24 Mayıs 2024
Beşyol Mahallesi 1.İnönü Caddesi 18/8 Küçükçekmece İstanbul
Ekonomi

ŞANTİYE GÜVENLİĞİNDE AKLA GELEN İLK FİRMALARDAN BİRİ AYOS GÜVENLİK

Denetimi zor alanlarda sağladığı yüksek disiplinli çalışma ortamıyla şantiye güvenliği denildiğinde akla gelen ilk firmalardan biri olan Ayos Group adına Ayos Güvenlik Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Kılıç ile gerçekleştirdiğimiz söyleşide hem sektöre kazandırdıkları ilkleri hem de yakın dönemde hayata geçirmeyi planladıkları projelerini konuştuk.

Öncelikle okuyucularımız için kısaca Ayos Group’un ve Ayos Güvenlik’in yakın dönem iş gündemini anlatır mısınız?

Ayos Group, bünyesinde yer alan firmalar ile temizlik, güvenlik, inşaat, yönetim, bilişim, otomotiv, lojistik ve mimarlık sektörlerinde hizmet veriyor. Tüm iştiraklerimiz bağlı bulunduğu sektörlerde kaliteyi temsil etmeye devam ediyor. Ayos Group bünyesinde, yeni yatırım alanları üzerinde çalışmalarımız devam etmektedir. Ayos Güvenlik olarak; güvenlik sektörünün önemini, hizmet alanını ve yetkilerini başta çalışanlarımız olmak üzere, tüm çalışma ortaklarımıza en doğru bilgi akışıyla sağlamak istiyoruz.

Ayos Group ülkemize alanında ne gibi ilkleri kazandırdı?

İnşaat sektöründe güvenlik hizmeti vermenin zorluklarına karşın, deneyimli altyapımız ile şantiye güvenliği denildiğinde akla gelen ilk firmalardan biriyiz. Denetimi zor alanlarda sağladığımız disiplini yüksek çalışma ortamı ile sektörün lideri konumundayız. İştiraklerimiz bünyesinde geliştirdiğimiz teknolojiler ile güvenlik sektöründe öncü firmalarından biriyiz.

Bize güvenlik hizmetlerinizin kapsamından da bahseder misiniz? Tesislerin güvenliğine yönelik ne tür hizmetleriniz öne çıkıyor?

Özel güvenlik hizmetleri, 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanun çerçevesinde hizmet sunmaktadır. Bunun yanı sıra özel güvenlik birimlerinin görev yetkilerini sınırlayan ve şekillendiren farklı kanun ve yönetmelikler de bulunmaktadır. Bu noktada özel güvenlik hizmetleri alanlarında hizmet verecek olan özel güvenlik kurumlarının bu yasalara uygun olarak hizmet sunmaları şart olmaktadır. Ayrıca özel güvenlik sektöründe güvenlik görevlisi olarak çalışan görevlilerin hak ve sorumlulukları da yasal düzenlemelerle sabittir. Bu bağlamda özel güvenlik görevlilerinin hakları yasal güvence altındadır. Özel güvenlik kurumları kamu düzeninin oluşmasında kolluk kuvvetleri kadar olmasa da, belirli bir oranda etkili olan güvenlik kurumları olarak dikkatleri üzerine çekmektedir. Tesis güvenliği alanında sunduğumuz hizmetler başlıca güvenlik danışmanlığı başlığı altında toplanabilir. Tesis içerisinde yapılacak araştırmalar sonucunda risk analizleri, güvenlik dokümantasyon hizmetleri, acil müdahale planları, doğal afet ve yangından korunma planları, tahliye planları, tesisin özel güvenlik talimatlarının hazırlanması ve tehdit değerlendirme hizmetlerini Ayos Güvenlik bünyesi altında sunmaktayız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir