Göztepe Hastane Kompleksi, 36 bin metrekare alan üzerinde 306 yataklı, 100 poliklinik odası, 11 ameliyathanesi ve 47 yoğun bakım yatağı ile 120’den fazla doktor ve bin personel ile hizmet veriyor. Misafirlik hizmetleri ve hemşirelik hizmetleri, sayısal anlamda en büyük ekibi oluştururken, otelcilik ve destek birimleri, teknik birimler, kurumsal iletişim, pazarlama, satış, insan kaynakları, mali işler, finans, satın alma, biyomedikal gibi idari birimlerin tümü hastanemiz bünyesinde bulunuyor.
Medicalpark Göztepe Hastanesi az önce bahsettiğim gibi sağlık alanındaki teknolojik yatırımları ve güçlü kadrosu nedeniyle bölgede ayrıcalıklı olma özelliğini sürdürüyor. Bunlarla beraber özel sağlık sigortalı ve Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) güvencesine sahip kişilerin istediği ödeme türü ile hizmet alabilmesi de büyük avantaj.

Medical Park Göztepe Hastanesi olarak yurtdışından da hasta kabul ediyorsunuz? Sağlık turizminde yıllık hasta sayınız ne kadar ve hangi ülkelerden hangi branşlarda hastalara sağlık hizmeti veriyorsunuz?
Medicalpark Göztepe Hastanesi olarak yurtdışından hasta kabul ediyoruz. Pek çok farklı uyruktan hastamız var. Ağırlıklı olarak Arabistan, Almanya ve Hollanda’dan hastalarımız gelmekte. Ayda ortalama 250-300 gibi bir hasta sayımız var. Hastalarımız bizi genellikle Organ Nakli, Kemik İliği nakilleri, Tüp bebek tedavisi, Onkolojik tedaviler ve kemik tümörleri konusunda tercih ediyor. Ancak gelen hastalarımız genellikle zorlu operasyonları burada başarı ile geçiriyorlar. Bu durum bizim çıtamızı daha da yükseltiyor. Yurtdışı hastalarımıza daha da konsantre olarak hem ülkemiz adına hem de hastanemiz adına katkı sağlayacak çalışmalara devam ediyoruz.

GALATA

Yukarı